شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

الجعفری: بغداد با ترامپ علیه ایران ائتلاف نمی کند

مهر

الجعفری: بغداد با ترامپ علیه ایران ائتلاف نمی کند/نگاه سیاه و سفید نداریم
وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه کشورش وارد ائتلاف بندی های و سیاست های ترامب علیه ایران نمی شود آخرین وضعیت جنگ ضد داعش را نیز تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق اعلام کرد که کشورش وارد ائتلاف بندی های  و سیاست های ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران نمی شود و عراق مخالفت سیاست های ضد ایرانی است.
وی درباره تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تشکیل جبهه جدید ضد ایران و اینکه عراق در این جبهه مشارکت می کند یا خیر، افزود: عراق در جبهه ضد ایران نخواهد بود زیرا مخالفت سیاست محوربندی ها در منطقه است.
وزیر خارجه عراق تاکید کرد: ایران تاکنون حمله به عراق نکرده  و وجبی از اراضی عراق را اشغال نکرده است در حالی که همسایه شمالی(ترکیه) با نیروهای نظامی خود ۱۱۰ کیلومتر داخل عراق وارد شده است و با این حال بغداد روابط خود با آنکارا را ادامه داده و آن را قطع نکرده است.
ابراهیم الجعفری تاکید کرد: عراق کشوری متمدن است و نگاه سیاه و سفید به موضوعات مختلف ندارد.
وی در ادامه گفت: موصل یکی از سه استان بزرگ تحت اشغال داعش بود. ما صلاح الدین و الانبار و بخش اعظم موصل را آزاد کردیم و فقط ۱۰ درصد موصل تحت اشغال داعش است و علت آزاد نشدن این ۱۰ درصد نیز به این علت که نیروهای عراقی اهمیت زیادی به جان غیرنظامیان که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند، می دهند.
الجعفری افزود: ما از حمایت بین المللی در جنگ از داعش استقبال می کنیم خواه این حمایت از سوی ائتلاف بین المللی باشد یا خارج آن مانند چین و ایران.
 

منبع: مهر، 6 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.