شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله ائتلاف آمریکا به نیروهای حامی دولت سوریه

بی بی سی

حمله ائتلاف آمریکا به نیروهای حامی دولت سوریه

نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا اعلام کردند که به نیروهای حامی بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جنوب این کشور حمله کرده اند.

این ائتلاف امروز ۶ مه (۱۶ خرداد) با صدور اطلاعیه ای مدعی شد که حمله، در پی ورود نیروهای مدافع دولت به منطقه ای صورت گرفته که شامل مقررات آتش بس می شده است.

مطابق این اطلاعیه ۶۰ نیروی سوری مسلح به تانک، خودروهای زرهی، توپخانه، سلاح های ضدهوایی، "با وجود هشدار قبلی" نیروهای ائتلاف وارد منطقه ای شده اند که "توافق شده بوده" در آن عملیات نظامی صورت نگیرد.

اطلاعیه، حرکت این نیروها را تهدیدی علیه "نیروهای ائتلاف و شرکایشان" توصیف کرده که در پایگاه هوایی تنف، در نزدیکی مرز سوریه با عراق و اردن مستقر بوده اند. این پایگاه، مورد استفاده نیروهای ویژه ارتش آمریکا است.

اطلاعیه مدعی شده بعد از آنکه نیروهای حامی دولت سوریه به "چند هشدار" که از طریق خط تماس دو طرف به آنها داده شده بی توجهی کرده اند، نیروهای ائتلاف به آنها شلیک کرده اند.

به گفته ائتلاف، بر اثر این حمله دو آتشبار توپخانه و یک ضدهوایی نیروهای حامی دولت منهدم شده و یک تانک آسیب دیده است.

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، در ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) نیز خبر داد که یک کاروان شبه نظامیان وابسته به نیروهای بشار اسد را که به سمت پایگاه هوایی تنف حرکت می‌کرده مورد حمله قرار داده است.

در آن زمان هم یک مقام نظامی آمریکایی گفت که ابتدا به سمت این کاروان تیر اخطار شلیک شده، اما با ادامه حرکت آن خود کاروان هدف قرار گرفته است.

گنادی گاتیلوف، معاون وزارت امور خارجه روسیه، آن حمله را عملی "کاملا غیرقابل قبول" توصیف کرد و هشدار داد: "مداخله نظامی که منجر به تشدید درگیری‌ها شود بر روند سیاسی تاثیر خواهد گذاشت."

در پی حمله اردیبهشت، خبرگزاری رسمی سوریه نیز اعلام کرد این حمله یکی از پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

منبع: بی بی سی، 16 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.