شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یک میلیون دلار فدراسیون فوتبال توسط بانکی در مالزی بلوکه و تحریم شد!

 

 

یک میلیون دلار فدراسیون فوتبال توسط بانکی در مالزی بلوکه و تحریم شد!

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک میلیون دلار از پولی که قرار بوده به فدراسیون فوتبال ایران بدهد را به حساب بانکی در مالزی ریخته. این بانک طرف قرارداد بانک ملت است اما به خاطر تحریم‌ها، پولی که به حساب این بانک ریخته شده، ضبط شده و فدراسیون فوتبال نمی‌تواند این پول را از آن‌ها بگیرد.علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در مورد این موضوع می‌گوید: «ما به خاطر برگشت خوردن این یک میلیون دلار شاکی هستیم. از کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت می‌کنیم و آن‌ها را به کمیته حقوقی فیفا می‌کشانیم. آن‌ها پول را از راه درستی تزریق نکرده‌اند و احتمالا می‌دانستند که پول ایران ضبط خواهد شد. ما به کنفدراسیون گفته بودیم در تحریم هستیم و نباید تحت هر شرایطی پول را به حساب بریزند

کد خبر: ۲۱۵۱۸۴

تاریخ: ۱۰ دي ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۰

سرویس ورزشی ـ علي کفاشيان که روزهاي پاياني رياستش در فدراسيون فوتبال را سپري مي کند ، نزديک به يک ماه قبل در مالزي با سپ بلاتر جلسه اي ويژه داشت. نشستي که درباره مکاتبات از داخل فدراسيون بود عليه تغييرات در اساسنامه و سعي شده بود فوتبال ايران را تعليق کند. او در حاشيه اين ديدار اما غير از حل مشکل مربوط به اين نامه ، توانست درباره مسائل ديگري هم با رئيس فيفا حرف بزند.

 

به گزارش «تابناک»، يکي از مهمترين اين نکات ، طلب 1.5 ميليون دلاري ايران بود از فدراسيون جهاني. اينکه ايران به دليل تحريم هاي بانکي نمي تواند اين دلارها را از حساب هاي فيفا که همگي در ارتباط با بانک هاي آمريکايي هستند ، برداشت کند. به همين دليل کفاشيان دو راهکار سر راه بلاتر قرار داد. يکي اينکه اين پول ها به حساب شرکت هاي چند مليتي تجاري در دبي واريز شوند که چندان مورد قبول بلاتر و همراهانش نبود و ديگري اينکه آنها اين پول را به حساب کارلوس کروش ، سرمربي تيم ملي واريز کنند تا او بتواند هم طلبش را از فدراسيون بگيرد و آرامش بيشتري در کارش داشته باشد و هم اينکه فدراسيون هم به پول هايش رسيده باشد.

 

غيبت طولاني مدت كي روش رفته رفته به يك علامت سوال بزرگ تبديل شده بود تا اينكه او تصميم گرفت در گفت و گو با سايت فدراسيون فوتبال به همه شايعات پايان بدهد. كي روش كه اكنون در دوبي به سر مي‌برد پس از اين غيبت طولاني كماكان پرشور صحبت مي‌كند و از همه دست اندركاران فوتبال ايران مي‌خواهد كه تيم ملي را در راه رسيدن به جام جهاني فوتبال حمايت كنند.

 

 بلاتر در اين زمينه قول همکاري داده است و به احتمال فراوان پس از تعطيلات سال نوي ميلادي اين تغيير و جابجايي پول انجام مي گيرد.

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک میلیون دلار از پولی که قرار بوده به فدراسیون فوتبال ایران بدهد را به حساب بانکی در مالزی ریخته. این بانک طرف قرارداد بانک ملت است اما به خاطر تحریم‌ها، پولی که به حساب این بانک ریخته شده، ضبط شده و فدراسیون فوتبال نمی‌تواند این پول را از آن‌ها بگیرد.

 

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در مورد این موضوع می‌گوید: «ما به خاطر برگشت خوردن این یک میلیون دلار شاکی هستیم. از کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت می‌کنیم و آن‌ها را به کمیته حقوقی فیفا می‌کشانیم. آن‌ها پول را از راه درستی تزریق نکرده‌اند و احتمالا می‌دانستند که پول ایران ضبط خواهد شد. ما به کنفدراسیون گفته بودیم در تحریم هستیم و نباید تحت هر شرایطی پول را به حساب بریزند

 

کفاشیان که از مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ناراحت است ادامه می‌دهد: «با این حساب ممکن است ما تبلیغات مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ندهیم و با یک شرکت دیگر قرارداد ببندیم

 

طبق توافقی که کنفدراسیون با کشورهای آسیایی داشته، حق پخش مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا سپرده می‌شود اما در صورتی که یک فدراسیون بتواند قراردادش را با یک شرکت دیگر با رقمی بالاتر ببندد، می‌تواند طرف حساب کنفدراسیون نشود. حالا هم ممکن است فدراسیون فوتبال ایران دست به چنین کاری بزند و به فکر عقد قرارداد با شرکتی دیگر بیفتد.

 

البت در این صورت فدراسیون باید از همین الان نامه‌نگاری‌هایش را شروع کند چون نمی‌تواند به صورت ناگهانی اعلام کند که حق پخش را از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته است. البته این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که فدراسیون کفاشیان از نظر بازاریابی بسیار ضعیف عمل کرده و در حالی که تیم ملی به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی رفته هنوز هیچ اسپانسری برای این تیم پیدا نکرده است. در چنین شرایطی بعید است که فدراسیون بتواند شرکتی را پیدا کند که حق پخش بازی‌های تیم ملی را با رقمی بالا خریداری کند.

 

به هر حال پس از حذف تیم امید و سپاهان به دلیل داشتن بازیکن دو اخطاره ! و موارد مشابه لازم است به این امر توجه ویژهای شود تا دوباره خطر تعلیق ایران را تهدید نکند . در ضمن کی روش یک مربی بین المللی ست و مسلما از حق و حقوق خود نخواهد گذشت ، پس عواقب کار را باید پیش بینی کرد.

http://www.tabnak.ir/fa/news/215184

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.