شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سرخی ناپیدای شرم
میلاد مختوم

میلاد مختوم

نگرانی بسیاری از ایرانیان در مورد سرنوشت حدود 3400 رزمنده مجاهد خلق به اسارت گرفته شده در عراق در روزهای پایانی سال 2011 میلادی مرز نمی شناسد. طرف های درگیر در این ماجرا، سازمان مجاهدین خلق ایران، دولت ایالات متحده امریکا، سازمان ملل متحد و دولت عراق، هر کدام به نوعی برای پیشبرد اهداف خود و به شیوه های متفاوت این مسئله را مورد ارزیابی قرار می دهند.

 

مسئولین سازمان مجاهدین خلق ایران در طی سال های گذشته از هیچ تلاشی برای تثبیت موقعیت نیروهای خود در عراق به عنوان افراد حفاظت شده دریغ نکرده اند. آنها با برگزاری تظاهرات ها، آکسیون های اعتراضی، تحصن، جلسات و کنفرانس های حقوقی و کارشناسانه در کشورهای مختلف و جلب حمایت شخصیت ها، احزاب و پارلمان ها برای حل مسالمت آمیز مسئله قرارگاه اشرف هر آنچه در توان داشته اند را انجام داده و می دهند. پیگیری های حقوقی موفقیت آمیز برای حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست سازمان های تروریستی در اروپا تنها بخشی از این اقدامات بوده اند. تلاش های پیگیر مسئولین مجاهدین برای حذف نام سازمان از لیست تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده، هر چند تا کنون با چند موفقیت حقوقی مرحله ای همراه بوده اند، اما متأسفانه پشت درهای سیاست ننگین مماشات با رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی متوقف شده اند.

 

دولت دست نشانده مالکی، مزدوری که هم دست نشانده آخوندهای جنایتکار رژیم قرون وسطایی جمهوری اسلامی است و هم سر سپرده و گماشته دولت امریکا است، در کنار شکنجه روانی مستمر ساکنین قرارگاه اشرف و محاصره ضد انسانی قرارگاه، تا کنون در چند مرحله به کشتار ساکنین اشرف اقدام کرده است. مزدور مالکی از یک سو بر پایان فرصت خروج نیروهای مجاهدین خلق از قرارگاه اشرف در 31 دسامبر 2011 به شدت اصرار می ورزد و از سوی دیگر با تمام وجود و با کینه ای شتری برای جلوگیری از اجرای روند معمول رسیدگی به پرونده پناهندگی افراد مستقر در قرارگاه اشرف توسط کمیساریای پناهندگی سازمان ملل متحد سنگ اندازی می کند. گویا برای مالکی و سایر مزدوران حاکم بر عراق اصل حاکمیت ملی عراق با کشتار و تار و مار کردن نیروهای سازمان مجاهدین خلق ایران به اثبات نهایی می رسد!

 

دولت ایالات متحده با زیر پا گذاشتن آشکار اصول معاهدات بین المللی در مورد کشور اشغال شده عراق و تعهدات کتبی که به تک تک ساکنین قرارگاه اشرف در مورد حفاظت از آنان داده است، در تلاش است تا از زیر بار مسئولیت مستقیم خود به عنوان کشور اشغالگر شانه خالی کند و از نیروهای خلع سلاح شده و به اسارت گرفته شده مجاهدین خلق ایران به عنوان سوخت موتور سیاست در گل مانده اش در منطقه خاورمیانه بی شرمانه سوء استفاده کند. دور اول ریاست جمهوری باراک اوباما برای اکثر کسانی که از او حمایت می کردند، با یک سرخوردگی شدید همراه بود. در جنین شرایطی باراک اوباما در سال پایانی دوره اول ریاست جمهوری اش، وارد تبلیغات انتخاباتی برای دوره دوم ریاست جمهوری شده است و به نظر می رسد که تنها دغدغه کنونی اش انتخاب شدن مجدد باشد و مسئله قرارگاه اشرف و جان 3400 پناهجوی ایرانی اسیر در عراق در تبلیغات انتخاباتی او نقشی بازی نمی کند.

 

سران جنایتکار رژیم جمهوری اسلامی هم از هیچ اقدامی برای اعمال نفوذ و پیشبرد سیاست های مرگبار خود در عراق دریغ نمی کنند و عزم جزم کرده اند تا از این فرصت طلایی برای از صحنه خارج کردن جدی ترین مخالفان خود، یعنی نیروهای سازمان مجاهدین خلق ایران و متحدان آنها در شورای ملی مقاومت ایران حداکثر بهره را ببرند. آخوندهای ضد بشر به خوبی می دانند که در صورت حذف مجاهدین خلق ایران از صحنه مبارزه جنبش سرنگونی طلب ضربه اساسی خواهد خورد.

 

هیچ کس نمی داند که پایان این ماجرا چگونه خواهد بود. تنها چیزی که بدون کوچکترین شکی برای همه ناظران روشن است، مسئولیت مستقیم دولت ایالات متحده امریکا و شخص باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور امریکا در مورد حفظ جان ساکنین قرارگاه اشرف است. سکوت مقامات دولتی امریکا و بویژه شخص باراک اوباما در چنین شرایطی بسیار شرم آور است. باراک اوباما، مقتدر ترین فرد دنیا و برنده جایزه صلح نوبل، می تواند به سادگی و با شکستن سکوت خود در مورد قرارگاه اشرف و تأکید بر مسئولیت و تعهد ارتش امریکا در مورد حفظ جان 3400 پناهجوی ایرانی ساکن این قرارگاه از یک فاجعه انسانی از پیش اعلام شده توسط دولت عراق جلوگیری کند. اما متأسفانه باراک اوباما آنچنان درگیر تبلیغات انتخاباتی است، که حتی در پاسخ کسانی که برای او در مورد نگرانی خود نسبت به سرنوشت ساکنین اشرف نامه نوشته اند، بروشورهای تبلیغاتی در مورد بازگشت سربازان امریکایی از عراق را ارسال می کند، بدون اینکه کوچکترین اشاره ای به موضوع ساکنین اشرف کرده باشد.

گویا سرخی شرم بر چهره جهانخواران ناپیدا است.

 

میلاد مختوم

17 دسامبر 2011

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.