شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

واشنگتن اگزماینر: عراقی‌ها معتقدند جهنم صدام بهتر از بهشت موعود آمریکایی‌ها است[و یا صدام روحت شاد]

ایسنا

 

اعتراضات عراق

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی با تحلیل سیر اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در عرصه سیاست عراق و به شکست منجر شدن این اقدامات تاکید می‌کند، اکنون بسیاری از عراقی‌ها آمریکایی‌ها را مهاجم دانسته به این نتیجه رسیده‌اند، "جهنم دوران صدام بهتر از بهشتی است که آمریکایی‌ها وعده آن را برای عراق داده بودند".

به گزارش ایسنا، نشریه آمریکایی واشنگتن اگزماینر، در این تحلیل با عنوان "جهنم صدام بهتر از بهشت آمریکایی‌ها است" ضمن اشاره به تحولات روزهای اخیر بعد از به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی در حمله آمریکا در عراق و رای‌ پارلمان این کشور به اخراج نظامیان آمریکایی و متقابلا تهدید ترامپ به اعمال تحریم علیه عراق، این تحولات را حاکی از وجود این "حقیقت ناامیدکننده" برای آمریکا دانسته که آنها دیگر جایگاهی در عراق ندارند.

واشنگتن اگزماینر در ادامه این تحلیل، شرح می‌دهد که " عراق همواره قرابت تاریخی با ایران داشته و دارد و در حال حاضر این ایران است که صاحب نفوذ و قدرت اصلی در عراق است چرا که ریشه‌های پیوند میان دو کشور به دلیل اشتراکات مذهبی، تاریخی، فرهنگی و حتی اقتصادی بسیار محکم بوده است.

در سال ۲۰۱۱ آمریکا تحت فشار احساسات ملی‌گرایانه عراقی‌ها مجبور به خارج کردن تعدادی از نظامیانش از این کشور شد. از نظر یک عراقی، آمریکا در درجه اول یک عامل تهاجم به کشورش و در درجه دوم یک سازنده شکست خورده‌ و بی صلاحیت در عراق است که هرگز بر خلاف ادعاهایش در جهت ارتقای اوضاع عراق و بهبود وضعیت سیاسی، دموکراتیک و نظامی آن تلاش نکرد و همین روند موجب فاصله گرفتن هر چه بیشتر آمریکا از عراق شد.

نویسنده این مطلب در ادامه بالا گرفتن اختلافات سیاسی و مذهبی در عراق در دوران پس از صدام و روی کار آمدن سیاستمداران تحت حمایت واشنگتن در این کشور را عامل پیدایش داعش در این کشور دانسته و عنوان می‌کند: مردم عراق در سراسر این کشور معتقدند جهنم دوران صدام از بهشتی که آمریکاییها وعده‌اش را دادند بهتر بود و این جای تعجب ندارد.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا، 22 دی 1398
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.