شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تروریستهای داعش به کمک خامنه ای آمدند!

زينت ميرهاشمي

فراسوی خبر ... پنجشنبه ۱۸ خرداد
تروریستهای داعش به کمک خامنه ای آمدند!
زینت میرهاشمی
 
اقدامات تروریستی داعش روز چهارشنبه ۱۷ خرداد در مجلس ارتجاع و گور خمینی محکوم است. این عملیات نروریستی کمک قابل توجهی به رژیم تروریستی ایران و به ویژه شخص خامنه ای است که از آن بهره برداری کرده و با تشدید خفقان، سرکوب و گسترش تروریسم خود را قربانی جلوه دهد. همانطور که با گسترش جنبش ضد دیکتاتوری در سوریه، داعش به یاری بشار اسد شتافت، اکنون نیز داعش به کمک خلیفه ارتجاع آمده است.
پس از انجام نمایش انتخابات که کل نظام و در راس آن خامنه ای مجبور به پذیرش یک زیان بزرگ شدند و خامنه ای مجبور شد بر سر قبر خمینی به پرونده کشتار دهه ۶۰ بپردازد تا به نیروهای روحیه باخته خود دلگرمی دهد و در شرایطی که جنبش غارت شدگان در شهرهای کشور هر روز ابعاد جدیدی پیدا می کند، عملیات تروریستی داعش در تهران کمک قابل توجهی به رژیم و به خصوص ولی فقیه است.
در شرایطی که تروریسم دولتی رژیم ایران هر روز در سوریه، عراق، یمن و ....فاجعه می آفریند، در حالی که بار بحران بین قطر و چند کشور عربی بر دوش جمهوری اسلامی فرود آمده و هنگامی که مساله موشکهای رژیم ایران موجب یک جبهه گیری منطقه ای علیه سیاست صدور ترور خامنه ای شده، عملیات تروریستی داعش در تهران برای کوتاه مدت به خامنه ای فرصت می دهد تا ضمن ترقه بازی خواندن این عملیات خونبار صورت خود را با سیلی سرخ نگهدارد و همزمان به عنوان قربانی، همه قربانیان رژیم، جنبش دادخواهی، جنبش نیروهای کار و خیزش غارت شدگان را سرکوب کند. 
پایوران رژیم در واکنش به عملیات تروریستی روز چهارشنبه ۱۷ خرداد حرفهای کاملا متناقض زدند. از یک سو آنها خود را مظلوم و قربانی تروریسم نشان دادند از سوی دیگر خامنه ای با زدن مارک «ترقه بازی» بر این عملیات، آن را بی اهمیت دانست. وی بیشتر از این که برای کشته شدگان اشک بریزد فرصتی یافت تا دوباره وجود «لولو» و «دشمن» همیشه در صحنه را گوشزد کند تا بتواند به این وسیله «امت همیشه در صحنه» را دوباره بازسازی کند.
رژیم ولایت فقیه در بحرانهای عمیقی فرو رفته و خلیفه ارتجاع نیز در موقعیت ضعیف و شکننده ای قرار دارد. کمک داعش به خلیفه ارتجاع موقتی و زود گذر خواهد بود.

منبع: جنگ خبر، 18 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
زينت ميرهاشمي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.