شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رحیم مشایی: احمدی‌نژاد برای حمایت از افراد در انتخابات محدودیت دارد

بی بی سی

رحیم مشایی: احمدی‌نژاد برای حمایت از افراد در انتخابات محدودیت دارد
اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران با شرکت در نشستی پس از اعلام نامزدی حمید بقایی، گفته است: "من افتخار میکنم اگر شباهتی به احمدی‌نژاد داشته باشم اما اعلام میکنم بقایی به احمدی‌نژاد شبیه‌تر است."

آقای رحیم مشایی همچنین گفته است که آقای احمدی‌نژاد برای حمایت از افراد محدودیت دارد اما "افراد منعی ندارند که بگویند ایشان را دوست داریم و از ایشان دست نمی‌کشیم."

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران حدود ۵ ماه پیش گفت که به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، توصیه کرده در انتخابات شرکت نکند چون به گفته او نامزدی او را "مصلحت" نمی‌دانسته است.

رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد گفت: "آنچه از بیانات مقام معظم رهبری دریافت کردیم این است که دکتر احمدی‌نژاد فقط به عنوان نامزد حضور نداشته باشد."

به گزارش دولت بهار سایت نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، آقای رحیم مشایی، حمید بقایی را "سند پاکی احمدی‌نژاد" خوانده است.

این اظهارات در پی اعلام نامزدی حمید بقایی یکی از نزدیکان رئیس جمهوری سابق ایران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده عنوان شده است.

اقای رحیم مشایی گفته است: "برخی می‌پرسند آیا بقایی رای می‌آورد؟ بنده می‌گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد."

بیشتر بخوانید:

او با انتشار متنی در کانال تلگرام شخصی خود نوشت که قصد دارد "کاملاً مستقل از اشخاص، گروه‌ها، احزاب و جناح‌های سیاسی" وارد عرصه رقابت انتخاباتی شود."

حمید بقایی به عنوان معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمان ریاست اسفندیار رحیم‌مشایی وارد دولت محمود احمدی‌نژاد شد. او در سال ۱۳۸۸ به ریاست سازمان رسید و تا سال ۱۳۹۰ عهده‌دار این مقام بود. آقای بقایی هم‌‎زمان و با حفظ سمت، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و ویژه اقتصادی هم بود.

حمید بقایی، بعد از محمدرضا رحیمی، معاون اول آقای احمدی‌نژاد، دومین معاون رئیس جمهوری سابق بود که بعد از پایان دوره دولت دهم بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

اعلام نامزدی حمید بقایی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران در حالی است که پیشتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ از هیچ نامزدی حمایت نخواهد کرد.

او در این بیانیه به نامه‌ مهر ماه خود به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، اشاره کرده که در آن اعلام کرده بود با "تبعیت" از توصیه آقای خامنه‌ای، برنامه‌ای برای انتخابات ۱۳۹۶ نخواهد داشت.

منبع: بی بی سی، 8 اسفند ۱۳۹۵
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.