سايت ديدگاه

دشمن ایران جمهوری اسلامی است
میلاد مختوم


در دنیای امروز کشورهای و دولت ها به طور معمول منافع ملت های خود را دنبال می کنند. سیاست های کلی و جهت دهنده دولت ها هم بر همین منوال و برای رسیدن به اهداف مشخص در یک زمان بندی خاص، به منظور جلب نظر مثبت مردم خود و تضمین منافع آنها طرح ریزی می شوند. در کشورهایی که رأی مردم اهمیت دارد، مسئولین حکومتی به طور مستقیم یا غیر مستقیم با رأی اکثریت مردم انتخاب می شوند و برای مدت معینی اداره مملکت را به عهده می گیرند. در چنین سیستم هایی مسئولین منتخب همواره گوشه چشمی هم به نظرات مردم دارند و به دنبال جذب رأی آنها در انتخابات بعدی هستند. در نهایت اما آنچه محور اصلی سیاست های آنها را تعیین می کند، منافع ملی است. حتی سیستم های دیکتاتوری هم، دست کم به طور ظاهری همیشه از منافع ملی دم می زنند. (تعریف های مختلف از مفهوم "منافع ملی" موضوع این مطلب کوتاه نیست.)

                  

 تنها سیستم حکومتی که در دنیای امروز هدف آشکار و اعلام شده اش حفظ منافع ملت نیست، سیستم حکومتی جمهوری اسلامی ایران است. تمامی دست اندرکاران رژیم  از همان ابتدای قدرت گرفتن این نظام ضد بشری بارها بر این نکته تأکید کرده اند که هدف نظام جمهوری اسلامی دفاع از اسلام و توسعه حوزه نفوذ آن در جهان است. متأسفانه این یک ادعای رژیم آخوندی، تنها در حد ادعا نماند و عملکرد رژیم در طول سی سال گذشته به خوبی نشان داده است که حفظ و گسترش اسلام، یا دست کم آنچه این از خدا بی خبران تحت عنوان اسلام ارائه می دهند، محور اصلی سیاست های آنها است. در مرام قرون وسطایی ولایت فقیه کشور ایران و مردم ایران تنها به عنوان هیزم کشان این معرکه آخوندی دیده می شوند. خمینی دجال بارها از منبر خونین اش عربده سر می داد که اسلام نیاز به خون دارد! پس مانده ها و دم دنبالچه های او هم همگی بدون استثنا پرچم اسلام را پرچم خود می دانند و وقتی پای دفاع از مکتب اسلام در میان باشد، ملت و منافع ملی برای آنها پشیزی ارزش ندارند. تمامی این جانیان در تمامی زمان ها ایران و ایرانی را به پای اسلام و مرام ضد بشری خود قربانی کرده اند و در آینده هم خواهند کرد. اگر کسی در این مورد شکی داشته باشد، جمهوری اسلامی را نشناخته است.

 

منظور از این مقدمه کوتاه و تکراری تلنگری است به کسانی که از سنگر اپوزیسیون سرنگونی طلب بر علیه تحریم ها و انزوای بین المللی رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی موضع می گیرند. این امری بدیهی است که نیروی که خواهان سرنگونی این رژیم است و در جهت پایان دادن به این بساط ننگین و رهایی مردم اسیر ایران از چنگال خونین جمهوری اسلامی تلاش می کند، جمهوری اسلامی را دشمن خود و مردم می داند. اگر جمهوری اسلامی دشمن مردم ایران است، که بدون شک هست، پس وظیفه ماست که در مسیر مبارزه برای سرنگونی آن در جهت تضعیف آن تلاش کنیم. در شرایط کنونی که کشورهای غربی گام هایی در جهت اجرای تحریم ها بر علیه رژیم جمهوری اسلامی برداشته اند و به نظر می رسد که بالاخره بعد از سال ها به طور جدی به دنبال اجرای آن هستند، باید دفاع از این تحریم ها و خواستار اجرای پیگیر آنها شدن در دستور کار اپوزیسیون سرنگونی طلب قرار گیرد. آن سرنگونی طلبی که از این فرصت به دست آمده در جهت سرنگونی استفاده نکند، به دنبال سرنگونی رژیم نیست. حتی اگر در ادعای خود هم صداقت داشته باشد، در پهنه عمل و بطور جدی غمخوار مردم تحت ستم ایران نیست. کسی که امروز دستگاه فشار سنج در دست گرفته و برای سنجش فشار وارده بر مردم در اثر تحریم ها در راه است، از فشارهای بی سابقه ای که سی سال است این رژیم ددمنش بر گرده مردم ایران وارد کرده است و همچنان شب و روز وارد می کند، یا بی خبر است، یا خود را به فراموشی می زند. سیاست پردازان فریبکار جمهوری اسلامی در خفا به ریش چنین اپوزیسیون سرنگونی طلبی می خندند!

 

کسی که غمخوار مردم است، هرگز از ضربه زدن به رژیم غافل نمی شود. او به خوبی می داند که اعمال تحریم ها از طرف کشورهای غربی، فرصتی است که در اثر یاغیگری رژیم جمهوری اسلامی در شرایط فعلی به دست آمده است و هیچ تضمینی برای تداوم آن وجود ندارد. کشورهای غربی برای حفظ منافع خود و نه به خاطر چشم و ابروی زیبای مردم ایران، این سیاست را برگزیده اند. اگر تصور کنیم که تصمیم کشورهای غربی برای تحریم رژیم آخوندی نتیجه پافشاری بخشی از مخالفان رژیم بوده است، به همان اندازه دچار توهم شده ایم که خیال کنیم با اعلام مخالفت خود با تحریم رژیم، آن هم از موضع اپوزیسیون خواهان سرنگونی، جدی گرفته می شویم و یا نقشی در پایان دادن به تحریم ها خواهیم داشت.

 

پیش از این در یادداشتی نوشته بودم که بالاتر از سیاهی رنگی نیست؛ اما اگر نیک نظر کنیم، خواهیم دید که ظلمت رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی بالاتر از هر سیاهی است. برای برداشتن فشار کمر شکن نظام پلید آخوندی از گرده مردم اسیر ایران باید خواهان فشارهای هر چه بیشتر بر جمهوری اسلامی شد.

 

میلاد مختوم

12 اوت 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.