شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کرملین: با موضع ترامپ علیه ایران مخالفیم

فارس

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد روسیه با موضع دولت آمریکا مبنی بر اینکه ایران کشوری تروریست است، موافق نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد با موضع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایران «کشوری تروریستی»است، موافق نیستیم.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، که مسکو و واشنگتن مواضع متفاوتی در خصوص مسائل جهانی دارند اما این امر نباید مانع برقراری روابط متقابلاً سودمند شود.

وی به خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا مواضع مسکو و واشنگتن در خصوص ایران موجب ایجاد مانعی در مسیر برقراری روابط میان روسیه و آمریکا می‌شود، گفت: «بر کسی پوشیده نیست که مواضع مسکو و واشنگتن کاملاً در خصوص طیف وسیعی از سیاست‌های بین‌المللی و منطقه‌ای متفاوت است. این مسئله نمی‌تواند و نباید به مانعی در مسیر برقراری ارتباطات عادی و روابط متقابلاً عملی و سودمند بین روسیه و آمریکا تبدیل شود».

بعلاوه، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از جدیدترین تحریم‌های آمریکا علیه ایران بعد از جدیدترین آزمایش موشکی ایران، متأسف است.

وی به خبرنگاران تصریح کرد که مکانیسم کنونی در تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران بدون «مشکل خاص» در حال اجرا است و در ارتباط با تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران گفت: «متأسفیم که چنین چیزی رخ داه است».

دولت ترامپ روز جمعه هفته گذشته، تحریم‌هایی را علیه 25 شخصیت و نهاد مستقر در ایران، لبنان، امارات متحده عربی و چین به بهانه حمایت از برنامه موشک بالستیک تهران معرفی کرد.

ریابکوف تصریح کرد که آزمایش موشک بالستیک ایران در تناقض با برجام یا قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که از ایران می‌خواهد از فعالیت موشک با قابلیت هسته‌ای خودداری کند، نیست.

 وی توضیح داد: «ما در خصوص این موضوع با طرف آمریکایی ارتباط برقرار کردیم. ما امیدواریم تفسیر سختگیرانه و دقیق مفاد برجامو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در تعیین مسیر آینده واشنگتن در این خصوص حائز اهمیت باشد».

 

منبع: فارس، 18 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.