شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دلال‌ها و مافیا همچنان در فوتبال می‌تازند!

 

در برنامه نود چه گذشت؟

دلال‌ها و مافیا همچنان در فوتبال می‌تازند !

  

هدایتی ادعا کرد از  عزیز محمدی فیلم دارد که به او اصرار کرده جای میثاقیان ، یاوری را به تیمش  ببرد تا استیل نیفتد. او تاکید کرد می خواسته فراز کمالوند را جذب کند اما  چنین اجازه ای را پیدا نکرده است. عزیز محمدی اصرار داشت که این ها را از  روی توصیه گفته اما فردوسی پور به شدت می گفت حتی نباید چنین توصیه ای هم  از سوی رئیس سازمان لیگ مطرح شود. لحظاتی بعد یاوری روی خط آمد و افشاگری  هایش بسیار تلخ بود او از بازیکنانی گفت که زیر ابرو بر می داشتند و مشکلات  اخلاقی شدید داشتند.

 «شفاف »: با توجه به تعطیلی لیگ برتر فوتبال کشور در هفته گذشته، عادل فردوسی پور  برنامه این هفته خود را به موضوع دلالی در فوتبال و مسائل پشت پرده رخ داده  در این ورزش اختصاص داد.

به گزارش  فردوسی پور در بخش ابتدایی برنامه به جلسه مجمع فدراسیون فوتبال در هفته  جاری اشاره کرد و در خصوص انتخابات صورت گرفته به منظور تغییرات اساسنامه  فدراسیون فوتبال، با هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی فوتبال و منصور عظیم  زاده، رئیس پیشین روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به گفتگو پرداخت.

جنگ قدرت در فدراسیون فوتبال 

فردوسی  پور در بخشی از برنامه نود به ماجرای جناح بندی های صورت گرفته در  فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: جنگ قدرت در فدراسیون فوتبال برای رسیدن  به ریاست این فدراسیون به وضوح قابل مشاهده است.

مجری برنامه نود در  ادامه اظهارات خود به تقسیم بندی های صورت گرفته در میان افراد اشاره کرد و  عنوان کرد: از یک سو کفاشیان، فتح الله زاده و نبی در یک گروه هستند و از  سوی دیگر تاج و عزیز محمدی و سایر دوستان در سوی دیگر قرار گرفته اند.

5
دی ماه، سالگرد زلزله بم

برنامه نود این هفته قسمتی از زمان خود را به فاجعه زلزله بم اختصاص داد.

دوربین  نود این هفته گزارشی از زندگی محسن مظفری زاده بازیکن مس سرچشمه کرمان که  تعداد 10 نفر از اعضای خانواده خود را زلزله سال 82 بم از دست داده بود به  تصویر کشید.

او  قصه شب تلخ زلزله را اینگونه روایت کرد:« وقتی رسیدم ، شب بود . نزدیک 9  شب . بالای خانه ویرانه بودیم و آوار را که کنار زدیم به پاهای مادرم  رسیدم. امکان بیرون کشیدنش نبود و مجبور شدیم دوباره روی جنازه را  بپوشانیم 

فردوسی پور قرعه کشی مسابقه پیامکی خود را نیز با این بازیکن انجام داد.

هدایتی راست می گوید یا خشایار محسنی؟

در بخش ابتدایی بحث دلالی برنامه نود اظهارات خشایار محسنی و هدایتی برای بینندگان پخش شد.

در  این بخش از برنامه هدایتی و محسنی هر یک به دفاع از اقدامات خود پرداختند و  بر سر پرداخت مبلغ قرارداد تئودور یونگ، مربی سابق استیل آذین ادعاهای خود  را مطرح کردند.

در این بین مسائل مطرح شده توسط هدایتی جالب توجه  به نظر می رسید. وی مدعی شد که دوستان خشایار محسنی از یخچال منزل یونگ پول  های وی را دزدیده اند. هدایتی همچنان می گوید محسنی هر از چند گاهی با  مسئولان فدراسیون فوتبال در این فدراسیون چای می نوشد و به جای آنها در  رسانه ها مصاحبه می کند.

محسنی نیز در خصوص برخی ادعاهای هدایتی اظهار داشت که اتهامات وارد شده توسط هدایتی را از سوی دستگاه های قضایی پیگیری می کنم.

سوال و نتیجه نظرسنجی

 

سوال نظر سنجي برنامه  90 در شب گذشته به این صورت بود که آیا دنیزلی گزینه مناسبی برای پرسپوليس  است یا خیر که در پایان حدود دو میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کردند در  80 درصد دنیزلی را گزینه مناسبی دانستند .


وقتی همه متهم می شوند

به هر حال در برنامه دوشنبه شب 90 که موضوعش رسیدگی به ناهنجاری های  فوتبال بود ، اسم بسیاری از بزرگان فوتبال به عنوان متهمان در پرونده  رسوایی فوتبال مطرح شد. از شخص عزیز محمدی که در برنامه حاضر بود تا حسین  هدایتی تا نبی دبیرکل فدراسیون و عباس ترابیان و شخص علی پروین.

 

بحث  از امتیازاتی شروع شد که از استیل آذین کم شده. نمونه ای از اخاذی های  انجام شده در تهران از فرزند یک جانباز توسط یک بازیکن سابق پرسپولیس که  مسئولان فدراسیون فوتبال قصه را پیگیری کرده بودند ، آغاز شد و به قصه  بازیکنان تیم استیل آذین ، ماجرای یونگ و حرف های بهشاد یاورزاده و رحیمی  علیه خشایار محسنی رسید. پس از این بود که هدایتی روی خط برنامه آمد و بخش  جالب قصه شروع شد. او عزیز محمدی را شاهد گرفت که مسئولی عالیرتبه تاکید  کرده استیل باید سقوط کند. مسئولی که البته ناگفته پیدا بود نه از دل  فدراسیون فوتبال که متولی پیشین ورزش کشور باید باشد. او اسمی نیاورد و  جالب اینجا بود که عزیز محمدی هم به شکلی این ادعا را تائید کرد و گفت ایشان نظرش این بود اگر استیل بیفتد اشکالی ندارد! »

 

 پس  از این هدایتی ادعا کرد از عزیز محمدی فیلم دارد که به او اصرار کرده جای  میثاقیان ، یاوری را به تیمش ببرد تا استیل نیفتد. او تاکید کرد می خواسته  فراز کمالوند را جذب کند اما چنین اجازه ای را پیدا نکرده است. عزیز محمدی  اصرار داشت که این ها را از روی توصیه گفته اما فردوسی پور به شدت می گفت  حتی نباید چنین توصیه ای هم از سوی رئیس سازمان لیگ مطرح شود. لحظاتی بعد  یاوری روی خط آمد و افشاگری هایش بسیار تلخ بود او از بازیکنانی گفت که زیر  ابرو بر می داشتند و مشکلات اخلاقی شدید داشتند. مشکلاتی شرم آور که از  آنها روی آنتن زنده برنامه سخن به میان آمد

 

نفر  بعد که روی آنتن رفت ؛ علیپور بود. او این بار شمشیر را برای خیلی از  بزرگان فوتبال از رو بست و پای علی پروین و دامادش و البته مهدی عرب را وسط  کشید. از نبی ، ترابیان و معینی که در فدراسیون فوتبال نقش داشتند به  عنوان متهمان این پرونده ها اسم برد و خود هدایتی را متهم کرد. هدایتی که  متهم بود تیمش 2 سال قبل 250 میلیون  به تیم نیروی زمینی پیشنهاد رشوه داده  است. حرف های علیپور سبب شد تا آرش فرزین روی خط بیاید و در برابر اتهام  جعل امضای یونگ و سرقت پول های این مربی در حالت نامتعادل پس از شب نشینی  از فریزر خانه اش پاسخ دهد. اتهاماتی که از سوی او ، همگی رد شدند و داماد  علی آقا سعی کرد از همه اتهامات دفاع کند. عزیز محمدی در این لحظات با خنده  به فردوسی پور می گفت: خوب شد مردم همه این بحث ها را شنیدند. پس از  فرزین نوبت رسید به خشایار محسنی تا روی آنتن بیاید. او هم این بار هدایتی  را متهم کرد. اینکه هدایتی 200 میلیون پیشنهاد داده که مصطفوی را از مدیریت  پرسپولیس کنار بگذارند.

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.