سايت ديدگاه

جمهوری اسلامی همچنان باج می گیرد
میلاد مختوم


(رأفت یا شقاوت، درماندگی یا قدرت؟)
 
 
روز جمعه، 19 فوریه 2011، یک بیدادگاه جمهوری اسلامی در تبریز دو تبعه آلمانی زندانی در ایران را مستحق برخورداری از "رأفت اسلامی" و "تخفیف در مجازات" دانست. باج گیری های سران جنایتکار رژیم جمهوری اسلامی و به موازات آن مماشات ننگین دولت ائتلافی آلمان، که در واقع زانو زدن زبونانه در برابر یک رژیم ضد بشری است، رکوردهای تازه ای از وقاحت بر جای گذاشتند. هر چند باج گیری در نظام پلید ولایت فقیه همواره روشی معمول برای پیش بردن اهداف سیاسی در صحنه بین المللی بوده است، اما این بار مجموعه باج های پرداخت شده برای به دست آوردن این باصطلاح "رأفت اسلامی"، علاوه بر پهنه سیاست، دنیای اقتصاد و هنر را هم شامل می شود.

 

باج اول:

طبق اخبار منتشر شده بابت آزادی این دو گروگان آلمانی در مجموع بیش از هفتاد هزار یورو پرداخت شده است. این تنها آن بخشی است که به بیرون درز کرده است و زوایای پنهان قراردادهای تجاری و اقتصادی شرکت های آلمانی با دلالان جمهوری اسلامی همچنان بر ما پوشیده است.

 

باج دوم:

همزمان با آزادی این گروگان های آلمانی و همانطور که بسیاری از آگاهان پیشاپیش حدس می زدند، یک خرس طلایی و دو خرس نقره ای فستیوال فیلم برلیناله، جشنواره ای که بیش از هر چیز به خاطر زد و بندهای سیاسی گردانندگان آن شهرت دارد، توسط رئیس جشنواره، آقای کُسلیک، به فیلم "جدایی نادر از سیمین" محصول جمهوری اسلامی و تمامی بازیگران زن و مرد آن اهدا گردید. سایت اینترنتی روزنامه آلمانی تسایت این خبر را تحت عنوان "جایزه ای برای ایران" منتشر کرد و خانم سوفی آلبرز در سایت اینترنتی مجله آلمانی اشترن در 19 فوریه 2011 نوشت: "وقتی جعفر پناهی به برلین نمی آید، خرس به ایران می رود."

چند روز پیش از این هم جشنواره آخوندی فیلم فجر سه سیمرغ بلورین برای بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری و بهترین صدابرداری و دو دیپلم افتخار برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن به همین فیلم اهدا کرده بود. زمینه هماهنگی های موجود بین گردانندگان جشنواره فیلم برلیناله و دست اندرکاران جنایتکار وزارت ارشاد رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی بدون شک هیچ ربطی به هنر سینما ندارد و ریشه های آن را باید در زد و بندهای رسوای سیاسی جستجو کرد.   

 

 

باج سوم:

سفر شبانه گیدو وستر وله، بی خاصیت ترین و ناموفق ترین وزیر خارجه آلمان فدرال، پس از هفت سال و نیم که از آخرین سفر یک وزیر خارجه آلمان به تهران می گذشت، برای هفت ساعت به تهران و ملاقات او با پاسدار احمدی نژاد، رسواترین رئیس جمهور آخوندی، و همچنین با علی اکبر صالحی، وزیر خارجه آخوندی که هنوز ممنوعیت سفرش به اتحادیه اروپا رفع نشده است، بزرگترین باجی است که دولت آلمان به آخوندهای جنایتکار گروگان گیر پرداخت کرده است. روز یکشنبه، 20 فوریه 2011، وستر وله در یک مصاحبه مطبوعاتی ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران در این ماجرا، روند آزادی این دو خبرنگار را "موردی بسیار پیچیده" نامید. بنا بر گفته وزیر خارجه آلمان، " افراد بسیاری کمک کردند، چرخ های بسیاری با هم به چرخش درآمدند، و خیلی ها ایثارگرانه تأثیرگذار شدند." یکی از این افراد ایثارگر تأثیرگذار، عبدالله گول، رئیس جمهور ترکیه، بود که در سفر خود به تهران قول آزادی دو خبرنگار آلمانی را از احمدی نژاد گرفته بود. وستر وله همچنین از همتای آخوندی خودش، علی اکبر صالحی، بابت آنچه او "تلاش و یاری در این مورد" نامید، تشکر کرد.

 

برخلاف تلاش های مذبوحانه رژیم باج گیر آخوندی برای سؤ استفاده تبلیغاتی از سفر خجولانه وزیر خارجه آلمان فدرال به تهران و قالب کردن این زد و بند سیاسی به عنوان مظهری از رأفت و قدرت و مقبولیت بین المللی رژیم، کل این ماجرای رسوا نشان دهنده نهایت درماندگی و شقاوت وارثان خمینی دجال است. اعتراضات پی گیر مردم ایران، تحریم های هر چند نیم بند و انزوای روزافزون بین المللی وارثان خمینی دجال را آنچنان به وحشت انداخته است که برای کشاندن پای وزیر خارجه بی کفایت آلمان به تهران و عکس گرفتن با او، شهروندان بی گناه آلمانی را به گروگان می گیرند. همانطور که خمینی دجال و دولت نامردان دوران طلایی کذایی رویای سلطه بر جهان اسلام و رسیدن به قدس از طریق جنگ خانمانسوز ضد میهنی را به گور سپردند، وارث خلف او سید علی و پاسدار احمدی نژاد هم آرزوی "مدیریت جهان" از طریق گروگان گیری و باج خواهی را بزودی با خود به گور خواهند برد. ادعای "مدیریت جهان" کجا و گروگان گیری و باج خواهی کجا!

 

در شرایطی که رژیم جمهوری اسلامی اعتراضات مردم ایران را در کمال شقاوت و با وحشیانه ترین شیوه های غیر انسانی سرکوب می کند و از ابتدای سال جاری میلادی موج تازه ای از اعدام ها در ایران در جریان است، وزیر خارجه آلمان تسلیم باج خواهی رژیم آخوندی می شود و برای خرید "رأفت اسلامی" برای دو شهروند آلمانی به ننگ همنشینی با سرکوب گران مردم ایران تن می دهد. مردم ایران این باج دهی سیاسی دولت آلمان به رژیم پا به گور آخوندی را، که بدون شک باعث تشدید اقدامات سرکوب گرانه و جنایات ضد بشری رژیم خواهد شد، هرگز از یاد نخواهند برد.
 

بدین ترتیب یک بار دیگر مردم ایران در می یابند که با وجود تمامی یقه درانی های مماشات گران بین المللی برای دموکراسی و آزادی، باید تنها به توان بیکران خویش اتکا کنند و به مبارزه بی امان خود تا سرنگونی تمام عیار رژیم جمهوری اسلامی ادامه دهند. پرداخت بهای آزادی ملت ایران به عهده مردم ایران است و کشورهای دیگر تنها در شرایطی به حمایت خود از رژیم آخوندی به طور جدی پایان خواهند داد که قیام مردم برای سرنگونی گسترش یابد و تعادل قوا به سود مردم و نیروهای سرنگونی طلب بچرخد.

 

میلاد مختوم

22 فوریه 2011

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.