سايت ديدگاه

وارثان خمینی، وارثان خلف هیتلر
میلاد مختوم


با وجود اینکه هنوز مدت زیادی از تصویب قطعنامه چهارم شورای امنیت و تحریم های ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا نمی گذرد و اجرای تحریم ها هم هنوز به صورتی جدی و پایدار انجام نگرفته است، مزدوران و حامیان رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی برای گریز از انزوای روزافزون بین المللی به تکاپو افتاده اند. سیاست پردازان وزارت خارجه رژیم آخوندی که در شرایط کنونی درهای کاخ های ریاست جمهوری و سایر مقامات عالی رتبه دولت های اروپایی را به روی دست اندرکاران رژیم بسته می بینند، طرح هایی برای گسترش حوزه نفوذ منحوس خود و مزدوران شان در لایه های پایین تر مسئولین شهر ها و ایالت های کشورهای اروپایی تحت پوشش روابط هنری، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و غیره ریخته اند. آنها با پرداخت باج ها، هدایا و رشوه های کلان از سرمایه های ملی مردم تحت ستم ایران به دلالان کار کشته در سطوح مختلف سعی می کنند دست کم درهای انجمن های فرهنگی، باشگاه ها و فدراسیون های ورزشی، بنیادهای سیاسی، کانون های هنری و مجامع دانشگاهی را به روی مزدوران و کارپردازان و دست اندرکاران رژیم تحت عناوین مختلف و به بهانه های متنوع باز نگهدارند. هجوم رسوای وارثان خمینی در قالب هیئت های مختلف در طول یکی دو ماه گذشته در کشور آلمان، به دلیل ماهیت به غایت ارتجاعی مقامات رژیم و عدم سازگاری آنها با ضروریات روابط و مراودات دنیای امروز و حتی در مواردی گستاخی و طلبکاری های آنها، باعث رسوایی های کوچک و بزرگ شده است.

 

یک مورد از این رسوایی ها حضور مزدوری به نام مهران اعتمادی به عنوان شهردار شیراز در شهر وایمار بود. حدود یک سال پیش از این در 18 ژوئن 2009، درست در بحبوحه سرکوب وحشیانه جنبش اعتراضی مردم پس از نمایش انتخاباتی، شهردار ارشد شهر وایمار، اشفتان ولف از حزب سوسیال دموکرات آلمان، پیمان دوستی و همیاری بین شهر وایمار و شهر شیراز را با مهران اعتمادی امضا کرده بود. قرار بر این بود تا این پیمان دوستی و همیاری بین شهر گوته و شهر حافظ مبنایی برای گسترش پیوند فرهنگ ایرانی و فرهنگ آلمانی باشد.  پیامدهای شرم آور چنین پیوندی با مقامات جنایتکار رژیمی که طبق قوانین ضد بشری اش، هم گوته و هم حافظ مفسد فی الارض محسوب می شوند، یک سال بعد در جریان بازدید گماشته ارشد رژیم در شهرداری شیراز از شهر وایمار بدجوری گریبان شهردار ارشد وایمار را گرفتند. خودداری گماشته رژیم در شیراز و هیئت شش نفره همراه از بازدید ینای یادبود بوخن والد در وایمار، باعث شرمندگی شهردار وایمار، که پیمان دوستی و همیاری بین وایمار و شیراز را از ابتدا مشروط به شیوه برخورد شهرداری شیراز با موضوع هولوکاست (قتل عام یهودیان در زمان حکومت نازی ها در آلمان) کرده بود و از جمله ادعا کرده بود که "انکار هولوکاست" و "پیمان دوستی و همیاری با وایمار" هیچگونه سازگاری با هم ندارند، شده است. در دوران حکومت نازی ها اردوگاه مرگ بوخن والد بزرگترین مرکز کشتار یهودیان در خاک آلمان بود و پس از پایان جنگ جهانی دوم این اردوگاه بنای یادبودی شد برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره قربانیان جنایات نازی ها بر علیه بشریت و بویژه بر علیه یهودیان.

 

اقدام رسوای پادوهای رژیم ضد بشری که خشم شورای شهر وایمار را برانگیخت و باعث شد که شورای شهر ملاقات با هیئت رژیم را لغو کند، مورد استقبال هواداران حزب ناسیونالیست آلمان قرار گرفت. طرفداران نازی ها این اقدام هیئت رژیم را "نشان مقاومت و ایستادگی" نامیدند.

                                                                                                                       

... و خدا توجیه را آفرید ...

 

علی رغم  چنین رسوایی بزرگی شهردار ارشد وایمار هیئت رژیم را در عصر همان روز به میهمانی شام دعوت کرد تا به قول خودش از جبهه گیری و مقابله به مثل اجتناب کند! شهرداری شهر وایمار نیز اعلام کرد که همچنان به پیمان دوستی و همیاری بین دو شهر پایبند است و شرط بازدید از بنای یادبود بوخن والد را حذف نمود و به جای آن اینک از استعاره ای تحت عنوان "راه دراز" سخن گفته می شود. فریتس فون کلینگرف، سخنگوی مطبوعاتی شهرداری وایمار گفت: "ما نیاز به یک مسیر مشترک طولانی داریم و مانند هر تبادل فرهنگی دیگری باید ببینیم که سازگاری چگونه ایجاد می شود."  مسئولین شهرداری وایمار، که کمال همنشینی با مزدوران رژیم در آنها اثر کرده است، برای توجیه این رسوایی بزرگ دلایل مسخره دیگری را هم ردیف کردند؛ از جمله اینکه پیمان همیاری میان دو شهر ربطی به دولت ایران که منکر وجود هولوکاست است، ندارد! و یا اینکه هیئت شیرازی جزو اصلاح طلبان درون رژیم هستند! و در صورت بازدید از بنای یادبود بوخن والد، امکان دستگیری آنها پس از بازگشت به ایران وجود داشت!

 

حقیقت اما چیز دیگری است. بسیاری از شهر های آلمانی از نظر مالی در شرایط وخیم نزدیک به ورشکستگی قرار دارند و این واقعیت از چشم کارگزاران رژیم آخوندی پنهان نمانده است. مقدمات سفر گماشته گان شیرازی رژیم را وزیر فرهنگ رژیم که معاون احمدی نژاد هم هست در سفری در ماه مارس 2010 به وایمار پی ریزی کرده بود. طبق گفته شهردار گماشته رژیم در شیراز، تمامی جزئیات برنامه سفر و بازدیدهای هیئت رژیم پیش از سفر آنها به وایمار با سفارت رژیم در برلین هماهنگ شده بود. حتی در ماه ژوئیه 2009 اصلاح طلبان کذایی جیره خوار رژیم در شورای شهر شیراز دست بالا گرفته و تهدید کرده بودند که پیمان همیاری با وایمار را به نشان اعتراض به اعلام پشتیبانی صدر اعظم آلمان، آنگلا مرکل، از جنبش دموکراسی خواهی ایران، لغو خواهند کرد.  

 

با توجه به موارد فوق و با توجه به اینکه انکار قتل عام یهودیان توسط نازی ها در کشور آلمان جرم محسوب می شود و می تواند مورد پیگرد قانونی قرار گیرد؛ با توجه به حساسیت بسیار زیادی که در مورد برخورد مقامات رسمی آلمانی با موضوع هولوکاست وجود دارد؛ (به طوری که کوچکترین شکی در مورد نزدیکی و یا ارتباط مقامات آلمانی با یهودی ستیزی و یا جریانات منکر هولوکاست، حتی در سطوح پایین هم، باعث رسوایی بزرگ و از دست دادن پست و مقام و حتی پیگرد قانونی می گردد) می توان تا حدودی ابعاد گسترده نفوذ دلالان سیاسی جیره خوار رژیم آخوندی و میزان حاتم بخشی های مزدوران رژیم برای سازماندهی چنین ارتباطاتی را حدس زد. هر چند مسئولین شهرداری وایمار به مصداق ضرب المثل آلمانی "پول بوی گند نمی دهد" تن به معامله ننگین با مزدوران رژیم آخوندی داده اند، اما متوجه نبوده اند که بوی گند همنشینی با وارثان خمینی، که وارثان خلف هیتلر هستند، دیر یا زود تمامی فضای شهرشان را خواهد گرفت.  

 

این تنها رسوایی مراوده با مزدوران جنایتکار جمهوری اسلامی در آلمان نبود. عزت‌الله ضرغامی، رئیس مزدور صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در  روزهای ششم و هفتم ژوئیه مهمان روسای شبکه‌های اول و دوم تلویزیون آلمان، در اشتوتگارت و ماینس بود.

 

تیم فوتبال جمهوری اسلامی هم برای انجام چند دیدار دوستانه با تیم اوردینگن، که در لیگ دسته شش آلمان بازی می کند، و تیم وست فالیا هرنه، که در لیگ دسته پنج آلمان بازی می کند، در ماه ژوئیه سفری به آلمان داشت.

 

عدم حضور فعال ایرانیان مخالف رژیم در اعتراض گسترده و پیگیر بر علیه چنین ارتباطاتی، زمینه مساعدی برای تاخت و تاز گسترده مزدوران جمهوری اسلامی در شهرها و ایالات کشورهای اروپایی فراهم کرده است.

 

میلاد مختوم

22 ژوئیه 2010

  

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

   

 منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.