شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲

ارسال‌کننده: کریم رحیمی   کد نظر: 13923      تاریخ ارسال: 30 Nov 2011

با سلام حضور محترم آقای ناظر
شرط لازم شرط کافی‌ ،شما را خواندم و کمی‌ شوکه شدم چون از شما انتظار بیشتری داشتم، البته حتما من هستم که در اشتباه است و شما همان آقای ناظری هستی‌ که همیشه بخاطر نوشته‌هایش قابل احترام همه ماست.
ولی‌ چند نکته را در این چند سطر می‌خواستم یادآور شوم
آزادیخواه کسیست که حتا اگر در گوشه‌ای از دنیا حق کسی‌ را پایمال می‌بیند فریاد بر میاورد و از حق آن فرد دفاع می‌کند و هرگز حمایتش را پس نمیگیرد.
شاید من کلمه آزادی‌خواهی را بد فهمیده‌ام ،چون این مهم نیست که از چه کسی‌ دفاع میکنی‌ مهم این است که از حق پایمال شده دفاع میکنید ،مثل کوچکی می‌آورم تا خودم را قانع کنم اگر در خیابان فردی متجاوز به کودکی دارد زور میگوید من هرگز سرم را نمیگردا نم به طرف دیگر ،حتا اگر دیگران مرا سر زنش کنند از حق آن کودک در این مورد مظلوم دفاع می‌کنم، در برابر آنکه دیگران میگویند نبایستی عکس عمل نشان داد اگر فکر می‌کنم آنچه می‌کنم دفاع از حق پایمال شده است.
فکر می‌کنم آزادیخواه کسیست که دوربین چشمانش در همه جای جهان نه فقط ستمدیدگان ایران را بلکه ستمدیدگان در دور افتاده‌ترین جای جهان را ببیند و از آن دفاع کند.اگر فردی یا افرادی را می‌بینید که به حقوق آنان تجاوز میشود و سکوت کنید شما هم در آن تجاوز با سکوت تان شرکت کرده‌اید،
آقای ناظر آزادیخواه کسیست که هرگز در برابر توهین و ناسزا گویی دیگران از آزادی‌خواهی استعفا نمیدهد ، و اگر داد به آن افتخار نمیکند.
با تشکر کریم رحیمی- رم -ایتالیا
  

 Untitled Document

بازگشت به صفحه‌ی نظرها
برای دستیابی به تمامی نوشته‌های هر یک از کاربران، نام کاربر مورد نظر را در کادر زیر به فارسی تایپ کرده و سپس روی "پيدا کن" کلیک کنید.


يادداشت مسئول ستون کاربران

بدون توضيح، و بدون متعهد بودن به پاسخگويي


با توجه به پيامهای تعداد کثيري از کاربران که در اين ستون نظر ثبت نمي کنند اما به ادامهء حيات اين ستون علاقه دارند
نظرهایی که بیرون از موازین دیدگاه باشند
در ستون نظر کاربران ثبت نخواهند شد

نظري که در آن تندگويي شده باشد، از لحني که شايستهء کاربر ديدگاه نيست استفاده شده باشد، در آن به کاربري توهين شده باشد، به سازماني که در جبههء خلق است به جاي انتقاد و برخوردي سازنده و آموزنده، سخن ناروا [خائن، تروريست، جاني، ...] گفته شده باشد، نظري که بيش از حد طولاني باشد، تکرار مکررات باشد [چندين بار در بارهء همين موضوع در زير همين مطلب، همين کاربر نظر داده باشد]، با احترام به فرد نظردهنده که امکان دارد فقط در همين يک مورد خارج از موازين، اينچنين نظر ثبت کرده باشد و يا اصلا با ديدگاه موافق نباشد که آن نظر توهين آميز و خارج از موازين است، اما براي جلوگيري از اتلاف وقت، اين نظر، به علت کمبود وقت و انرژي، بدون توضيح و بدون متعهد بودن به پاسخگويي حذف مي شود.
با پوزش و تنها به دليل کمبود وقت و انرژي، نظرهايي هم که متعاقبا در مورد عدم ثبت آن نظر ارسال شوند ثبت نشده و يا به اي ميل هايي که در این مورد ارسال شوند پاسخ داده نخواهد شد.
ديدگاه - 3 تير 1386[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.