شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انتقاد خامنه‌ای از «برداشت‌ نادرست» از سخنانش درباره اقتصاد

رادیو فردا

انتقاد خامنه‌ای از «برداشت‌ نادرست» از سخنانش درباره اقتصاد
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با «انتقاد از برخی برداشت‌های نادرست» از سخنان اخیرش درباره امور اقتصادی و مشخصا واردات به ایران توضیح داد که «منظور از منع واردات، واردات کالاهایی نیست که در داخل به‌ قدر کافی تولید نمی‌شوند یا واردات آنها می‌تواند برای تولید داخل الگو قرار گیرد».
آقای خامنه‌ای روز دوشنبه، ۲۱ فروردین، در دیدار با تعدادی از مسئولان حکومتی، گفت: «آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌ داخلی و تولید را تعطیل می‌کند.»
رهبر جمهوری اسلامی اشاره‌ای به این نکرده که چه اشخاص یا گروه‌هایی از سخنان پیشین او درباره این مسئله «برداشت‌های نادرست» داشتند.
علی خامنه‌ای روز اول فروردین سال جاری در جریان یک سخنرانی در مشهد، با انتقاد از وضعیت اقتصادی ایران گفت که «واردات کالاهایی که در داخل به اندازه کافی تولید می‌شوند، باید حرام شرعی و قانونی شناخته شود».
او همچنین «واردات کالاهای مصرفی دارای تولید داخل همچون مواد خوراکی، پوشاک، وسایل منزل و لوازم‌التحریر» را «مایه شرمندگی در مقابل تولیدکننده و فروشندگان خارجی این کالاها» توصیف کرد.
به دنبال این سخنان، پنج چهره اقتصادی جمهوری اسلامی نزدیک به اصولگرایان، مانند علیرضا زاکانی، پرویز داوودی و حسین صمصامی در نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار «تبدیل فتوای رهبر انقلاب درباره حرمت واردات کالاهای تولید داخل به منع قانونی و اجرایی» شدند.
۴۵ نماینده مجلس هم روز ۲۰ فروردین در تذکری به بیژن زنگنه، وزیر نفت، خواستار «جلوگیری از واردات بی‌رویه لوله‌های بدون درز» شدند و این کار را «حرام شرعی» توصیف کردند.
رهبر جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر چند بار انتقادهایی از روند واردات در ایران داشته است.
آقای خامنه‌ای از جمله در سال گذشته از واردات «خودروهای آمریکایی» به شدت انتقاد کرد و گفت که «خود آمریکایی‌ها هم خودروی آمریکایی سوار نمی‌شوند».

منبع: رادیو فردا، 22 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.