شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فاصله طبقاتی غیرقابل انکار

ایلنا

اتحادیه کارگران شهرداری تهران: فاصله طبقاتی در جامعه غیرقابل انکار است/ مزد با کارشناسی دقیق و براساس قانون تعیین شود
 
اتحادیه کارگران شهرداری تهران با صدور بیانیه‌ای خواستار تعیین دقیق حداقل دستمزد براساس نرخ واقعی تورم و محاسبات سبد معیشت خانوار شده‌است.
به گزارش ایلنا، اتحادیه کارگران شهرداری تهران با صدور بیانیه‌ای نسبت به روند عرفی تعیین حداقل دستمزد اعتراض کرده و خواستار محاسبه دقیق مزد براساس قانون کار شده‌است.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
کیست که نداند اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و سیاست‌های غلط در حوزه کسب و کار، ضربه مهلکی بر معیشت کارگران وارد آورده است که باید اصلاح و جبران شود، همچنین بر مبنای ماده 41 قانون کار درصد واقعی تورم و محاسبات سبد معیشت خانوار  می‌بایست در نظر گرفته شود.  براستی حداقل حقوق تعیین شده چه درصدی از هزینه‌ زندگی یک خانواده کارگری را تأمین می‌کند؟
 آیا فاصله طبقاتی غیر قابل انکار در جامعه امروز که چون شعله‌ای در خانه‌های کارگران این مرز بوم زبانه می‌کشد مرتفع گشته یا لااقل برای سرد شدن این آتش اقدامی صورت پذیرفته است؟
به نظر ما ریشه ناتوانی در پاسخ‌گویی به سوالاتی از این دست اعلام غیرواقعی نرخ تورم و عدم محاسبه دقیق هزینه سبد معیشتی کارگران است.
اتحادیه کارگران شهرداری تهران ضمن حمایت از اقدامات کارشناسی در تعیین افزایش سالیانه دستمزد، انتظار دارد تا ضمن رفع فاصله غیرعادلانه‌ میزان دستمزد با هزینه‌های زندگی؛ اعمال همه‌جانبه امور کارشناسی و قانونی با تأکید بر مفهوم انصاف و عدالت مورد توجه و مداقه بیشتر قرار گیرد، تا بلکه کارگران نیز امید به زندگی و فردایی بهتر برای خانواده و فرزندان خود داشته باشند.
اتحادیه کارگران شهرداری تهران
 

منبع: ایلنا، 7 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.