شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ایران ادعای مجاهدین خلق را درباره «ادامه فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده» رد کرد

بی بی سی

ایران ادعای مجاهدین خلق را درباره “ادامه فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده” رد کرد
عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، ادعای اخیر "شورای ملی مقاومت" وابسته به سازمان مجاهدین خلق را، در زمینه ادامه فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران رد کرده است.
به گزارش فاکس نیوز روز جمعه، ۱ اردیبهشت/۲۱ آوریل، علیرضا جعفرزاده از مقام‌های شورای ملی مقاومت اعلام کرد که اطلاعاتی در اختیار دارد که بنا بر آنها ایران پس از توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی به طور مخفیانه به برخی فعالیت‌های هسته‌ای ادامه داده است.
آقای جعفرزاده گفت برخی فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده ایران در واحد سپند، سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی، وابسته به سپاه پاسداران، انجام می‌شود.
او همچنین مدعی شد که واحد سپند در پایگاه پارچین تحقیقاتی را روی مواد با قابلیت انفجاری بالا انجام می‌دهد. این مواد امکان استفاده در ساخت بمب هسته‌ای را دارند.
سازمان مجاهدین خلق پیش از این مواردی از فعالیت‌های هسته‌ای مخفیانه ایران را افشا کرده است، اما با توجه به ضدیت این گروه با حکومت ایران، ناظران در پذیرش ادعاهای آن محتاطانه برخورد می‌کنند.
عباس عراقچی ادعاهای اخیر را "اتهامات تاریخ گذشته" و "تکرار سناریویی شکست خورده" دانسته و تاکید کرده که مدیرکل آژانس جهانی انرژی اتمی از پایگاه پارچین بازدید کرده و گفته است در این محل فعالیتی که ابعاد نظامی احتمالی داشته باشد انجام نمی‌شود.
 
اظهارات وزیر خارجه امریکا و عکس العمل وزیر خارجه ایران
آقای عراقچی افزوده است که سازمان مجاهدین خلق می‌خواهد برای "افراط‌گرایان" آمریکا بهانه‌ فراهم کند تا توافق هسته‌ای با ایران را به هم بزنند.
او خطاب به دولت دونالد ترامپ گفته که بهتر است این دولت "در دام آدرس‌های غلط و پرونده سازی‌های گمراه کننده‌ای که از سوی تروریست‌ها و حامیان منطقه‌ای آنها برای ترویج ایران هراسی انجام می‌شود، نیفتد."
در روزهای اخیر مقام‌های ارشد واشنگتن در چند نوبت علیه ایران سخن گفته‌اند و از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مدعی شده که تهران به "روح برجام" وفادار نبوده است.
 

منبع: بی بی سی، 2 اردیبهشت 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.