شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲

ارسال‌کننده: نادر   کد نظر: 455      تاریخ ارسال: 08 Aug 2007

آقای ایرج.ع خوش به حالت که اینقدر با هوش هستی!! شما و همفکرانتان همه از کلیه رازهای کائنات با خبر هستید !! آیا شما با نوشتن این جمله: « معلوم شد كه همين يك پاراگرافي را هم كه به زباني ساده برايت نوشتم نگرفتي » چه چیز را می خواهی ثابت کنی؟ از نظر من دین یک روبنا است و من مثل شما از این روبنا دستمایه سیاسی- تبلیغی برای خودم درست نمی کنم و مثل شما با دین از طریق مطبوعات بورژوایی و فحش دادن مبارزه نمی کنم !! کسانی مثل شما و خانم هیرشی علی نه تنها با دین مبارزه نمیکنید بلکه با فحش دادن به اسلام در مطبوعات هلند و دیگر کشورها موجب تحریک مسلمانان و تقویت اسلام و دین می شوید. من مثل شما و برای خوشایند مسیحی های مرتجع؛ ادیان را دسته بندی و به خوب و بد تقسیم نمیکنم. بر اساس گفته شما اسلام چون سنگسار و اعدام می کند بد است و مسیحیت چون این کارها را نمی کند خوب است و حداقل باید مثل شما در مورد آن سکوت کرد. اما دوست دانشمند من !!؛ بد نیست که بدانید در ایرلند شمالی صدها نفر در درگیریهای بین کاتولیک ها و پرتستانها با بمبهای آنها به قتل رسیده اند !! و هنوز کاتولیکها و پرتستانها از هم متنفر هستند و مناطق مسکونی کاتولیک و پرتستان نشین از هم جدا هستند. تو از کجا می دانی که من طرفدار انقلاب جهانی و مخالف انقلاب در یک کشور هستم که این جمله را : « در سياست هم آنهايي را كه به جاي انقلاب در يك كشور ، انقلاب جهاني را پيش ميكشند تا از زير بار مسوليت مبارزه با يك رژيم مشخص شانه خالي كنند را نميتوان جدي گرفت » نوشته ای؟
من به شما اطمینان می دهم که اگر حتی در یک محله و یا یک شهر در ایران و یا در اروپا انقلاب بشود من اولین کسی خواهم بود که از آن حمایت خواهم کرد. صداقت شرط اولیه یک دیالوگ سازنده است !!
  

ارسال‌کننده: ايزج ع   کد نظر: 453   irajabdolahi@yahoo.ca   تاریخ ارسال: 07 Aug 2007

معلوم شد كه همين يك پاراگرافي را هم كه به زباني ساده برايت نوشتم نگرفتي :
دوست عزيز بهتر اين بود كه يك مثال از مبارزات ضد مسيحي ميزدي كه شما و همفكرانتان جايي آغاز كرده ايد و اكس مسلم جلوي شما را گرفته و يا از شما پشتيباني نكرده ؟؟؟؟؟
البته كه تمام مذاهب سر و ته يك كرباسند ،اما آدمي كه فكر ميكند كه همين امروز هم مسيحيت مانند اسلام سنگسار ميكند و قصاص و ١٠٠ تا ١٠٠ تا آدم دار ميزند را نميتوان جدي گرفت
در سياست هم آنهايي را كه به جاي انقلاب در يك كشور ، انقلاب جهاني را پيش ميكشند تا از زير بار مسوليت مبارزه با يك رژيم مشخص شانه خالي كنند را نميتوان جدي گرفت
  

ارسال‌کننده: کوشا   کد نظر: 446   koosha70@gmail.com   تاریخ ارسال: 06 Aug 2007

1. احسان جامی ایرانی است و نه مراکشی.
2. وی نیز جزئی از پروژه وسیع غرب زیر پوش مسلمان ستیزی در خدمت سیاستهای اتخاذ شده در دامان واقعه 11 سپتامبر است.
  

ارسال‌کننده: نادر   کد نظر: 444      تاریخ ارسال: 06 Aug 2007

آقای ایرج.ع صداقت شرط اولیه یک بحث سازنده است: بکار گیری لحن اکس-مسلم به من مربوط نیست و در مقاله ام نیز در خط 3 و4 گفته ام که : « آقای احسان جامی یک جوان 22 ساله مراکشی الاصل است که کمیته اکس-مسلم را در هلند تأسیس کرده و .. » و بر خلاف نوشته شما من در هیچکجا نگفتم که : «احسان جامي ( كسي كه به قول شما بنده مسيحيت است ) » بلکه من گفتم که: بخش فرصت طلب مهاجرین تلاش می کنند تا برای جلب رضایت بیگانه ستیزهای غربی، به زمین و زمان فحش بدهند..... مبارزه با اسلام از مباره با مسیحیت و دیگر ادیان جدا نیست و به اصطلاح مبارزه مبتذل خارجیهای فرصت طلب با اسلام بدون مبارزه با ادیان دیگر مثل مسیحیت، فقط خوش خدمتی به دولتها و جوامع بیگانه ستیز غربی است و همیشه نتیجه معکوس ببار می آورد.
به عبارت دیگر فقط حمله به اسلام و دیگر ادیان را استثناء کردن، خوش خدمتی به بیگانه سیزهای غربی است. دولتها و جوامع غربی خود مسبب رشد اسلام هستند. بر خلاف تخیل پردازی شما انقلاب فرانسه حتی نتوانست در فرانسه مسیحیت را انگولک هم بکند و نخست وزیر هلند یک مسیحی است و در پارلمان هلند احزاب مسیحی و جود دارند که مخالف حضور زنان در پارلمان هستند.
  

ارسال‌کننده: ايرج ع   کد نظر: 438   Iraj-Abdolahi@hotmail.com   تاریخ ارسال: 05 Aug 2007

نادر عزيز : به نظر من در سياست استفاده از لحن (اكس مسلم جرات ندارد ... ) لحن مناسبي نيست !
يك تفاوت اسلام امروزين با مسيحيت آنجاست كه از ١٢ فروردين ١٣۵٨ تا شاه كمر بسته امام رضا، و از گلسرخي تا ولترهاي مقوايي كنفرانس برلين براي اسلام ژاژخايي شد ، اما انقلاب فرانسه مسيحيت را به خوبي قلاده كرد و سر جاي خودش نشاند .
اكنون كه از نطر شما آن نشريه هلندي مركز كاينات است چرا و چگونه ميتوان به صرف نزديكي و يا عضويت احسان حامي ( كسي كه به قول شما بنده مسيحيت است ) كل جريان را تخظيه كرد ؟
آيا نميتوان از گفته هاي شما اينچنين نتيجه گرفت كه : كمونيستها بايد آتشبيار يك جنگ صليبي جديد شوند ؟
  

 Untitled Document

بازگشت به صفحه‌ی نظرها
برای دستیابی به تمامی نوشته‌های هر یک از کاربران، نام کاربر مورد نظر را در کادر زیر به فارسی تایپ کرده و سپس روی "پيدا کن" کلیک کنید.


يادداشت مسئول ستون کاربران

بدون توضيح، و بدون متعهد بودن به پاسخگويي


با توجه به پيامهای تعداد کثيري از کاربران که در اين ستون نظر ثبت نمي کنند اما به ادامهء حيات اين ستون علاقه دارند
نظرهایی که بیرون از موازین دیدگاه باشند
در ستون نظر کاربران ثبت نخواهند شد

نظري که در آن تندگويي شده باشد، از لحني که شايستهء کاربر ديدگاه نيست استفاده شده باشد، در آن به کاربري توهين شده باشد، به سازماني که در جبههء خلق است به جاي انتقاد و برخوردي سازنده و آموزنده، سخن ناروا [خائن، تروريست، جاني، ...] گفته شده باشد، نظري که بيش از حد طولاني باشد، تکرار مکررات باشد [چندين بار در بارهء همين موضوع در زير همين مطلب، همين کاربر نظر داده باشد]، با احترام به فرد نظردهنده که امکان دارد فقط در همين يک مورد خارج از موازين، اينچنين نظر ثبت کرده باشد و يا اصلا با ديدگاه موافق نباشد که آن نظر توهين آميز و خارج از موازين است، اما براي جلوگيري از اتلاف وقت، اين نظر، به علت کمبود وقت و انرژي، بدون توضيح و بدون متعهد بودن به پاسخگويي حذف مي شود.
با پوزش و تنها به دليل کمبود وقت و انرژي، نظرهايي هم که متعاقبا در مورد عدم ثبت آن نظر ارسال شوند ثبت نشده و يا به اي ميل هايي که در این مورد ارسال شوند پاسخ داده نخواهد شد.
ديدگاه - 3 تير 1386[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.