شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله شدید ترامپ و شاه عربستان به ایران

بی بی سی

حمله شدید ترامپ و شاه عربستان به ایران
ملک سلمان، پادشاه عربستان و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشستی که با حضور رهبران ۴۰ کشور مسلمان در ریاض برگزار شد، به شدت ایران را مورد انتقاد قرار دادند.

پادشاه عربستان در سخنان خود ازایران به عنوان "طلایه‌دار تروریسم" نام برد و گفت: "مسئولیت ما در مقابل خدا، مردم مان و کل جهان این است که با اتحاد خود با نیروهای شیطانی و افراط گرایی مقابله کنیم."

ملک سلمان ایران را به صدورافراط گرایی اسلامی به جهان متهم کرد.

پادشاه عربستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: "رژیم ایران از زمان انقلاب خمینی در سال ۱۹۷۹ به طلایه‌دارتروریسم جهانی بدل شده است.

دونالد ترامپ هم در سخنرانی خود در این نشست گفت: "می‌خواهم درباره ایران صحبت کنم که مسئول بی‌ثباتی درمنطقه بوده ایران به تروریست‌ها آموزش می‌دهد. دهه‌ها هست که ایران آتش جنگ‌های فرقه‌ای را شعله‌ور کرده است."

آقای ترامپ افزود: "این کشور خواستار نابودی اسرائیل است. ایران خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است. در سوریه شاهد آن هستیم. بزرگترین قربانیان رژیم ایران، خود مردم ایران هستند. مردم ایران به خاطر حمایت رژیم ایران از افراط گرایی دچار زحمت شده اند. همه باید کمک کنند تا ایران منزوی شود."

در این نشست شماری از سران کشورهای مسلمان از جمله اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، ملک عبدالله، پادشاه اردن و سران کشورهای عرب حوزه خلیج حضور داشتند.

آقای ترامپ در اولین سفر خارجی خود از زمان دراختیار گرفتن پست ریاست جمهوری روز گذشته شنبه ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) وارد عربستان شد.

رئیس جمهور آمریکا را در این سفر شماری از مقامات این کشور همراهی می کنند.

دونالد ترامپ در اولین سفر خارجی وارد عربستان شد

قرارداد تسلیحاتی آمریکا و عربستان «برای مقابله با نفوذ ایران»

ترامپ: رفتار عربستان سعودی با ما منصفانه نبوده است

مقامات آمریکایی و عربستان روز گذشته یک توافق تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری امضا کردند. این قرارداد شامل فروش تسلیحات دفاعی و خدمات پشتیبانی است.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، درباره این قرارداد گفت که این قرارداد، به امنیت بلند مدت عربستان سعودی و منطقه خلیج فارس کمک می‌کند.

آقای تیلرسون گفته است که این قرارداد تسلیحاتی "مشخصا دربرابر نفوذ بدخواهانه ایران و تهدیدهای مرتبط با ایران در سراسر مرزهای عربستان سعودی است."

منبع: بی بی سی، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.