سايت ديدگاه

سربازان نامدار امام زمان در دیار کفر
میلاد مختوم


روز جمعه هشتم اکتبر 2010 جایزه رسانه های آلمان، موسوم به جایزه آزادی و آینده رسانه ها، در شهر لایپزیک به طور مشترک به یک خبرنگار بلغاری به نام آسن یوردانوف، یک روزنامه نگار افغانستانی به نام سید یعقوب ابراهیمی و کاریکاتوریست دانمارکی، کورت وسترگارد، اهدا گردید. برای کاریکاتوریست جنجالی دانمارک این دومین جایزه ای بود که در ظرف کمتر از دو هفته  در آلمان به او اهدا می شد. توماس دو مزیر، وزیر کشور دولت آلمان از حزب دموکرات مسیحی، هنگام اهدای این جایزه در کنگره رسانه ها در لایپزیک گفت: "آزادی مطبوعات همچنان در بسیاری از نقاط جهان در خطر است، حتی در جاهایی که آدم انتظارش را ندارد."

 

مراسم اهدای این جایزه ده هزار یورویی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، زیرا کاریکاتوریست دانمارکی وسترگارد به خاطر به تصویر کشیدن و انتشار کاریکاتورهایی از محمد پیامبر اسلام تحت مراقبت دائمی پلیش قرار دارد. با اینکه این سه نفر از طرف هیئت داوران در ماه ژوئن از میان 22 نفر برای دریافت این جایزه انتخاب شده بودند، اما نام آنها به دلایل امنیتی تا آخرین لحظات اعلام نشده بود.

 

خانم شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل، و اکبر گنجی به عنوان روزنامه نگار منتقد رژیم ایران، نیز جزو دعوت شدگان به کنگره رسانه ها و مراسم اهدای جایزه در شهر لایپزیک بودند. این جایزه در سال 2007 به اکبر گنجی اهدا شده بود. این دو نفر که در آخرین لحظات از اهدای جایزه به کاریکاتوریست دانمارکی مطلع شده بودند، به عنوان اعتراض به این اقدام از شرکت در مراسم خودداری کردند. در حالی که خانم شیرین عبادی برای بیان اعتراض خود تنها به عدم شرکت در مراسم اهدای جایزه اکتفا کرد، اکبر گنجی با شنیدن نام وسترگارد، مثل جن که از بسم الله درمی رود، به کل قید شرکت در کنگره رسانه ها را هم زد و بلافاصله از شهر لایپزیک خارج شد. خانم عبادی گفت که انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام احساسات مذهبی مسلمانان را جریحه دار کرده است. وسترگارد سال ها پیش کاریکاتوری از پیامبر اسلام به تصویر کشیده که بمبی درون عمامه اش قرار دارد.

 

به نظر می رسد که خانم شیرین عبادی و اکبر گنجی به این امید دعوت شرکت در این مراسم را پذیرفته بودند که جایزه یا به خودشان، یا به یکی از هم کیشان سبزپوش شان، اهدا شود. اعتراض جنجالی آنها به اهدای جایزه به کاریکاتوریست آلمانی و بویژه اقدام شتاب زده اکبر گنجی و ترک فوری شهر لایپزیگ، نشان از سرخوردگی شدید این دو نفر دارد. مضحک تر از شیوه اعتراض آنها، دلایلی هستند که این دو نفر به عنوان دلیل اعتراض خویش بر زبان آورده اند. اکبر گنجی که به نظر می رسد حسابی دچار توهم و خود بزرگ بینی عجیبی شده است، علت بسیار عجیب تری را برای عدم شرکت در کنگره رسانه ها و ترک فوری شهر لایپزیگ اعلام می کند؛ او گفته است که می ترسد حضورش در این کنگره زحمات او برای اپوزیسیون در ایران را به خطر بیاندازد! اگر اکبر گنجی به همین جمله نامفهوم کوتاه برای توجیه اقدام شرم آور خود قناعت کرده است و از عبارت پردازی ها و کلی گویی های بی سر و ته دیگر به سبک همیشگی اش، به دلیل شتاب واجب در ترک شهر لایپزیگ، خودداری کرده است، خانم شیرین عبادی برای توجیه اقدام خود دست به دامان احساسات مذهبی، حقوق بشر، قراردادهای بین المللی و علم سیاست می شود!

 

خانم عبادی در پاسخ به پرسش "تسایت آنلاین" در مورد علت خشم اش از دعوت کورت وسترگارد به کنگره لایپزیگ می گوید: "اعتراض من به خود این کنگره رسانه هاست، که خواهان آزادی عقیده می شود، اما سانسور هم می کند؛ زیرا نه به من و نه به اکبر گنجی اطلاع داده بودند که جایزه را به چه کسی می خواهند بدهند. آیا این درست است که مرا دعوت کنند، اما اطلاعات مهم را از من پنهان دارند؟"

و وقتی "تسایت آنلاین" می پرسد که اگر از قبل می دانستید، آیا باز هم در مراسم شرکت می کردید، خانم عبادی می گوید: "بله می آمدم. به نظر من هر چند آزادی عقیده بسیار قابل احترام است، اما در عین حال مرز هایی هم دارد. محدودیت های آن بوسیله حقوق بشر تعیین می شوند. ..."

 

این اولین بار نیست که خانم عبادی در مصاحبه های خود ادعاهای بی اساسی در مورد حقوق بشر مطرح می کند، پیش از این هم ایشان این ادعای عجیب را کرده بودند که شرع آخوندی عین حقوق بشر است!

 

اما عجیب تر اینکه خانم عبادی در پاسخ این پرسش که، غرب برای کمک به اپوزیسیون ایران چه می تواند بکند، می گوید: "من خواهان عملیات نظامی بر علیه ایران نیستم. همچنین من با تحریم های اقتصادی هم مخالف هستم، زیرا در درجه اول به مردم آسیب می رسانند. برای من همین کافی است که اروپا بیش از این از پرزیدنت محمود احمدی نژاد حمایت نکند. اما شگفتا که آلمان در سال گذشته بیشترین پروژه های اقتصادی را با ایران انجام داده است. خانم مرکل همینکه میز قراردادها را می بیند، حقوق بشر را فراموش می کند."

 

به عبارت دیگر خانم عبادی با یک تناقض گویی آشکار هم مخالف تحریم اقتصادی رژیم هستند و هم به صدر اعظم آلمان ایراد می گیرند که چرا با ایران رابطه اقتصادی برقرار کرده است! در واقع صدر اعظم آلمان،خانم مرکل، و سایر سران دولت های اروپایی دارند همان کاری را می کنند که خانم عبادی خواهان آن است، یعنی ادامه رابطه های سود آور اقتصادی با رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی؛ چیزی که بر خلاف ادعای خانم عبادی نه تنها خیری به ملت ایران نمی رساند، بلکه بر علیه منافع عالیه ملت ایران است.

 

به نظر می رسد خانم عبادی هنوز درنیافته است که مردم ایران خواهان سرنگونی تمام عیار این رژیم قرون وسطایی هستند، و گر نه خواسته حقیر و مضحک عدم حمایت اروپا از احمدی نژاد را به عنوان تنها خواسته خود مطرح نمی کرد. رژیم جمهوری اسلامی بدون پاسدار هزار تیر احمدی نژاد هم همچنان رژیمی ضد بشری و قرون وسطایی است و تنها راه رهایی مردم ایران از این بلای خانمان سوز، سرنگونی کل این بساط جهل و جنایت است.

 

میلاد مختوم

12 اکتبر 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.