شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کفاشیان در دادسرای کارکنان دولت حاضر شد

 

گروه ورزش - رئیس فدراسیون فوتبال ایران به دلیل شکایت سازمان بازرسی کل کشور صبح دوشنبه در دادسرای کارکنان دولت حضور پیدا کرد تا درباره ایرادی کهبه شرکت وی در انتخابات پانزدهم اسفندماه وارد شده، به بازپرس پرونده توضیح دهد.

به گزارش رجانیوز، برخی منابع خبری ظرف روزهای گذشته با انتشار اخباری از احضار قریب الوقوع علی کفاشیان به دادسرای کارکنان دولت خبر داده بودند اما مسوولان فدراسیون فوتبال از دریافت برگه احضاریه کفاشیان ابراز بی اطلاعی کردند تا این که صبح امروز، کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال به همراه فرشاد سپهر معاون حقوقی فدراسیون فوتبال در دادسرای کارکنان ویژه دولت در میدان پانزدهم خرداد تهران حضور پیدا کرد تا در مورد سوالات بازپرس پرونده پاسخ‌گو باشد.

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده کفاشیان به دلیل بازنشسته بودن نمی‌تواند به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به فعالیتش ادامه دهد و بر همین اساس از وی به دادسرای کارکنان دولت شکایت کرد و امروز کفاشیان به همراه فرشاد سپهر مسئول حقوقی فدراسیون در دادسرا حاضر شده تا در این باره توضیحات خود را ارائه کند.

سازمان بازرسی کل کشور در حالی به علی کفاشیان که به تازگی در پست ریاست فدراسیون فوتبال ابقا شده، ایراد وارد کرده که چند رئیس فدراسیون دیگر هم بازنشسته هستند، اما توجهی به آنها نشده و وزیر ورزش نیز اعلام کرده هر چه سازمان بازرسی بگوید ما تمکین می‌کنیم.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که فدارسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) صراحتا اعلام کرده به جز خود و فدراسیون‌های عضو، دخالت هر تشکیلات دیگری، دخالت شخص ثالث تلقی می‌شود و عکس العمل فیفا را در پی دارد. این عکس‌العمل می‌تواند مساوي با تعلیق فوتبال ایران باشد چرا که فیفا نمی‌پذیرد که یک نهاد غیر ورزشی در امور فوتبال ورود و دخالت کند.

روز گذشته نیز سایت وزارت ورزش از احتمال برگزاری مجدد انتخابات فدراسیون فوتبال خبر داده بود. در روزهای اخیر هم خبرهایی مبنی بر فشار به کفاشیان برای استعفا منتشر شده است. همه این اتفاقات نشان می‌دهد تلاش‌هایی برای ورود به فوتبال از سوی برخی افراد صورت گرفته که مطمئنا عواقب بدی برای فوتبال ایران به دنبال خواهد داشت.

گفته می‌شود به جز کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، چهار عضو دیگر هیات رئیسه جدید فدراسیون فوتبال نیز با این مشکل مواجه هستند که اگر ظرف مهلت تعیین شده از سوی سازمان بازرسی از سمت خود کناره‌گیری نکنند پرونده آنها نیز به دادسرای کارکنان دولت ارسال خواهد شد.

با این حال مسوولان فدراسیون فوتبال از ارائه توضیحات دقیق درباره شرایط پرونده قضایی رئیس فدراسیون و اعضای هیات رئیسه خودداری می کنند كه این امور در فضایی به دور از جنجال دنبال شود تا مبادا نهادهای بین المللی نسبت به موضوع حساس نشوند، با این حال، بسیاری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی، موضوع احضار کفاشیان را به عنوان یکی از تیترهای جنجالی خود انتخاب و در اختیار مخاطبان خود قرار دادند.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.