شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ظریف از آمریکا خواست دست از تهدید ایران بردارد

بی بی سی

ظریف از آمریکا خواست دست از تهدید ایران بردارد

آقای ظریف در گفتگویی با لیز دوست، خبرنگار بی‌بی‌سی، گفت که اقدامات در آمریکا برای اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران تلاشی است برای تحریک کردن تهران.

وزیر امور خارجه ایران هشدار داد در صورتی که تحریم‌های تازه‌ای علیه کشورش وضع شود، ایران نیز در واکنش اقدامات مشابهی را انجام خواهد داد.

آقای ظریف در عین حال اظهار امیدواری کرده است که در این قضایا "تدبیر و دوراندیشی حاکم شود" و تاکید کرده است که ایران "هدفی ساده" نیست.

وی گفت که ایران "هیچ خصوتی را آغاز نمی‌کند و در واقع کشورش هیچگاه آغازگر خصومتی نبوده و برنامه‌ای نیز در این زمینه نیز ندارد."

اما آقای ظریف تاکید کرده است که ایران از خود "دفاع" خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران درخصوص برنامه موشکی کشورش گفت که این برنامه "دفاعی" است و کشورش به دنبال "تحریک هیچکسی نیست."

آقای ظریف در ارتباط با سخنان مقامات آمریکایی، اسراییلی و عربستان سعودی علیه ایران و اینکه اگر ایران اقداماتی را انجامم ندهد، آنها گزینه‌هایی دارند، گفت که "اول از همه ما درباره قوانین بین‌المللی سخن می‌گوییم و نه قانون جنگل؛ و براساس قوانین بین‌الملل آن گزینه‌ها نقض قوانین بین‌المللی است."

وی در ادامه سخنان خود گفت که از آنها می‌خواهد که هم به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند و هم دوراندیشی به خرج داده و خود را در مشکلات جدی نیاندازند.

سخنان ظریف در اجلاس مونیخ

پیشتر نیز وزیر امور خارجه ایران در اجلاس امنیتی مونیخ در پاسخ به سوالی درباره موضع رییس‌جمهور جدید آمریکا در قبال این کشور گفته بود که ایران به تهدیدها و تحریم‌ها پاسخی نمی‌دهد اما به احترام متقابل واکنش خوبی نشان خواهد داد.

محمدجواد ظریف در جمع مقام‌های ارشد امنیتی و دیپلماتیک در اجلاس مونیخ تاکید کرد که ایران از راهکارهایی که منجر به تعامل مورد قبول دو طرف شود، استقبال خواهد کرد.

به گفته وزیر خارجه ایران، تهدیدها بر این کشور اثر نخواهد کرد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، بارها از توافق هسته‌ای ایران و شش کشور پرقدرت جهان در سال ۲۰۱۵ انتقاد کرده است. بعد از آزمایش موشکی اخیر ایران، رییس جمهور آمریکا به ایران "اخطار جدی" داد.

 

منبع: بی بی سی، 2 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.