شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزير دفاع اسرائيل: تعجب نخواهم كرد، اگر حسن روحانى در جريان انتخابات ترور شود

رادیو فردا

وزير دفاع اسرائيل: تعجب نخواهم كرد، اگر حسن روحانى در جريان انتخابات ترور شود
آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل،گفته است که متعجب نخواهد شد اگر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در ماه آینده ماه ترور شود.
به گزارش روز سه شنبه رسانه‌های اسرائیل آویگدور لیبرمن در مصاحبه‌ای با روزنامه یدیعوت آحارنوت مطرح کرده است. وی در این مصاحبه در خصوص نقش حماس درترور مازن فقهاء،یکی از فرماندهان این گروه در بیرون غزه صحبت می کرد.
وزیر دفاع اسرائیل گفته است: «تعجب نخواهم کرد اگر جریان انتخابات در ایران در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) فردی حسن روحانی، رییس جمهوری ایران را ترور کند.»
وی اضافه کرده است: باتوجه به درک من از سیستمی که در آنجا وجود دارد و فردی که هدایت آن را برعهده دارد، این (ترور) شبیه به یک مساله داخلی خواهد بود. این ویژگی سازمان‌های تروریستی است.
به گزارش رسانه های، وزیر دفاع اسرائیل در این مصاحبه در خصوص نقش یحیی سنوار، رهبر جدید حماس، در قتل مازن فقهاء که در سال گذشته صحبت می کرد . وی رهبر جدید حماس را متهم کرده است مازن فقهاء به قتل رسانده است.
ایران از حامیان گروه حماس در غزه محسوب می شود و مقام‌های ایران پیشتر درباره «محو کردن» اسرائیل از روی نقشه صحبت کرده اند.
در حالی وزیر دفاع اسرائیل از احتمال ترور رییس جمهوری ایران خبر داده است که روز سه شنبه ثبت از نامزدهای این انتخابات آغاز شد. این انتخابات روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، اصولگرایان حملات لفظی خود علیه حسن روحانی را تشدید کرده اند.
در همین حال،احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران روز دوشنبه گفته بود،مردم ایران در انتخابات آینده ریاست جمهوری باید به نامزدی رای بدهند که آمریکا و اسرائیل از پیروزی وی «ناراحت» می‌شوند.

منبع: رادیو فردا، 23 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.