شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هري‌پاتر 92 (سرمقاله)

مردمسالاری

 نويسنده : علي ودايع


 فاصله نقد تا سياه نمايي يک تارمو است؛ هم اندازه تفاوت حق و باطل! نفس‌هاي دولت دهم به شماره افتاده است و سيل مشتاقان احساس تکليف کرده براي تصرف پاستور يا حداقل يکي از وزارتخانه‌هاي دولت يازدهم ايستاده‌اند تا رئيس‌جمهوري ايران و يارانش را به باد نقد بگيرند. غافل از آن که نقد بي‌پشتوانه و راهکار مشخص راه به جايي نمي‌برد جز جنجال بي‌ثمر و پر شدن صفحات جرايد. بعضي کانديداها بدون توجه به نظر مقام معظم رهبري و همانند آنچه که در کشورهاي پيشرفته وجود دارد برنامه مشخصي براي آينده اقتصاد و سياست ارائه نکرده و عموما به شعارهايي عليه دولت فعلي و وعده آينده موفق بسنده مي‌کنند.


صبر کنيد، آينده نه چندان دور نشان خواهد داد که محاسبات چه کساني براي رياست‌جمهوري يازدهم صحيح بوده است و چه کساني راه غلط رفته‌اند. اين درست است که کانديداهاي بازنده هم در شکل‌گيري يک دموکراسي موفق نقش دارند اما اين که هر کس از هر جايگاهي خود را نامزد پست رياست‌جمهوري بداند تنها در کشورهاي جهان سومي و پوپوليست ديده مي‌شود که ساختار سياسي ندارند.


در روزهايي که هنوز صف‌بندي‌هاي چهره‌هاي انتخاباتي مشخص نشده است، دولت تور پرچم گرداني را در ايران ادامه مي‌دهد. گويا مظلوم‌تر از پرچم سه رنگ و مقدس ايران اسلامي چيزي وجود ندارد. پر‌چم ايران همانند کليد واژه احساس تکليف و مردم‌داري دست به دست مي‌گردد اما فرداها درباره آن قضاوت خواهد شد.


در همين حال آقاي رئيس‌جمهور با ليست مفسدان اقتصادي مي‌خواهد هت‌تريک کند؛ ولي گويا او در آفسايد ايستاده است. احمدي‌نژاد گفته است اگر شرايط فراهم شود؛ حرف‌هايي براي گفتن دارد. خوب امروز شرايط فراهم است؛ بگوييد چه کارهايي انجام شده و غارتگران بيت‌المال چه کساني بوده‌اند؟ اما بد نيست درباره دست‌هاي آشکار و پنهان اختلاس تاريخي 3000 ميليارد توماني و شبهات ديگري که منتقدين سخن گفته‌اند بحث شود.


وراي تمام موضع‌گيري‌ها و سخنان همزمان با اختراع ماشين زمان، دوباره اخباري عجيب درباره شخصيتي موسوم به آقاي جن‌گير با قابليت‌هاي فراوان رمالي و احضار روح شنيده مي‌شود!


مي‌توان تصوير کرد که قسمت هشتم سريال هري‌پاتر در خرداد ماه 92 در تهران ساخته خواهد شد. در حالي که ليست مفسدان همچنان در جيب است، قيمت‌ها هرگونه که مي‌خواهند پرواز مي‌کنند و نرخ تورم کمرشکن گلوي مردم را مي‌فشارد، اين هري‌پاتر 92 چه اميدي مي‌تواند به جرياني خاص ببخشد؟


سوژه هري‌پاتر 92 زماني داغ‌تر مي‌شود که برخي در پاستور براي خود درجه رضا و ارتباطات خاص با جهان ماورايي قائل هستند.


اين گروه که از همين حالا خود را برنده انتخابات پيش رو مي‌دانند اکنون درحال برنامه‌ريزي براي ادامه سياست‌هاي خود در دولت جانشين و حفظ ترکيب خود با حفظ اقتدار هستند. هري‌پاتر 92 با چوب جادوي خود مي‌خواهد همه را سحر و جادو کند تا دولت موعود آنان تشکيل شود.

منبع: مردمسالاری، 10 اردیبهشت 1392
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مردمسالاری:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.