شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قاسمی: تهران آماده گفتگو با ریاض است

مهر

بهرام قاسمی در مصاحبه با پایگاه العربی الجدید:
تهران آماده گفتگو با ریاض است/ایران در یمن هیچ مداخله نظامی ندارد
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد که در صورتی که عربستان اظهارات و سیاست‎های ضد ایرانی خود را متوقف کند، تهران آماده گفت‎وگوی دوجانبه با ریاض است و ایران هیچ مداخله نظامی در یمن ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در مصاحبه با پایگاه العربی الجدید مواضع تهران در قبال تحولات منطقه را بیان کرد.
وی در رابطه با سعودی ها و ارتباط تهران با ریاض گفت: در صورتی که عربستان اظهارات و سیاست‎های ضد ایرانی خود را متوقف کند، تهران آماده گفت‎وگوی دوجانبه با ریاض است. ما تداوم مشکلات با کشورهای همسایه را نمی خواهیم و مناسبات سازنده با دیگر کشورها مبنای سیاست خارجی ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز جزئی از این معادله هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در رابطه با حمله سعودی ها به مردم بی گناه یمن نیز بیان داشت: عربستان در حمله به یمن مرتکب اشتباه بزرگی شد و تجاوز به یمن برای ایران غیرقابل قبول است. همچنین ایران هیچ مداخله نظامی در یمن ندارد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه اوضاع سوریه را پیچیده دانست و افزود: موضع ایران از همان ابتدا مشخص و واضح بود و امروز نیز آن را تکرار می‎کنیم؛ سرنوشت سوری‎ها به دست خودشان تعیین می‎شود. بازیگران در بحران سوریه متعدد هستند و پرونده سوریه تنها مربوط به یک کشور نمی‎شود. همچنین مناسبات تهران و مسکو را مهم می دانیم.

بهرام قاسمی در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به اینکه ایران از طریق کانال‎های دیپلماتیک موضوع حادثه میرجاوه را پیگیری کرد، تصریح کرد: در صورت عدم همکاری پاکستان برای همکاری با تهران در زمینه برقراری امنیت در مرزهای دو کشور، ایران ناچار خواهد شد که تدابیر دیگری را اتخاذ کند.
 

منبع: مهر، 24 اردیبهشت 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.