شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله شدید مایلی کهن به علی دائی!

 حمله شدید مایلی کهن به علی دائی

مایلی کهن در گفتگو با مهر:  او نمی‌خواهد پرسپولیس نتیجه بگیرد/ دلایل کناره‌گیری باقری از فوتبال  مدیرفنی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگوی ویژه با خبرگزاری مهر با عباراتی چون فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ جرات برخورد با "آقای پول پرستی" را ندارند، زادمهر یکسری حرفها را بزند وامصیبتا می‌شود، او کاری کرد که کریم مظلومانه از فوتبال کناره گیری کند به اظهارنظر در خصوص شرایط تیم پرسپولیس پرداخت. 

محمد مایلی کهن در گفتگو با خبرنگار مهر،  در شرایطی که نامی از علی دایی نبرد، در خصوص اظهارات اخیر سرمربی تیم  فوتبال راه آهن گفت: این آقا که می گوید، پرسپولیسی است، به هیچ عنوان  پرسپولیسی نیست و آقا "پول پرستی" است!

دروغگو کم حافظه است
مدیرفنی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در این خصوص افزود: متاسفانه در کشور  ما آدمهایی که بیش از اندازه دروغ می‌گویند، کم حافظه می‌شوند. از طرفی  خیلی از مردم ما ساده هستند و ممکن است جذب این دروغها شوند. این آقای پول  پرستی بعد از داستان تیم ملی 9 ماه خانه نشین بود و جرات نمی‌کرد از خانه  بیرون بیاید. چه کسی ایشان را از خانه بیرون آورد؟ مگر همین سرپرست موقت که  ایشان می‌گوید، تیم پرسپولیس را به او نسپرد؟

وی در ادامه یادآور شد: روز اولی که ایشان  مسئولیت تیم فوتبال پرسپولیس را برعهده گرفت، عنوان کرد که نمی‌خواسته در  این تیم کار کند و به واسطه علاقه به آقای کاشانی و دوستی 20 ساله با ایشان  و فقط به خاطر ایشان آمدم و نه به خاطر پرسپولیس و مردم. بعد در مقطعی  شایعه شده بود که قرار است آقای کاشانی برود که ایشان بازهم تاکید کرد که  اگر کاشانی برود من هم می‌روم. همه این حرفهایی که می‌زنم مستند است.

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ جرات برخورد ندارند
مایلی کهن خاطر نشان کرد: ماهها بعد از این اظهارنظرها کار به جایی رسید  که ایشان هر روز به مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس اهانت می‌کرد و بدترین  الفاظ را به کار می‌برد. ایشان در هر جلسه می‌گوید دیگر در مورد پرسپولیس  حرف نمی‌زنم و اظهارنظر نمی‌کنم اما هفته بعد بدتر انتقاد می‌کند. متاسفانه  هم فدراسیون و هم سازمان لیگ در خواب زمستانی به سر می‌برند و جرات  نمی‌کنند که با ایشان برخورد کنند.

آقای پول پرستی امتیاز بزرگی را از دست داده است
وی با طرح این پرسش که "در جلسه‌ای بوده است که آقای پول پرستی به  مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس نتاخته باشد؟"، افزود: ایشان علی رغم اینکه  می‌گوید به پرسپولیس کاری ندارم کمتر جلسه‌ای بوده است که در مورد این  باشگاه حرفی نزده باشد. اینکه ایشان چنین رویه‌ای را در پیش گرفته است به  این دلیل است که امتیاز بزرگی را از دست داده است، چون طمعش بیش از حد است!

دلایل ناراحتی دایی از کاشانی
مایلی کهن افزود: یکی از مشکلات ایشان با آقای کاشانی این بود که می‌خواست  در فصل گذشته جنسهای "بنجل" خود را به باشگاه پرسپولیس بدهد و پولهای  هنگفتی را بگیرد و یا اینکه فک و فامیل خود را به عنوان دستیار بیاورد، کما  اینکه در باشگاه راه آهن تمام این کارها را کرده است. شما ببینید پارسال  لباسهای تیم راه آهن از کجا و با چه کیفیتی تامین شده و امروز با چه شرایط و  کیفیتی در اختیار این تیم قرار گرفته است. ببیند در تیم راه آهن کدام فک و  فامیل خود را به عنوان دستیار آورده است. ایشان بیش از اندازه حرص و طمع  دارد. تا آنجائیکه من می‌دانم آقای کاشانی زیر بار خواسته‌های ایشان نرفته و  همین مسئله مایه کدورتش شده است.

مدیرفنی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در  واکنش به این اظهارنظر علی دایی که گفته است، همه کار می‌کردند تا من با  تیم پرسپولیس نتیجه نگیرم، گفت: آن چند بازی آخر جام حذفی از بابت بردهای  پرسپولیس ایشان چقدر پاداش گرفته است؟ اگر قرار بود که کاری کنند ایشان  نتیجه نگیرد، پس نباید پاداشی در نظر می‌گرفتند. در ضمن ایشان نباید پاداش  می‌گرفته، چرا که در قراردادش بوده است که اگر تیم در جام حذفی قهرمان شود،  پاداش نگیرد و پاداش پیروزیها برای بازیکنان بوده است اما ایشان با قلدری  هم آن پاداش را می‌گرفته و هم پاداش بعد از قهرمانی را طلب کرده است.

دلش نمی‌خواهد پرسپولیس نتیجه بگیرد
"
پول چیز خوبی است و کسی از آن بدش نمی‌آید اما وقتی حرص بیش از اندازه  باشد، کار به اینجا می‌رسد"، مایلی کهن با بیان این جمله افزود: این آقای  پول پرستی زمانی که در پرسپولیس نیست به هیچ عنوان دلش نمی‌خواهد این تیم  نتیجه بگیرد و همه تلاش خود را کرده و می‌کند که این امر اتفاق بیفتد.

یادش رفته است چه اهانتهایی به پرسپولیس و هوادارانش کرد؟ !
وی با طرح این پرسش که "مگر ایشان برای اولین بار بوده که جلوی پرسپولیس  قرار گرفته است؟"، در پاسخ به اظهارات دایی که از رویارویی با پرسپولیس  ابراز ناراحتی کرده بود، گفت: ایشان پیش از این هم برابر پرسپولیس قرار  گرفته بود، زمانی که در سایپا بود. فیلم و مستنداتش هست که چه اهانتی به  پرسپولیس و هوادارانش کرد. آن زمان پرسپولیس، پرسپولیس نبود اما امروز  پرسپولیس است؟!

زادمهر یکسری حرفها را بزند وامصیبتا می‌شود
مایلی کهن در پاسخ به خبرنگار مهر که نظرش را در خصوص توهین علی دایی به  محمد زادمهر، پیشکسوت خوشنام باشگاه پرسپولیس جویا شد، گفت: آقای زادمهر  آدم قابل احترام، دوست داشتنی و البته پیشکسوت باشگاه پرسپولیس است. حالا  اگر یک نفر در کمیته فنی به شما رای منفی داد، باید به او توهین کنید؟! اگر  قرار باشد آقای زادمهر گفتنی‌های زمانی که سرپرست تیم فوتبال سایپا بوده و  آقای پول پرستی سرمربی بوده است را بگوید که وامصیبتا می‌شود. ایشان همیشه  در مقابل مردم بوده است و برایش مهم نبوده که دیر آمدنش مانع از پرواز یک  هواپیما شود و ... اینها را زادمهر بهتر می‌داند و می‌تواند در خصوص آن  اظهارنظر کند.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان  از مهمترین و بدترین ضعفهای ایشان (علی دایی) را پول پرستی و کینه توزی‌اش  عنوان کرد و گفت: ایشان می‌خواهد روغن چراخ ریخته را نذر امام زاده کند،  شاهد این موضوع اختلاف نظرش با فدراسیون فوتبال بود که عنوان می‌کرد،  اگر پولم را از فدراسیون فوتبال بگیرم مقابل در فدراسیون یک یتیم خانه  می‌سازم!

به عنوان بازیکن از تیم ملی خداحافظی نکرده و کنار گذاشته شده است
وی در ادامه یادآور شد: ایشان مگر فقط به دکتر زادمهر توهین کرده است. این  آقا در زمانی که بازی می‌ کرد، اگر مربی فقط برای پنج دقیقه او را از  ترکیب بیرون می‌گذاشت، بلوا به راه می‌انداخت. شما می‌دانید که هنوز ایشان  به عنوان بازیکن از تیم ملی خداحافظی نکرده و کنار گذاشته شده است!

کاری کرد کریم مظلومانه از فوتبال کناره گیری کند
مدیرفنی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با یادآوری برخوردهایی که دایی  در ابتدای حضورش به عنوان سرمربی در تیم پرسپولیس با عابدزاده داشته است،  افزود: شخصیت کریم باقری برای همه مشخص است، نه اینکه کریم ایرادی نداشته  باشد اما او از چهرههای موجه و خوب فوتبال ماست، شما ببینید این آقا چطور  با این بچه چطور برخورد کرد و کاری کرد که او در حالی که می‌توانست یکی، دو  فصل دیگر برای پرسپولیس بازی کند، از فوتبال مظلومانه خداحافظی کند.

وی افزود: کریم را شما با آن همه توانایی  یک دقیقه بازی می‌دادید، اگر یک مربی دیگر این کار را با شما می‌کرد، چه  می‌کردید؟! اطمینان دارم که زمین و زمان را گاز می‌گرفتید و به هم  می‌ریختید!

عامل نرفتن مستقیم تیم ملی به جام جهانی 98 آقای پول پرستی بود
"
این آقا با علی کریمی، جواد کاظمیان، ایمان مبعلی و ... چه ها که نکرد " ،  مایلی کهن با بیان این جمله خاطر نشان کرد: عامل اصلی اینکه تیم ملی در سال  98 مستقیم به جام جهانی نرفت با آن بضاعت فنی خوب و امکانات اندکی که  داشت، همین آقای پول پرستی بود. حالا بماند که چطور مانع از صعود مستقیم  تیم ملی به جام جهانی شد.

چرا هواداران از بازیهای تیم جدید این آقا استقبال نمی‌کنند؟
"
جای سئوال است چرا هوادارانی که در ورزشگاه نام علی دایی را صدا  می‌کردند، در بازی راه آهن - پرسپولیس به حمایت از او نپرداختند؟"، مایلی  کهن در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر اظهار داشت: مگر ایشان نمی‌گوید من  هوادار دارم، چرا در روزهایی که بازیهای تیمش و پرسپولیس همزمان نیست، چند  هزار نفر از هواداران ایشان به ورزشگاه نمی‌روند تا از تیم جدیدش حمایت  کنند؟! هوادارانی که ایشان را دوست دارند بازیهای تیم جدیدشان را به  ورزشگاه بیایند. پنج هزار نفر بیایند، سه هزار نفر بیایند، دو هزار نفر  بیایند، چرا تعداد تماشاگران تیم جدید ایشان به 500 نفر هم نمی‌رسد؟!

می‌خواستند منجی تیم جدیدشان باشند
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که "چرا و به چه دلیل دایی بر ضعفهای تیم  راه آهن و سقوط این تیم به رده هفدهم جدول چشم می‌پوشد و از پرسپولیس  انتقاد می‌کند؟"، به خبرنگار مهر گفت: ایشان ابتدا که به تیم جدیدش آمد  می‌خواست منجی این تیم باشد اما امروز تیمش در رتبه نازل جدول قرار گرفته  است. دوستان اول که می‌آیند می گویند تیم پتانسیل خوبی دارد اما زمانی که  تیم می‌بازد، می‌گویند هیچ بازیکنی نداشته‌اند!

برای مالکان باشگاه جدیدشان هزینه تراشی کردند
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: متاسفانه اینها با  هزینه‌هایی که روی دست مالکان باشگاه جدیدشان گذاشته‌اند بعید نیست که آنها  را از سرمایه گذاری در ورزش منصرف کنند، کما اینکه زمزمه‌هایی شنیده  می‌شود که این دوستان عطای کار در این باشگاه را به لقایش ببخشده‌اند . متاسفانه اینقدر برای آنها هزینه تراشی کرده و خود و اقوامشان را به باشگاه  آورده‌اند که این هزینه‌ها یقینا به مالکان باشگاه فشار آورده است.

سرمربی پرسپولیس شوم پای دلالها بسته می‌شود
"
چرا نام محمد مایلی کهن در فهرست گزینه‌های هدایت پرسپولیس نیست؟"، مایلی  کهن در پاسخ به این پرسش نیز گفت: به خاطر اینکه اگر من سرمربی پرسپولیس  شوم شک نکنید که پای دلالها بسته می‌شود، بازیکن همینطوری نمی‌تواند به این  تیم بیاید و نتایج تیم غیر از این خواهد شد، این را با تمام وجودم  می‌گویم.

14 سال سابقه حضور در پرسپولیس را دارم
وی در ادامه افزود: دیگران بدون سابقه مربیگری، مدرک مربیگری و  دانشگاهی و ... سرمربی پرسپولیس شده‌اند، چطور آقایان مسئولیت تیم را  پذیرفته‌اند اما به من فرصت نرسیده است؟! کارنامه من مشخص است. من یکی از  معدود بازیکنان و مربیانی هستم که سابقه 14 حضور در تیم پرسپولیس را دارم و  با این تیم به بیشترین عنوان و مقام دست یافته‌ام. به عنوان کمک مربی با  تیم پرسپولیس جامهای زیادی را کسب کرده‌ام و قهرمان و نایب قهرمان آسیا  شده‌ام.

چوب لای چرخ پرسپولیس نمی گذارم
"آیا تمایل دارید سرمربی پرسپولیس شوید؟"، وی در پاسخ به این  پرسش نیز گفت: من خود را مدیون پرسپولیس و هوادارانش می دانم و یکی از  آرزوهای من این است که سرمربی پرسپولیس شوم. امیدوارم روزی این شانس به من  داده شود اما اگر اینطور نشود، به هیچ عنوان چوب لای چرخ تیم نمی گذارم . این را هم برعهده هواداران پرسپولیس می گذارم که قضاوت کنند، چرا من تا به  امروز پرسپولیس نشده‌ام.

پرسپولیس بد بسته نشده است
مایلی کهن در خصوص اینکه گفته می شود تیم پرسپولیس کمبود بازیکن دارد و بد  بسته شده است، گفت: به نظر من تیم پرسپولیس بد بسته نشده و حتی نسبت به  گذشته بهتر بسته شده است. اما گاهی اوقات در توان مربی نیست آرایش ابتدایی  تیمش را درست بچینید که ایجاد مشکل می کند. مربی باید ترکیب تیمش را به  خوبی انتخاب کند که اگر چنین نکند، با مشکل مواجه می شود.

وی افزود: یکی از عوامل موفقیت تیم  همچنین می‌تواند مدیریت درست سرمربی باشد. مربی به همان اندازه که با  بازیکنانش دوست است باید آنها را مدیریت کند. از دیگر فاکتورهای موفقیت خوب  تمرین کردن تیم است. اینکه هر روز عنوان می شود، بازیکنان پرسپولیس مصدوم  شده‌اند، آیا به نحوه تمرینات مربوط نمی‌شود؟ البته باید بپذیریم مصدومیت  جزیی از فوتبال است اما بیش از حدش از تمرینات غلط ناشی می‌شود.

ضرورتی ندارد که کریمی، زارع، بادامکی و نوری همزمان در زمین حاضر باشند
"
اینکه یک مربی در یک پست بازیکنانی دارد که روش بازی آنها شبیه بهم و  جرات نمی کند، یکی از آنها را از ترکیب خارج کند، یک ضعف است"، مایلی کهن  با بیان این جمله افزود: اعتقاد دارم از بین علی کریمی، محمد نوری، مازیار  زارع و حسین بادامکی ضرورتی ندارد، همه آنها بازی کنند.

17 تیم لیگ برتری آرزوی داشتن کریمی را دارند
وی نکات یاد شده بالا را از عوامل ناکامی تیم فوتبال پرسپولیس در  فصل جاری خواند و گفت: تیم پرسپولیس در فصل جاری علی کریمی را به خدمت  گرفته است، آیا کریمی بازیکن بدی است؟ مگر غیر از این است که 17 تیم دیگر  لیگ برتر آرزو دارند بازیکنی چون او داشته باشند؟ مازیار زارع را با  هافبکهای دیگر تیمها از نظر شرایط سنی و توان فنی مقایسه کنید. مگر او عضو  تیم ملی نیست؟ الان مازیار در تیم ملی است یا کیانوش رحمتی؟ اما به نظر من  از مازیار زارع خوب بازی گرفته نشده و نتوانسته بازدهی لازم را در تیم  پرسپولیس داشته باشد.

یکی از دلایل نتیجه نگرفتن پرسپولیس عدم مدیریت کادر فنی بوده است
مایلی کهن خاطر نشان کرد: تیم پرسپولیس برای این فصل علی کریمی را به خدمت  گرفته است، علاوه بر این جواد کاظمیان نیز به این تیم اضافه شده است. آیا  کاظمیان بازیکن کوچکی است؟ محمد نصرتی بازیکن بدی است؟ شیث که برگشته بود،  آیا او بازیکن کوچکی است؟ آیا میثاق معمارزاده دروازه بان کوچکی است که به  خدمت گرفته شده است؟ مهرداد اولادی چطور؟ آیا اینها بازیکنان کوچک و درجه  دویی هستند؟ مگر پرسپولیس چند بازیکن می توانست جذب کند. یکی از دلایل عمده  نتیجه نگرفتن پرسپولیس این است که تیم خوب مدیریت نشد، دوستانی که بودند  واهمه داشتند، کی برود داخل زمین و کی نرود.

رویانیان گول اطرافیانش را نخورد
وی تصریح کرد: خواهش من از رویانیان این است که گول اطرفیان خود  را نخورد. تیم، تیم خوبی است و اگر خوب تمرین کند، به درستی مدیریت شود و  چینش درستی در زمین داشته باشد، نمی گویم در پایان فصل قهرمان می شود اما  بدون شک یکی از سه تیم بالای جدول خواهد شد. نیازی نیست بی جهت پول مردم را  دور بریزند و یک مربی را بیاورند که دست آخر اگر نتیجه نگرفت، بگوید،  شناختی از تیم و بازیکنان نداشته است. یقین بدانید اگر فردی هدایت پرسپولیس  را برعهده بگیرد که شناخت کافی از این داشته باشد و تیم در برخی از نقاط  به خوبی تقویت شود. همین پرسپولیس در نیم فصل دوم موفق خواهد شد.

.............................................
گفتگو از امیرحسین پورمحمد 

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1485711

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.