شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲

ارسال‌کننده: ایرج   کد نظر: 13903      تاریخ ارسال: 18 Nov 2011

با سلام به آقای ناظر
بنظر می آید شما هنوز به سازمان بعنوان یک نیروی پیشتاز رهای مرد ایران نگاه می کنید باید بعرض برسانم آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. تاریخ این سازمان دیگر تمام شده است. هنوز شما فکر می کنید سازمان محور همه مبارزات مردم ایران است و باید حول آن جمع شد؟؟
من نمی دانم که شما براساس چه منطقی این مطلب را می گویید ولی بدانید که در کوزه همان برون تراود که در اوست. مگر می شود سازمانی که به نیروهای خودش رحم نمی کند مظهر خیر و رحمت برای مردم باشد؟؟!!!!!
سازمان زمانی بین مردم جایگاه بزرگی داشت ولی تحلیل های غلط از شرایط و زیر بار اشتباهات نرفتن باعث شده که دیگر در ایران خبری از حمایت از سازمان نباشدنه تنها سازمان بلکه هیچ گروه سیاسی که در گذشته بودند .
  

ارسال‌کننده: سرنکونی طلب   کد نظر: 13902      تاریخ ارسال: 18 Nov 2011

سلام آقای ناظر
آیا شما فکر می کنید این چندین هزار نفری که در اشرف هستند همه در هر شرایطی به سازمان وفادار خواهند بود؟ اگر اینطور فکر می کنید برداشتتان اشتباه است و می دانم اینطور فکر می کنید چون قبلا در مورد ایستادن این افراد در مقابل زرهی مطلب گفته بودید. ولی بدانید که بیش از هزار نفر از اینها به محض بیرون امدن از سازمان جدا می شوند . اگر این چنین شد لطفا خودتان رابعدا نقد کنید که چرا این چنین فکر می کردید . و اگر نشد من خودم را در همین سایت شما نقد می کنم.یک نیروی انقلابی واقعی همیشه خودش رابه نقد می کشد چون این باعث رشد افراد میشودو میشود بهش اعتماد کرد.
  

ارسال‌کننده:  کریم رحیمی   کد نظر: 13901      تاریخ ارسال: 18 Nov 2011

آقای ناظر سلام
من با "راهکار نو"‌ای شما پیشنهاد می‌کنید کاملا موافقم، همانگونه که از نوشته‌های شما پیداست ،شما هم سرنگونی این رژیم را از طریق مجاهدین و شورای ملی‌ مقاومت می‌بینید،و به همین دلیل به آنها پیشنهاد "راهکار نو" می‌دهید. و پیشنهاد می‌کنید که "سازمان مجاهدین با بکار گیری این عناصر مبارز و کاردان، و بهره گیری از موجی که ایجاد خواهد شد، و با توجه به بحرانهای درونی نظام اسلامی، می تواند (و باید) با دعوت رسمی از تمام نیروها، جریانها و شخصیتهای مطرح (از جمله کلیه کسانی که با سازمان مشکل داشته اند)، زمینه ساز تشکیل این جبهه (وسیع) خلق بشود. مجاهدین باید برای خود و «خلق» مشخص کنند که آیا به وجود نیروهای سرنگونی طلب دیگری بجز خودشان باور دارند یا نه. اگر آری، بنابراین باید با آن نیروها این جبهه (وسیع) خلق را تشکیل دهند. " .
سوال من در اینجا این است آنان که با مجاهدین مشکل دارند ،از جمله خود شما، چگونه میشود دعوتش کرد به جبهه خلق؟ چرا از آنان که با مجاهدین مشکل دارند تقاضا نمیکنید کمی‌ به گذشته نگاه کنند، و ببینند که بجز مجاهدین و شورای ملی‌ مقاومت ، چرا نیروی دیگری یا فرد دیگری مطرح نیست ، و رژیم حتی یک ریال بر علیه آنها خرج نمیکند؟ آیا بهتر نبود شما در یک مقاله از آنها که با مجاهدین مشکل دارند تقاضا میکردید که تحت تاثیر تبلیغات هیستریک رژیم که از هر طریق (از لابی‌هایش در کشور‌های مختلف در اروپا و آمریکا گرفته تا پترول دلار‌های که خرج می‌کند) تا مجاهدین را بد نام کند، قرار نگیرند . آیا بهتر نبود شما در آن مقاله از آنها میخواستید با انتقادات بی‌ ربط در مسیر خواستهای رژیم قرار نگیرند ، با این چند خط نمی‌خواهم بگویم و نمیگویم که مجاهدین بی‌ عیب غیر قابل انتقاد هستند،ولی‌ مسیر انتقادات را نیز بایستی در نظر گرفت و دشمن اصلی‌ را رژیم خونخوار ولایت فقیه است را نبایست فراموش کرد .
با تشکر کریم رحیمی ،رم، ایتالیا
  

 Untitled Document

بازگشت به صفحه‌ی نظرها
برای دستیابی به تمامی نوشته‌های هر یک از کاربران، نام کاربر مورد نظر را در کادر زیر به فارسی تایپ کرده و سپس روی "پيدا کن" کلیک کنید.


يادداشت مسئول ستون کاربران

بدون توضيح، و بدون متعهد بودن به پاسخگويي


با توجه به پيامهای تعداد کثيري از کاربران که در اين ستون نظر ثبت نمي کنند اما به ادامهء حيات اين ستون علاقه دارند
نظرهایی که بیرون از موازین دیدگاه باشند
در ستون نظر کاربران ثبت نخواهند شد

نظري که در آن تندگويي شده باشد، از لحني که شايستهء کاربر ديدگاه نيست استفاده شده باشد، در آن به کاربري توهين شده باشد، به سازماني که در جبههء خلق است به جاي انتقاد و برخوردي سازنده و آموزنده، سخن ناروا [خائن، تروريست، جاني، ...] گفته شده باشد، نظري که بيش از حد طولاني باشد، تکرار مکررات باشد [چندين بار در بارهء همين موضوع در زير همين مطلب، همين کاربر نظر داده باشد]، با احترام به فرد نظردهنده که امکان دارد فقط در همين يک مورد خارج از موازين، اينچنين نظر ثبت کرده باشد و يا اصلا با ديدگاه موافق نباشد که آن نظر توهين آميز و خارج از موازين است، اما براي جلوگيري از اتلاف وقت، اين نظر، به علت کمبود وقت و انرژي، بدون توضيح و بدون متعهد بودن به پاسخگويي حذف مي شود.
با پوزش و تنها به دليل کمبود وقت و انرژي، نظرهايي هم که متعاقبا در مورد عدم ثبت آن نظر ارسال شوند ثبت نشده و يا به اي ميل هايي که در این مورد ارسال شوند پاسخ داده نخواهد شد.
ديدگاه - 3 تير 1386[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.