شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پنس: «تهدیدات هسته‌ای» ایران

ایسنا

معاون ترامپ در اجلاس مونیخ: آمریکا هم‌چنان بزرگترین هم‌پیمان ناتو و اروپا باقی می‌ماند

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در نشست امنیتی مونیخ ضمن با ارزش خواندن ائتلاف آمریکا و اروپا گفت: به همه شما اطمینان می‌دهم که ایالات متحده همچنان بزرگترین هم‌پیمان و حامی اتحادیه اروپا و ناتو باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا که بیشتر سخنرانی خود را به مستحکم بودن ائتلاف میان آمریکا و اروپا اختصاص داد، گفت: همکاری مشترک ما در گذشته ثمرات زیادی داشته و در آینده نیز چنین خواهد بود.

او گفت: همکاری‌های مشترک ما باعث از میان رفتن کمونیسم و فائق آمدن ما بر مشکلات بزرگی همانند جنگ جهانی بود. ما هزاران نیرو برای امنیت اروپا فدا کرده‌ایم و به شما اطمینان می‌دهم که این حمایت در آینده نیز ادامه خواهد داشت. به کسانی که به این مساله شک دارند توصیه می‌کنم که حجم سرمایه گذاری‌های ما در اروپا را مورد توجه قرار دهند.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: سلاح‌های هسته‌ای و ظهور "تروریسم اسلامی" از جمله چالش‌های کنونی پیش روی ما به عنوان هم‌پیمانان استراتژیک است و باید برای فائق آمدن بر آن با هم همکاری کنیم. ما و شما در افغانستان، عراق و دیگر مناطق جهان هزاران تن از فرزندان خود را فدا کرده‌ایم تا هم امنیت این کشورها حفظ شود و هم کشورهای ما امن تر باشد. همه این جانفشانی‌ها باعث می‌شود که ما در کنار هم باقی بمانیم.

مایک پنس با اشاره به دغدغه اروپاییان درباره متعهد نبودن آمریکا به هم‌پیمانی با آنها گفت: من به نمایندگی از رئیس‌جمهور ترامپ به اینجا آمده‌ام و می‌گویم آمریکا قوی‌تر از گذشته خواهد بود و به حمایت از اتحادیه اروپا و ناتو ادامه می‌دهد. ارتش ایالات متحده با آمدن ترامپ نیرومندتر می‌شود و سلاح و تجهیزات بهتری در اختیار هم‌پیمانان ما قرار خواهیم داد که این باعث تقویت امنیت هر دوی ما خواهد بود.

معاون ترامپ به مساله تقسیم هزینه‌های دفاعی ناتو میان اعضا نیز اشاره کرد و گفت: ما در پیمان ناتو دو بند اساسی داریم. بند پنجم که بر حمایت جمعی اشاره دارد و بند سوم که می‌گوید هزینه‌ها و بار مالی ائتلاف ناتو باید میان اعضا تقسیم شود. برخی از اعضا مانند آمریکا به این امر پایبند بودند اما برخی نیز تاکنون آن را رعایت نکرده‌اند که باید آنها را وادار کنیم سهم خود را بپذیرند.

او با اشاره به رشد افراط گرایی در خاورمیانه و برنامه‌های اتمی کره شمالی نیز گفت که ایالات متحده به همکاری خود با ناتو و اتحادیه اروپا برای مقابله با تهدیدات کره شمالی و نیز تهدید "تروریسم اسلامی" ادامه خواهد داد.

مایک پنس همچنین گفت که دولت آمریکا معتقد است که روسیه درباره مساله اوکراین باید به توافق مینسک عمل کند و اساس حل این بحران باید بر پایه این توافق باشد. او گفت احساس می‌کند زمینه‌های مشترکی برای گفت‌وگو در این باره وجود دارد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران و آنچه که "تهدیدات هسته‌ای" کشورمان خواند نیز گفت: دولت آمریکا تاکید می‌کند که ایران به سلاح هسته‌ای که دیگر کشورها و اسرائیل را تهدید کند، دست نخواهد یافت.

او گفت: رئیس‌جمهور آمریکا بر مبارزه قاطع با تروریسم به ویژه داعش و گروه‌های افراط گرا در خاورمیانه از جمله عراق، سوریه، یمن و سومالی تاکید دارد و جنگ با این گروه‌ها تشدید خواهد شد.

پنس مقابله با حمایت مالی و کسب درآمد توسط تروریست‌ها و نیز مقابله با فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های ترامپ برای رویارویی با تروریسم خواند.

معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا همچنین گفت که آمریکا نمی‌خواهد شیوه زندگی خود را به دیگران تحمیل کند بلکه می‌خواهد الگویی باشد که دیگر کشورها از آن تبعیت کنند.

مایک پنس در پایان سخنان خود خطاب به اروپایی‌ها گفت: به شما اطمینان می‌دهم که آمریکا همچنان هم بزرگترین هم‌پیمان شما خواهد ماند و به احترام همه جانفشانی‌هایی که با هم انجام داده‌ایم این ائتلاف ادامه خواهد یافت و بهترین روزها در آینده منتظر ما خواهد بود.

منبع: ایسنا، 30 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.