شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرد

ایلنا

صادقی در گفت‌وگو با ایلنا:
دیوان محاسبات حدود ۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرد / شفافیت بیشتر منجر به افزایش اعتماد مردم می‌شود
رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی خواستار شفافیت هرچه بیشتر ازسوی دیوان محاسبات شد و گفت: دیوان محاسبات حدود ۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرده است.
محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، درباره آخرین وضعیت پرونده تخلفات احمدی‌نژاد بنابر اعلام دیوان محاسبات گفت: جزئیات و اطلاعات جدیدتری ازسوی دیوان محاسبات مجلس درباره تخلف ۴۸ هزار میلیارد تومانی رییس دولت‌های نهم و دهم عنوان نشده اما آن‌چنان که در جریان تصویب لایحه بودجه شاهد بودیم، موضوع تسویه بدهی‌های دولت منجر به افشای بخش دیگری از تخلفات دولت احمدی‌نژاد شد.
او گفت: در واقع در جریان این مسئله، چشمه‌ای دیگر از تخلفات دولت‌های نهم و دهم و همین‌طور برخی دیگر از نهادها  و سازمان‌های دولتی در دوره هشت ساله ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد همچون نیروی انتظامی مشخص شد که در جریان فروش نفت تخلفاتی را مرتکب شده بودند.
دیوان محاسبات با شفافیت بیشتری عمل کند
رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از نحوه و رویه کاری دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت دیگر این‌که لازم است دیوان محاسبات با شفافیت بیشتری عمل کند.
دیوان محاسبات حدود ۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرد
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه دوستان در دیوان محاسبات تاحدودی تعلل می‌کنند و آن‌چنان که باید و شاید، نتیجه زحمات‌شان را به مردم گزارش نمی‌دهند. چرا که در همین بحث تخلفات دولت نهم و دهم، دیوان محاسبات حتی موفق شد حدود ۱۳ هزار میلیارد از مجموع ۴۸ هزار میلیارد تومان را مسترد کرده‌اند.
شفاف‌سازی بیشتر دیوان محاسبات منجر به افزایش اعتماد مردم می‌شود
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درصورتی که دیوان محاسبات در رابطه با اقدامات مثبت خود بیشتر و بهتر از این اطلاع‌رسانی کند و در راستای شفاف‌سازی در مورد این مسائل اقدام کند، قطعاً اعتماد مردم بیشتر خواهد شد.
صادقی در پایان تصریح کرد: به هر حال ما اقدامات خود در این موارد را ادامه خواهیم داد و از دیوان محاسبات درخواست داریم اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در اختیارمان قرار دهد.

منبع: ایلنا، 5 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.