شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

روسیه و ایران به حملات جدید آمریکا علیه سوریه پاسخ خواهد داد

فارس

اتاق عملیات مشترک متحدان در سوریه:
به حمله جدید آمریکا علیه سوریه پاسخ داده می‎شود/ سناریوی «خان‌شیخون» برای حمله به سوریه بود

فرماندهی اتاق عملیات مشترک متحدان در سوریه متشکل از روسیه، ایران و نیروهای همپیمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این به بعد به هرگونه حملات جدید آمریکا علیه سوریه پاسخ خواهد داد.

 
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، اتاق عملیات مشترک متحدان در سوریه در بیانیه‎‎ای به حملات موشکی آمریکا علیه سوریه واکنش نشان داد.
در ابتدای این بیانیه آمده است که کشورهای روسیه، ایران و سوریه و همپیمانان آنها در صورت هرگونه حمله جدید آمریکا علیه سوریه به آن پاسخ خواهند داد و به آمریکا اجازه نخواهند داد که بر جهان سیطره یابد.
در ادامه بیانیه تاکید شده است که حمله آمریکا به سوریه حمله خطرناکی است و تجاوز آشکار به حاکمیت ملت و دولت سوریه است. دشمن آمریکایی نشان داد که مجددا خطای محاسباتی داشته است.
اتاق عملیات مشترک متحدان در سوریه اعلام کرد که آمریکا در حالی به سوریه حمله کرد که این کشور برای تحقق پیروزی علیه تروریسم بهای سنگینی را پرداخت و در این راه بسیاری از سوری‌‎ها کشته شدند.
این بیانیه به حمله شیمیایی به خان شیخون اشاره و در آن اعلام کرد که هدف قرار دادن غیرنظامیان به هر شکلی را محکوم می‎کنیم و آنچه در خان شیخون رخ داد، محکوم است. مطمئن هستیم که آنچه در خان شیخون رخ داد، اقدام برنامه ریزی شده برخی کشورها و سازمان‌ها به بهانه حمله به سوریه بوده است.
در ادامه بیانیه همپیمانان و متحدان دولت سوریه آمده است: کسانی که از گروه های تروریستی در سوریه مانند داعش و جبهه النصره حمایت می کنند و آنها را آموزش می دهند، حق ندارند خود را مدافع حقوق بشر معرفی کنند.
این بیانیه افزود: آمریکا قبل از آنکه نتایج تحقیقات درباره حمله شیمیایی به خان شیخون مشخص شود، به سوریه حمله کرد و با وقاحت تمام رسما آن را اعلام کرد. آمریکا منتظر اجازه از کسی نماند و به کشورهای عضو سازمان ملل احترام نگذاشت.
در پایان بیانیه اتاق عملیات مشترک متحدان در سوریه تاکید شد که آنچه آمریکا علیه سوریه انجام داده است، تجاوز از خطوط قرمز است و از این به بعد به هرگونه عبور از خط قرمز از سوی هر کشوری که باشد، به شدت پاسخ داده می‎شود.
در این بیانیه تاکید شد که سوریه و همپیمانان آن نسبت به اهداف آمریکا در شمال سوریه و شمال غرب عراق غافل نیستند و همه تحرکات آن به دقت رصد می شود.
 

منبع: فارس، 20 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.