شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ناکامی میانجی‌گری امیر کویت

ایسنا

میانجی‌گری امیر کویت در حل بحران قطر در امارات به در بسته خورد

در پی میانجی‌گری‌های امیر کویت برای حل اختلافات قطر و همسایگانش امیر این کشور خیلی زود اعتراف کرد که بحران موجود در شورای همکاری خلیج فارس پیچیده بوده و حل آن از طریق میانجی‌گری‌ها دشوار است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت خیلی زود اعتراف کرد که بحران موجود در داخل شورای همکاری خلیج فارس پیچیده بوده و حل آن از طریق واسطه‌ها دشوار است.

امیر کویت پس از سفرهای دوره‌ای‌ خود به دوبی و ریاض تماس تلفنی با ملک عبدالله دوم (پادشاه اردن) به عنوان رئیس نشست سران عرب جهت هماهنگی امور داشت. بحران در شورای همکاری خلیج فارس باعث تاخیر در برنامه سفر تعیین شده پادشاه اردن به کویت در اواسط ماه مبارک رمضان شد.

برآیند اظهارات مسئولان کویتی در گفت‌وگو با مسئولان اردنی فاش کرد، زمانی که محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی به امیر کویت ابلاغ کرد که پرونده بحران با قطر در دست محمد بن راشد آل مکتوم،‌ نخست وزیر و حاکم دوبی است و تماس‌ها و رایزنی‌ها باید توسط او مدیریت شود وی شوکه شده و به دشواری کار پی برد.

زمانی که امیر کویت متوجه شد که ابوظبی در منطقه خلیج فارس تندروترین بوده و مواضعش تنها کمی نرم‌تر از عربستان است از موضعگیری بن زاید ناراحت شد. این در حالی است که ابوظبی ترجیح می‌دهد در این باره مذاکره نکند.

زمانی که امیر کویت در مورد ورود روند میانجی‌گری‌ها به کانال‌هایی فعال ابراز تردید کرد،‌ کویت، اردن را در جریان ماجرا قرار داد و تاکید کرد که محمد بن راشد به طور کامل از روند بحران دور بوده و با وجود اینکه معاون نخست وزیر است اما هیچ کلیدی برای ارائه راه‌حل‌ها ندارد به ویژه که او خیلی در امور سیاسی نیز دخالت نمی‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا، 22 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.