شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سفری در تاریکی، دستهایی لرزان برای اتحادی نامیمون

زينت ميرهاشمي

در شرایطی که نگاهها به سمت و سوی سیاستهای ماجراجویانه حکومت ایران در رابطه با انرژی اتمی در گردش است، احمدی نژآد در عریان ترین شکل دفاع از تروریسم، بر سیاست جنگ طلبانه و ماجراجویانه جمهوری اسلامی تاکید می کند. احمدی نژاد در سوریه با فرماندهان گروههای نظامی مانند جهاد اسلامی دیدار کرد. این دیدار یک روز بعد از عملیات انتخاری توسط این گروه در تل آویو انجام شد.
احمدی نژآد در پایان سفرش از سوریه در روز جمعه 30 دی اعلام کرد که مذاکرات با سوریه «نتایج مفیدی» در بر داشته است.
جمهوری اسلامی برای رهایی از بن بستی که در آن گرفتار شده به تاکتیک فرار به جلو دست می زند. بانک مرکزی روز جمعه 30 دی اعلام کرد که ذخایر ارزی را از کشورهای اروپایی خارج می کند. از سویی دیگر، احمدی نژآد با سفر به سوریه و دیدار با گروههای تروریستی، سیاستهای تهدید آمیز رژیم را علیه هر گونه فشار احتمالی برای پایان بخشیدن به پرونده اتمی، به رخ می کشد. بشار اسد که فعلا تا خرخره در بحران گرفتار است به دست پر نیاز حکومت ملایان لبیک می گوید و آن را به گرمی می فشارد غافل از این که وضع آن قدر خراب است که هیچ کدام آنها دستهایشان برای کشیدن همدیگر از ته چاه، قدرتی نخواهد داشت.
در ظاهر این دو دولت طوری وانمود می کنند که دردی مشترک دارند و اتحاد آنها بر پایه مخالفت با آمریکا شکل گرفته است. در حالی که پایه اتحاد آنها حمایت از تروریسم، ایجاد آشوب و بی ثباتی در منطقه و جلوگیری از برقراری صلح و آرامش در منطقه است.
احمدی نژآد در این سفر ، تصویر عمیق خود از ارتجاع، قرون وسطا و نیز ضدیتش را با دستاوردهای مبارزه بشر مانند دموکراسی را نشان داد. او در این سفر بر جهل و نیستی تاکید کرد و گفت: «ما وظیفه داریم حقیقت اسلام ناب را به بشریت معرفی کنیم.»
وی که وظیفه جمهوری اسلامی را پیاده کردن «عدل اسلامی» در جهان می داند تلاش می کند تا کانون بحران را به «اسلام و استکبار» بکشاند و نبرد نهایی را در فلسطین و آن هم بین «اسلام و استکبار» تعیین کند. به نظر می رسد دیگر این تاکتیک طنابی برای رهایی رژیم نخواهد شد بلکه بیشتر به درد خفه شدن خواهد خورد. زیرا که نبرد نهایی بین مردم ایران، نیروهای مدافع صلح، ترقی و دموکراسی با جمهوری اسلامی و حامیانش است.

منبع: 2 بهمن 1384 - ايران نبرد
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
زينت ميرهاشمي:[تاریخ ارسال: 22 Jan 2006]  [ارسال‌کننده: آريا مهربان]  [ mehrabaneto@.yahoo.com ]  
رژيم بش ار ربع قرن است است كه با همين نوع طنابها بندبازيهاي موفقيت آميزي براي حفظ خودش را عملي كرده است د تا زماني كه آلترناتيو تاثير گذاري بر افكار عمومي داخل كشور به وجود نيامده است، بازهم مي تواند با بند بازيهاي ديگر چه در داخل كشور چه در خارج به بقاي خود ادامه دهد. اين نبرد نهايي رژيم «بین مردم ايران، نيروهای مدافع صلح، ترقی و دموکراسی با جمهوری اسلامی و حامیانش است» البته چنين است، اما براي اين كه اين نبرد مثل نبرد بين خير و شر بلكه نبردي در صحنه سياست باشد، آن نبروهاي مدافع صلح و دموكراسي بايد مدلي از مناسبات دموكراتيك و همكاري بر پايه چنين مناسباتي را ارائه دهند تا در مردم انگيزه حمايت از آنها به وجود بيايد، خصوصا نيروها بايد مطلقا از تمايلاتي كه نشان از رهبري مذهبي براي جامعه و اسلام گرايي دارد، بري و پاك باشند. و الا سر رسيد اين نبرد نهايي ممكن است از عمر رهبران اين نيروهاي ترقيخواه درگذرد. آمريكا به رغم فشارهايش به سوريه دستش در اقدام عليه رژيم سوريه زياد باز نيست، چرا كه قدرت گرفتن
اخوان المسلمين در سوريه آن حفره سياهي است گشوده شدنش در جوار اسرائيل دردسر به مراتب بزرگتري براي آمريكا و اسرائيل، از رژيم بشار اسد خواهد بود.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.