شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بررسي اجمالي دو همه پرسي سايت ديدگاه

علی ناظر

تا اين لحظه که اين نوشته تايپ مي شود آمار دو همه پرسي چنين است:

همه پرسي-1

اول:   33 درصد
دوم:    20 درصد
سوم:    14 درصد
چهارم:      7 درصد
پنجم:     6 درصد
ششم:   3 درصد
هفتم:    1 درصد
هشتم:   1 درصد
نهم:    0 درصد
دهم يا گاهي اوقات روي آن کليک ميکنيد:   10 درصد

همه پرسي-2

مبارزه قهرآميز کلاسيک:   9 درصد
تلفيق مبارزه قهر آميز با جنبشهاي اجتماعي:   72 درصد
مبارزه مسالمت آميز با همکاري ِ عناصري مثل اکبر گنجي:    5 درصد
مبارزه مسالمت آميز مستقل از عناصر وابسته يا رها شده از رژيم:     2 درصد
هيچکدام از گزينش هاي بالا:     10 درصد

در باره سيستم همه پرسي

پيش از هرچيز مي خواهم از دوستي که هر روز با زحمات خود، به کيفيت تکنيکي سايت ديدگاه مي افزايد تشکر کنم. واقعا دستش درد نکند.
بنا به تجربه اي که از اشتباهات سايت هاي ديگر در انجام همه پرسي الکترونيکي کسب کرده بوديم، سيستم به شکلي طراحي شده است که فقط مي شود از يک کامپيوتر يک راي ثبت کرد. فراتر اينکه اگر کامپيوتر بخشي از يک شبکه
network باشد، از آن شبکه فقط مي توان يک راي داد. بطور مثال در شبکه دانشگاه ها، فقط مي توان از شبکه (شبکه هاي کوچک/محلي LAN ) يک راي داد. وقتي راي ثبت شود، از آن لحظه به بعد آن شبکه از دور راي دهي خارج مي شود. اميد است که ياور ديدگاه که سيستم را طراحي کرده، مرا ببخشد اگر در توضيحاتم اشتباه کرده ام.

چرا همه پرسي

در دو مطلب «يادداشتهاي پراکنده 1 و 2» که جمع بندي 6 ماهه سايت است، به اين نتيجه رسيدم که بايد کاربران ديدگاه را بهتر بشناسيم. موقعيت ديدگاه را بهتر بشناسيم. خلاصه اينکه با مقوله ديدگاه و کاربر ديدگاه ذهني برخورد نکنيم. به همين خاطر وارد انجام اين پروژه شده ايم.

کاربران و ديدگاه

همانطور که ملاحظه مي کنيد، همه پرسي-1 به اين امر اشاره مي کند که 67 درصد از کاربران، سايت ديدگاه را در رديف 1 تا 3 قرار داده اند که نيمي از آنها ديدگاه را بعنوان اولين گزينه خود تعيين کرده اند. ساده تر اينکه نزديک به 67 درصد از کاربراني که به سايت ها سر مي زنند، ادامه کار ديدگاه را يک «بايست» ارزيابي مي کنند.

ماهيت کاربران

تا اين لحظه، و بنا به آمار همه پرسي-2، 81 در صد از کاربراني که به ديدگاه توجه دارند، نه تنها سرنگوني طلب هستند، بلکه با ترفند هاي رژيم متوهم نشده، و يا با اقدامات مسالمت جويانه همسويي ندارند. فقط 5 در صد از کاربراني که ديدگاه را روزانه ملاقات مي کنند بر اين باورند که «
مبارزه مسالمت آميز با همکاري ِ عناصري مثل اکبر گنجي» تنها راه رهايي از سلطه رژيم جمهوري اسلامي است.

طبيعتا در همه پرسي هاي بعدي ديدگاه مي تواند به جمع بندي هاي ريشه اي تري برسد.

در پايان
اجازه مي خواهم که به يک نکته اشاره کنم. احمدي نژاد در راه نيويورک است.  جمعي از ايرانيان مقيم آمريکا در اعتراض به تماميت رژيم اسلامي تظاهرات گسترده اي برنامه ريزي کرده اند. به نظر من بايد از اين هموطنان حمايت کرد. اين بهترين موقعيت است که ماهيت زد و بند هاي کشورهاي اروپايي با رژيم، و تا حدودي آمريکا با رژيم را برملا کرد. بهترين موقعيت است که کارت «ديپلماسي بين المللي» را، براي هميشه از رژيم بگيريم. خوشبختانه در اين مورد، مردم آمريکا هم با بسياري از خواست هاي ما مشترکند، و خود قرباني اين نظام بوده اند.
بياييد يکي شويم.
با تشکر
علي ناظر – 11 شهريور 1384 - ديدگاه

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 02 Sep 2005]  [ارسال‌کننده: علي ناظر]  [ سايت ديدگاه ]  
با تشکر از کاربر محترم «صوفي» و جهت اطلاع همگان

بنا به سواد و اطلاعات ناقص من دو نوع آي پي وجود دارد. ثابت و ديناميک. «صوفي» در باره آي پي ديناميک صحبت مي کنند، و ايشان تا حدودي درست مي گويند، اما فقط تا حدودي. قاعدتا، آي پي هاي ديناميک هر چند وقت يکبار عوض مي شوند، و نه هر بار که کامپيوتر روشن و خاموش مي شود.

بنا به اطلاعات و آماري که در دست ما هست، اين مورد کم اتفاق افتاده و کاربران سعي نداشته اند از يک کامپيوتر چندين بار راي بدهند، مگر هموطناني چون «صوفي» که مي خواسته اند از صادق بودن سيستم راي گيري ديدگاه مطمئن باشند. که از اين بابت از ايشان تشکر مي کنيم.
  

[تاریخ ارسال: 02 Sep 2005]  [ارسال‌کننده: صوفی]  [  ]  
جهت اطلاع شما آقای ناظر این دوست متخصص شما اشتباه میکند. از یک کامپیوتر میشود به کرات رای داد به شرط آنکه کامپیوتر را روشن و خاموش کنید. یعنی هر بار که کامپیوتر روشن می شود با یک ای پی جدید شناسایی میشود. من بویژه روی رای های شما امتحان کردم و دو بار رای دادم. این نوشته را برای خودتان است. اگر میخواهید میتوانید آنرا درج نکنید.   

[تاریخ ارسال: 02 Sep 2005]  [ارسال‌کننده: فرنگیس]  [ altaymaz6@hotmail.com ]  
من این سایت را در صفحه آغازین قرار داده ام. چون دسترسیم به سایتهای مورد استفاده ام که همانا گروههای متعهد به مبارزه و سازش ناپذیر مخالف رژِیم میباشند را راحتتر میکند.از طرفی هدف غایی آقای علی ناظر را که اتحاد گروههای سرنگونی طلب میباشد،از نظر من نیز مهم است و باید در رأس تاکتیک کنونی تمام گروهها قرار گیرد.
پـــیروز باشیـــد...
  

[تاریخ ارسال: 02 Sep 2005]  [ارسال‌کننده: golku]  [ http://golku81.blogspot.com ]  
آقای ناظر عزیز
قرار نیست نظر دادن همیشه تعریف و تعارف باشد اما باید بنویسم که هم سوالات همه پرسی و هم جواب ها و هم جمعبندی شما مرا خیلی خوشحال کرد. همینطور این که می بینم هر وقت میگویند علی ناظر خسته است و اله و بله ...علی ناظر یک عصای دیگر به دست میگیرد و این راه را ادامه میدهد. شاد و پیروز باشید.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.