شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فاضلاب کودتاچی

علی ناظر

امروز سالروز 30 خرداد 1360 و قتل بسیاری از جوانان ملت شریف ایران و اسارت و شکنجه بسی بیشتر از فرزندان خلق ایران است. یادشان گرامی.


آمریکا امروز شورای حقوق بشر ملل متحد، که بارها جمهوری اسلامی را به جنایت و نقض حقوق بشر در ایران محکوم کرده است، «فاضلاب» (1 ، 2) خواند و از آن خارج شد، چون در برابر جنایات اسرائیل در سرزمین فلسطین سکوت نکرده و آن را محکوم کرده است.

در اینجا مهم نیست که اسرائیل اصولا حق حاکمیت و موجودیت دارد و یا بقول برخی از تحلیلگران سیاسی اپوزیسیون، «حرامزاده» است یا نه ، و بازهم مهم نیست که اصولا اسرائیل حداقل شرایط در برخورد با معترضین فلسطینی را مراعات نمی کند و در نتیجه باید محکوم شود، مهم به نظر من اینست که آمریکا، بار دیگر به نفع جمهوری اسلامی گام برداشته و هر چه مدافعین حقوق بشر و فعالان سیاسی در چهل سال اخیر زحمت کشیده تا رسما و به لحاظ حقوق بین المللی بتوانند جمهوری اسلامی را در منگنه سیاسی-دیپلماتیک قرار دهند، مترادف با «فاضلاب» خواند و همه رشته ها را پنبه کرد.
از امروز هرچه این نهاد می خواهد تصویب کند، به جز بوی تعفنی که از فاضلاب بلند می شود، بازدهی نخواهد داشت و این عطر تنها به مشام جمهوری اسلامی خوش خواهد آمد و از آن به عنوان حربه ای در روابط دیپلماتیک استفاده خواهد کرد.
سوالی که می ماند اینست که به راستی این انسان های خیلی «شریف» کودتاچی چرا هرموضوعی که می تواند جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد  به ابزاری سازنده و بهره ور برای جمهوری اسلامی تبدیل می کنند؟ به راستی اپوزیسیون جمهوری اسلامی و سرنگونی طلب، بخصوص شورای ملی مقاومت ایران تا به کی می خواهد در برابر این قبیل مواضع بغایت فاشیستی دولت آمریکا سکوت اختیار کند؟ و چرا برخی به این باور رسیده اند که در این بزنگاه ها نباید یقه آمریکا که جاده صاف کن جمهوری اسلامی شده است را گرفت؟ چرا  محکوم کردن آمریکا یعنی حمایت از جمهوری اسلامی؟

علی ناظر
30 خرداد 1397
20 ژوئن 2018

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.