شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سه خط قرمز مهم در انتخابات

فارس

 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه تهران تشریح کرد
سه خط قرمز مهم در انتخابات پیش رو / هیچ‌کس فوق قانون نیست
خطیب موقت نماز جمعه تهران به تشریح سه خط قرمز مهم در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر پرداخت.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه عبادی ـ سیاسی امروز تهران با اشاره به سه خط قرمز مهم در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو گفت: خط قرمز اول قانون است. باید تمام نامزدهای انتخاباتی هم در تبلیغات انتخاباتی و هم هواداران آنها و هم در مقدمات انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها هیچ کس فوق قانون نیست.
وی افزود: این نظارت شورای نگهبان که در قانون اساسی آمده است یک میثاق ملی است و کسی نمی‌تواند از خط قرمز قانون عبور کند.
خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به خط قرمز دوم انتخابات پیش رو گفت: خط قرمز دوم انسجام و وحدت است. در طول 34 سال گذشته بیشترین انتخابات در کشور ما انجام شده است که تمامی این انتخابات‌ها حقیقی و قانونی بوده است. تمام کاندیداها با آزادی توانستند تبلیغات خود را داشته باشند.
حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: فتنه 88 یک بدعت بود. هر گروه دیگری چه بعد از انتخابات و چه قبل از انتخابات اگر بنای ایجاد اختلاف در درون کشور داشته باشند خائن دین خائن به ملت و خائن به خون شهدا و خائن به رشد و تعالی و عزت این ملت است.
وی در تشریح خط قرمز سوم انتخابات پیشرو گفت: خط قرمز سوم حفظ حریم اخلاق و ولایت که روح قداست ما محسوب می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته کارگر گفت: کارگران ما بسیار متدین و مسلمان هستند و نه منافقین و نه کمونیست‌ها نتوانستند آنها را برای منافع خود به عنوان یک پل قرار دهند.
 
وی افزود: امروز نیز کارگران ما انصافا همانگونه‌اند. حقوق کم دریافت می‌کنند، حلال خورند و در خط ولایت قرار دارند. ظلم به حقوق آنها فراوان می‌شود.
 
خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت معیشتی کارمندان گفت:با وجود تحریم‌ها  می‌توان بدون این بی‌توجهی‌ها ارزش پول ملی را بالا برد. تولید را رونق داد. مشکل بیکاری جوانان را حل کرد اما این کار اهتمام می‌خواهد. مشورت با بزرگان را می‌خواهد و از قوای ثلاثه کشور انتظار می رود که بدون ایجاد نگرانی در بین مردم به کار خود بپردازند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه با اشاره به حضور حماسه مردم در نهم دی ماه و 22 بهمن سال گذشته برای مقابله با کسانی که به دنبال ایجاد اختلاف و فتنه در کشور بودند، گفت: رهبری عزیز ما فرمودند که یک رای بیشتر ندارد. دیگر چرا کسانی خود بالاتر از ایشان ادعای ولایت و تعیین تکلیف می‌کنند.
 
وی در ادامه بار دیگر بر ضرورت توجه بیشتر به وضعیت معیشتی مردم تاکید کرد.
 
خطیب نماز جمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی علمای اسلام گفت: امروز عوامل و ماموران اسرائیل و سیا با به کار گرفتن امکانات مسلمانان عده‌ای از آنان را خام کرده و به برخی از وعاظ امکانات داده‌اند تا با غلت زدن در پول عربستان و قطر کیف کنند و برای مقابله با مسلمانان از آنها استفاده کنند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد: امیدوارم با برگزاری این اجلاس بتوان سدی در مقابل اختلافات مذهبی ایجاد کرد.
 
وی با اشاره به گسترش موج بیداری اسلامی آن را موقعیتی مناسب برای از بین بردن این اختلافات عنوان کرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به فرا رسیدن شهادت شهید مطهری گفت: این شهید بزرگوار عالمی خودساخته بود که هم عامل بود و هم حماسه‌ساز بود و هم ایمان‌پرور محسوب می‌شد. مرحوم مطهری یک الگوی مناسب برای تمام عالمان ما هستند که حضرت امام نیز ایشان را ثمره عمر خود معرفی کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه روز شهادت این بزرگوار به نام روز معلم نامگذاری شده است، گفت: معلمی جانشین شغل انبیا است. معلمی آدم‌سازی است. این معلم است که عزت و ذلت را رقم می‌زند.
 
وی افزود: انتظار ما از معلمان پرورش دهنده انسان‌های مومن و متخصصین متعهدی که کشور فروش و فرهنگ فروش نباشند و در برابر قدرت‌های مادی بایستند. معلمی شغل بسیار حساسی است و امیدوارم این عزیزان در کار خود همواره موفق باشند.
 
خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این روز بزرگ به نام روز زن و روز مادر نامگذاری شده است. بانوان ما همه عزت و عظمت خود را از کوثر فاطمه دریافت می‌کنند. کوثر خیر کثیر است و توسعه علوم و معارف ما همگی به برکت حضرت فاطمه زهرا (س) است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه بین عترت و قرآن هیچ گاه فاصله‌ای وجود نداشته است، گفت: اگر عترت از قرآن جدا شود اسلام آمریکایی تمام اسلام را نابود می‌کند. عترت است که معارف و فقه را به وجود آورده است و اگر حضرت فاطمه زهرا (س) وجود نداشت امروز ما حضرت مهدی‌(عج) را نداشتیم.
 
وی با اشاره به اینکه زن و مرد در امکان و ارتقا و همچنین تقرب به خدا و تکامل علمی، اخلاقی، معرفتی و سیاسی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند گفت: انسان همواره به دنبال عمل طیبه است. زندگی که در آن تزلزل و دغدغه نداشته باشد و چراغ ایمان در زندگی وی افروخته باشد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه تصریح کرد: داشتن حیات طیبه هم برای مرد و هم برای زن فرمول دارد و فرمول آن عمل صالح است. البته عمل صالح باید بر اساس نیت الهی باشد. ممکن است کسی کارهای خوبی کرده باشد اما در پشت سر آن نقشه‌ای داشته باشد. ممکن است عمل صالح و کمکی را انجام داده باشد اما این عمل صالح از دزدی و راه نادرست باشد.
 
وی با اشاره به اینکه غرب هم به مردان و هم به زنان ستم‌های فراوانی کرده است، گفت: غرب با خاموش کردن چراغ ایمان ظلم‌های فراوانی را در حق بشریت مرتکب شده و زن‌ها را وسیله‌ای برای ارضای تمایلات قرار داده است.
 
همچنین خطیب امروز نماز جمعه تهران به بیان برخی از فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت.
 

منبع: فارس، 6 اردیبهشت 1392
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.