شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تهدید دیپلماتیک

مهر

همزمان با تنش بین کشورهای عربی؛
دیدار وزیر خارجه عمان با امیر قطر/ پیام ملک سلمان برای امیر کویت
همزمان با تنش میان دوحه و برخی کشورهای عربی، وزیر خارجه عمان در سفری غیرمنتظره با امیر قطر دیدار کرد و مشاور پادشاه عربستان نیز پیامی شفاهی را از طرف وی به امیر کویت منتقل نمود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، همزمان با تنش ها بین دوحه و برخی کشورهای عربی، «یوسف بن علوی» وزیر امور  خارجه عمان که در سفری غیرمنتظره وارد قطر شده بود شامگاه دوشنبه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری رسمی قطر اعلام کرد که در این دیدار روابط برادرانه بین دو کشور و راهکارهای تقویت این روابط و نیز شماری از موضوعات دارای اهمیت مشترک مورد بررسی قرار گرفته است.
از سوی دیگر خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد که «خالد بن فیصل بن عبدالعزیز» مشاور پادشاه عربستان و امیر منطقه مکه عصر دوشنبه در سفری غیرمنتظره وارد کویت شد.
بنا بر اعلام این خبرگزاری، خالد بن فیصل در دیدار با شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت پیام شفاهی ملک سلمان پادشاه عربستان پیرامون روابط دو کشور و موضوعات دارای اهمیت مشترک و دیگر مسائل منطقه ای و بین المللی را به وی منتقل کرد.
این در حالی است که امیر کویت نیز شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با همتای قطری خود دوحه را به آرام سازی اوضاع و عدم اتخاذ هرگونه اقداماتی که به بالا گرفتن تنش منجر می شود فرا خواند.
شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در این گفتگوی تلفنی «تمیم بن حمد آل ثانی» همتای قطری خود را به تلاش برای کاهش تنش با کشورهای عربی دعوت کرد.
امیر کویت همچنین همتای قطری خود را به آرام سازی اوضاع، عدم اتخاذ هرگونه اقداماتی که به افزایش تنش منجر می شود و نیز فرصت دادن به تلاش هایی که در راستای کاهش تنش بین دوحه و برخی کشورهای عربی صورت می گیرد فرا خواند.
گفتنی است که کشورهای مصر، عربستان، امارات و بحرین صبح دوشنبه روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.
این کشورها دوحه را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و برهم زدن ثبات در منطقه متهم کردند. به دنبال اقدام مشابه بحرین، عربستان، مصر و امارات، دولت مستعفی یمن، لیبی و مجمع الجزایر مالدیو نیز روابط خود را با قطر قطع کردند.
 
 
 

منبع: مهر، 16 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.