شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وليد علي: در استقلال مورد ظلم مادي و معنوي قرار گرفتم

 

هافبك كويتي سابق استقلال، حضورش در ايران را به هيچ وجه ناكامي تلقي نمي‌كند و معتقد است عدم پايبندي مسئولان باشگاه استقلال به تعهداتشان باعث شده كه بازگشت زودهنگامي به كويت داشته باشد. اين بازيكن جدايي از استقلال را به دليل فراهم نشدن امكانات رفاهي از سوي مسئولان باشگاه استقلال و عمل نكردن به قول‌هاي داده شده در بيرون مستطيل سبز مربوط دانسته است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وليدعلي كه در فصل نقل و انتقالاتي تابستاني به استقلال پيوست به دلايلي نتوانست با آبي‌هاي پايتخت كنار بيايد و تنها پس از سه بازي در تركيب اين تيم كه به زعم خودش آمار خوبي هم از خود به جاي گذاشت، تهران را به مقصد كويت ترك كرد، اما روزهاي سخت اين هافبك كويتي پس از اين تجربه تلخ با استقلال شروع شد و پس از اتهام به مواد نيروزا سيل انتقادات به سمت او روانه شد.

وليد علي با وجود اين كه نتايج آزمايش دوپينگ او مثبت اعلام شد، اما بارها اعلام كرد كه او بي گناه است و اصلا از مواد نيروزا استفاده نكرده است. حق با وليد علي بود، چرا كه در نهايت پس از آزمايش دوباره اعلام شد كه او از ماده اي در آرنج چپ خود استفاده كرده است كه جزو مواد نيروزاي ممنوع نبوده است و در نهايت تبرئه شد و او مي‌تواند در رقابت‌هاي مختلف داخلي و بين‌المللي شركت كند.

اين تنها خبر خوش براي اين هافبك كويتي پس از اين اتفاقات تلخ اخير نبود، بلكه وي به عنوان بهترين بازيكن عربي شاغل در ليگ كشورش در سال 2011انتخاب شد.

روزنامه‌ الانباء كويتي گفت و گويي را با وي انجام داده كه در ادامه آمده است.

* از اين كه توانستي به عنوان بهترين بازيكن عرب شاغل در ليگ كشورش در سال 2011 انتخاب شوي و همچنين از قضيه استفاده از موادنيروزا تبرئه شوي به شما تبريك مي‌گويم، چه صحبتي در اين باره داري؟

- مي‌خواهم از تمام كساني كه در اين مدت بسيار سخت از من حمايت كردند، تشكر كنم به ويژه‌ از مرزوق الغانم رييس بخش فوتبال باشگاه الكويت و تمام اعضاي هيات مديره اين باشگاه به رياست عبدالعزيز مرزوق. آن‌ها در اين مدت از من كاملا حمايت كردند و لحظه‌اي تنهايم نگذاشتند. از پدر و مادر و همسرم تشكر ويژه‌ دارم، چرا كه همواره به من دلداري مي‌دادند.

* چگونه شما را متهم به دوپينگ كردند و در نهايت چگونه تبرئه شدي؟

بعد از اين كه در بازي‌هاي كشوري عربي نمونه دوپينگ من مثبت اعلام شد، اعلام كردم كه در حق من اجحاف شده است و اين مساله را با كميته‌ مبارزه با دوپينگ كويت به رياست عبدالحميد البناي در ميان گذاشتم، بعد از اين كه آن‌ها مجددا از من آزمايش گرفتند، معلوم شد كه من ماده‌اي مجاز را به آرنج دست چپم تزريق كرده‌ام و اين ماده اصلا از سوي فيفا ممنوعه شناخته نشده است. بعد از آن بود كه خوشبختانه از اين اتهام تبرئه شدم.

* علت ناكامي شما در نخستين تجربه حرفه‌اي‌ با استقلال چه بود، چرا خيلي زود به كويت برگشتي؟

من اصلا تجربه ناكامي نداشتم و و شكست خورده به شمار نمي‌آيم، چرا كه در سه ديداري كه براي استقلال به ميدان رفتم يك گل و يك پاس گل دادم، اما متاسفانه . آن‌ها 20 درصد اوليه قراردادم را پرداخت نكردند و حقوق دو ماهه‌ام را نيز ندادند، گذشته از اين در قراردادم آمده بود كه بايد اتومبيل اختصاصي براي من تهيه كردند، اما من با تاكسي سر تمرين مي‌رفتم. با اين وجود تحمل مي‌كردم. گذشته از اين در قراردادم آمده بود كه بايد باشگاه بليت بازگشت به كويت را در زمان‌هاي مقرر برايم تدارك ببيند ، اما اين مساله هم تحقق نيافت و من با هزينه شخصي خود رفت و آمد مي‌كردم ، حتي اقامت قانوني در تهران هم براي من فراهم نشد، به سبب اين اقدامات باشگاه استقلال مجبور شدم كه اين تيم را ترك كنم و به كويت باز گردم.

* ليگ ايران چه تفاوتي با كويت قطر دارد؟

در ليگ ايران تعداد تيم‌ها زياد است و به 18 تيم مي‌رسد، اين در حالي است كه در ليگ كويت فقط هشت تيم بازي مي‌كند . حضور متوسط تماشاگران در ورزشگاه آزادي به 70 هزار نفر مي‌رسد، ولي ما در كويت اصلا چنين تعداد تماشاگر نداريم، گذشته از اين در ايران بازيكنان حرفه‌اي زياد وجود دارند، اما در كويت اين گونه نيست و بازيكنان آماتور هستند.

* ارزشيابي خودت درباره تجربه كوتاه مدت در استقلال چگونه است؟ آيا براي پول به اين تيم پيوستي، در كل اين تجربه چه فايده‌اي برايت داشت.

با وجود اين كه دو ماه بيشتر در تهران نبودم، اما استفاده زيادي بردم، همين بس كه من روياي بازي در ورزشگاه بزرگ آزادي را داشتم و به آن رسيدم، به طوري كه 75 هزار نفر تماشاگر در بازي مقابل داماش كه پاس گل دادم و بازي مقابل فجر سپاسي كه گل پيروزي را به ثمر رساندم، يك صدا نام مرا صدا مي‌زدند ، اين براي من بسيار خاطره انگيز است. در كل تجربه خوبي با استقلال در آزادي داشتم، اما مسئولان اين تيم در خارج از مستطيل سبز به تعهدات خود عمل نكردند و همين مساله باعث شد تا اين تيم را ترك كنم و به كويت باز گردم بايد اين را بگويم كه اصلا به خاطر پول به اين تيم ايراني نپيوستم، بلكه فقط مي خواستم به عنوان نخستين بازيكن كويتي در ليگ ايران تجربه كسب كنم. با وجود اين كه تجربه كوتاهي داشتم، اما استفاده كردم و الان با تمام وجود در خدمت باشگاه محبوبم الكويت هستم.

 خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.