شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

56 درصد معتقدند احتمال باخت روحانی وجود دارد

فارس

نظرسنجی ایران‌پل در آستانه انتخابات
72 درصد برجام را در بهبود اقتصاد ناموفق می‌دانند/56 درصد معتقدند احتمال باخت روحانی وجود دارد

نظرسنجی ایران‌پل نشان می‌دهد که «حسن روحانی» از اطمینان کافی برای پیروزی در انتخابات و اداره کشور برای بار دوم برخوردار نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته که وبگاه شبکه خبری«بلومبرگ» آن‌را منتشر ساخت، نشان دادند که «حسن روحانی» از اطمینان کافی نسبت به کسب آرا مردم  برای پیروزی در انتخابات و اداره کشور برای بار دوم برخوردار نیست.

در نتایج نظرسنجی موسسه «ایران پل» مستقر در کانادا و مجری این همه پرسی تلفنی که روز دوشنبه نتایج آن منتشر شد، آمده است: در حالی‌که اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی نظری مساعد به روحانی داشتند، اما تاکید نمودند که  اداره کشور روحانی و توافق اتمی وی وضعیت اقتصادی و زندگی معمول ایرانی‌ها را بهبود نداده است. بیش از 40 درصد نیز گفتند که احتمال باخت روحانی در انتخابات فرارو وجود دارد.

در این نظرسنجی چهل درصد حسن روحانی را تا حدی موفق در حل مشکلات اقتصادی بر شمردند در حالی‌که بیش از چهل درصد نیز اعلام کردند که او «تا حدی ناموفق» یا «بسیار ناموفق» بوده است.

بیش از 1005 نفر از اهالی داخل ایران در این نظرسنجی که بین 11 تا 14 آوریل سال جاری صورت گرفت، شرکت کردند.

از یافته‌های مهم دیگر این نظرسنجی این بود که 72 درصد گفتند که توافق اتمی با قدرت‌های جهانی وضعیت زندگی عامه مردم ایران را تغییر نداده است.

اصلاحیه، 18:49: با مراجعه به اصل نظرسنجی ایران‌پل مشخص شد که برخی آمارهای این نظرسنجی به  اشتباه در خبر بلومبرگ انعکاس یافته است. بر این اساس، آمار کسانی که معتقدند روحانی ممکن است انتخابات آتی را ببازد، 56 درصد است. 14 درصد این امکان را بالا و 42 درصد تاحدودی محتمل می‌دانند

منبع: فارس، 28 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.