شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ترزا می: دیگر تحمل نمی‌کنیم

بی بی سی

واکنش نخست‌وزیر بریتانیا به حمله لندن: دیگر تحمل نمی‌کنیم
در پی حملات شب گذشته لندن، نخست‌وزیر بریتانیا در پایان جلسه اضطراری کابینه به نام کبرا، اعلام کرد که کشورش با روند و شیوه جدیدی از تهدیدهای تروریستی مواجه است.
به گفته ترزا می، سه حادثه اخیر لندن و منچستر از نظر سازمانی به هم مرتبط نبوده اما یک "ایدئولوژی شیطانی" هر سه حمله را به هم ربط می‌دهد.
او این "ایدئولوژی افراطی" را "تفسیری انحرافی" از اسلام و حقیقت عنوان کرد و از مردم کشورش خواست که برای مقابله با آن متحد شوند.
خانم می گفت که دیگر تحمل بریتانیا تمام شده و این روند باید متوقف شود.
بر اساس تازه‌ترین اطلاعیه دفتر نخست‌وزیر، ۴۸ نفر در مجموع در بیمارستان هستند که حال بعضی از آنان وخیم است. ۱۲ نفر هم در رابطه با این حمله در شرق لندن دستگیر شده‌اند.
حادثه حمله به عابران در لاندن بریج و بارو مارکت در نیمه شب شنبه سوم ژوئن، دست‌کم هفت کشته بر جا گذاشته و سه مهاجم مظنون کشته شده‌اند.
خانم می گفت که این سه نفر همراه خود جلیقه به‌ظاهر انفجاری داشتند.
آنچه درباره حمله لندن می‌دانیم
ساعت ۲۲:۰۸ شنبه شب سوم ژوئن، یک خودرو روی "لاندن بریج"، پل مشهور مرکز لندن به میان عابران پیاده راند و سپس سرنشینان این خودرو با چاقو به مردم در محله "بارو مارکت" حمله کردند. پلیس بریتانیا این حمله را "تروریستی" خوانده و تایید کرده که ۷ نفر کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.
حال بعضی از ۴۸ زخمی وخیم است. پس از این حادثه، خودرو به راه خود ادامه داد و در نزدیکی بازار "بارو مارکت" یکی از سرنشینان پیاده شد و چندین نفر را با چاقو زد.
یکی از شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفت که مهاجمان می‌دویدند و فریاد می‌زدند: "این برای الله است." این شاهد عینی گفته که مهاجمان یک دختر را ۱۰ تا ۱۵ بار با چاقو زدند.
هر سه مهاجمان ظرف کمتر از ۸ دقیقه پس از آغاز حمله، با شلیک نیروهای پلیس از پا درآمدند. بیشتر اینجا بخوانید
نخست‌وزیر بریتانیا که پنج‌شنبه این هفته انتخابات سختی را پیش رو دارد، گفت باید برای مقابله با فضای سایبر که مورد استفاده تروریست‌هاست، مقررات تازه‌ای با کمک رهبران جهان تنظیم شود.
به گفته نخست‌وزیر بریتانیا انتخابات پارلمانی روز پنج‌شنبه هشتم ژوئن به روال اعلام شده برگزار خواهد شد، هرچند مبارزات انتخاباتی احزاب اصلی امروز متوقف شده و قرار است از فردا از سر گرفته شود.
حمله روز دوشنبه ۲۲ مه که منجر به کشته شدن ۲۲ نفر در یک کنسرت موسیقی در منچستر شد، برای چند روز سطح هشدار امنیتی را به بالاترین وضعیت خطر در بریتانیا رساند که معنی آن حمله قریب‌الوقوع بود؛ اما بعد از حمله شب گذشته، سطح هشدار امنیتی در بریتانیا تغییر نکرد.
ترزا می از مردم خواست به زندگی معمول خود ادامه دهند. او اضافه کرد بریتانیا در عین حال که پیشرفت‌های زیادی در چند سال گذشته داشته، در مقابل افراط‌گرایی تساهل زیادی نشان داده است بنابراین لازم است با کمک همه مردم بریتانیا این موضوع دوباره بررسی و برجسته شود.
به گفته خانم می برای بازبینی این موضوع گفت‌وگوهای "سخت" و "ناراحت‌کننده‌ای" باید در جامعه شکل بگیرد اما این فرآیند مقابله با افراط‌گرایی نباید منجر به شکاف شود.
 

منبع: بی بی سی، 14 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.