شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

باسیستم علی اصغری ایران: بارسلونا در ایران ششم هم نمی شود!

 

مدافع سایپا گفت: برانکو که هیچ ، بزرگ تر از او هم نمی تواند الاتفاق را مقابل استقلال به پیروزی برساند چون قدرت تیم های ایرانی بیش از تیم های عربی است.

کد خبر: ۲۲۷۲۳۶

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۸

مدافع سایپا گفت: قدرت تیم های ایرانی بیش از تیم های عربی است.

 

پیروز قربانی در گفت و گو با پانا در خصوص شکست سایپا مقابل سپاهان، تعطیلات لیگ، بازی استقلال مقابل الاتفاق و خیلی مسائل دیگر به سوالات پاسخ داد که در ادامه می آید:

 

باز هم سایپا بازی برده را از دست داد. مشکل کجاست؟

متاسفانه بازی را که باید می بردیم به راحتی از دست دادیم و فقط افسوس برای ما ماند. گل های بدی خوردیم. روی یک اوت دستی و یک ضربه کرنر که گل به خودی زدیم، بازی را باختیم وگرنه فکر نمی کنم سپاهان می توانست در جریان بازی به ما گل بزند.

 

اما قبول کنید که اوت دستی هم جزوی از فوتبال است و شیوه ای برای به گل رسیدن.

درست می گوئید. اوت دستی هم در فوتبال امروز یک تاکتیک است. باید جلوی این تاکتیک سپاهان را می گرفتیم و نگرفتیم. برای کسب موفقیت در تیم باید 11 بازیکن مسئولیت پذیر داشته باشی. نمی شود 7، 8 بازیکن مسئولیت پذیر باشند و 2، 3 نفر آن جلو مسئولیت پذیر نباشند.

 

این مشکل شاید به خاطر افت بدنی باشد. این طور نیست؟

نه قبول ندارم. تیم ما مشکل بدنی ندارد. از من دفاع گرفته تا مهاجم باید مسئولیت پذیر باشیم و بس. در سایه همکاری و همدلی است که تیم موفق می شود.

 

سپاهان را چطور دیدید؟

سپاهان تیم قدرتمندی دارد. آنها هم بازیکنان و هم مربی بزرگی دارند و به نظر شایسته و لیاقت قهرمانی دارند. به نظرم قدرتش از بقیه تیم ها بیشتر است و می تواند قهرمان شود ولی این که در ادامه چه اتفاقی بیافتد دیگر بستگی به آنها دارد.

 

فکر می کنید قوی تر از استقلال باشند؟

نسبت به تیم هایی که جلویشان بازی کردیم ، سپاهان خیلی قوی تر است و با همه احترامی که برای همه تیم ها قائلم، سپاهان شایسته قهرمانی است. سپاهان از تیم های دیگر متنوع تر حمله می کند. به نظرم می توانند سومین قهرمانی پیاپی را کسب کنند به خصوص که مربی بزرگی مثل کرانچار دارند.

 

داوری چطور بود؟ گل مهاجم سپاهان خطا بود؟

داوری مشکلی نداشت. راستش را بخواهید متوجه نشدم.

 

خیلی ها به فشردگی بازی ها ایراد می گیرند. شما هم معترض هستید؟

نه چرا باید اعتراض کرد. مگر فوتبال حرفه ای نیست پس چرا نباید این فشردگی را تحمل کرد؟ من به شخصه دوست دارم لیگ ما هر 3، 4 روز یک بازی باشد. حتی اگر هر 3 روز بازی بگذارند، حاضرم بازی کنم.

 

به نظر زمین های لیگ برتر حرفه ای است که بتوان هر 3، 4 روز بازی برگزار کرد؟

در فوتبال ایران چه چیزی درست است که زمین هایش درست باشد. بالاخره همه چیز باید با هم جور دربیاید. اگر ما فوتبالیست هستیم و تیم های ما هم فوتبال بازی می کنند، پس آن بازی که بارسلونا بازی می کند اسمش چیست؟ من به شما قول می دهم اگر بارسلونا در لیگ ایران بازی کند ششم هم نمی شود. یک سیستم علی اصغری جلوی بارسا پیاده می کنند که بیا و تماشا کن. مسی هم با آن بزرگی اش نمی تواند در زمین های ایران توپ استپ کند. ما الکی داریم خودمان را گول می زنیم که قدرت اول آسیا هستیم. کجا قدرت اولیم؟

 

شاید از لحاظ امکانات عقب باشیم ولی از لحاظ فوتبالی که جزو تیم های اول هستیم.

نه قبول ندارم. الان فوتبال شده امکانات. وقتی من زمین های امارات را می بینم، واقعا حسرت می خورم. وقتی می بینم استادیوم های مجللی دارند ولی تماشاگر نیست، حسرت می خورم چرا آن استادیوم ها نباید در کشور ما باشد که هواداران ما از آن لذت ببرند. می گویند ما همه چیز داریم پس چرا استادیوم خوبی درست نمی کنند؟ این استادیوم ها در شان ایران نیست. ما می توانیم با فوتبال خود ایران را در دنیا مطرح کنیم. متاسفانه هر روز یک قانون می گذارند.  واقعا تبریک می گویم. تا دیروز کل آسیا از ذوب آهن می ترسید ولی این تیم را به روزی انداختند که بازیکنانش اعتصاب می کنند. بعد آن وقت تا بازیکنان لباس خوب می پوشند، ماشین خوب سوار می شوند، آقایان ناراحت می شوند. من از این به بعد به بازیکنان می گویم ماشین های خود را بفروشند و لباس کهنه و مندرس بپوشند تا کسی به آنها کاری نداشته باشد. می خواهم یک مثالی بزنم.

 

بفرمائید.

من از باشگاه قبلی ام پول خیلی زیادی طلب دارم اما کسی جواب ما را نمی دهد. به خاطر زحمتی که کشیدم و طلب دارم باید التماس کنم. اگر بخواهیم قرارداد ببنیدم باید تسویه حساب کنیم ولی وقتی می خواهند تسویه حساب را امضاء کنند باید خواهش کنیم. فکر می کنید اگر به کمیته انضباطی شکایت کنیم، آنها باشگاه را وِل می کنند و طرف بازیکن را می گیرند؟ خیر. فوتبال پیشرفتش به خوب برگزار کردن لیگ نیست که عزیزمحمدی فقط برای آن برنامه ریزی می کند. آنها فقط می خواهند تعداد بازی های تیم ها مساوی باشد و کاری به کیفیتش ندارد. اصلا کیفیت برایشان مهم نیست. فقط هرطور شده بازی ها برگزار شود. دَرِ این فوتبال را ببندند تا خیال همه راحت شود. ملت را الکی سرکار نگذارند. مردم در اروپا با خانواده می روند استادیوم تا لذت ببرند. آنجا برایشان تفریح است. ورزشگاه آنها رستوران دارد ولی وقتی من از برنامه 90 آبخوری ها و بهداشت ورزشگاه های ایران را می بینم، دلم برای تماشاگران می سوزد. باز خدا پدر فردوسی پور را بیامرزد که این صحنه ها را نشان می دهد تا شاید حرکتی کنند. ما با این وضع تا سال 1450 به الان امارات هم نمی رسیم و نمی توانیم چنین ورزشگاه هایی بسازیم.

 

در مورد بازی استقلال و الاتفاق نظرت چیست؟

استقلال انشالله می برد. من خیلی دوست دارم تیم استقلال برنده شود. نباید مردم و استقلال بگذارند تا تیم های عربی بالا بروند. همیشه این طور بازی ها حساس است اما مردم باید با تمام قدرت بروند تا استقلال با اقتدار برنده شود.

 

پس معتقدید کاری از دست برانکو برنمی آید؟

مثلا چه کاری؟ برانکو می خواهد چکار کند؟ بزرگتر از برانکو هم نمی تواند کاری بکند چون فوتبال ایران از عربها بالاتر است. استقلال قدرتمندتر از الاتفاق است. تازه معتدقم که برانکو را فوتبال ایران بزرگ کرد. او مدیون فوتبال ایران است. البته درست است زحمت کشید و تیم را جمع کرد ولی آنها افتخار می کنند که در کشور بزرگ ایران کار کنند.

 

گفت و گو از سید مجتبی سیدی

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.