سايت ديدگاه

درگیری‌های پراکنده در تجمع‌های روز زن در تهران
بی بی سی


درگیری‌های پراکنده در تجمع‌های روز زن در تهران

 

همزمان با روز جهانی زن، از تهران خبر می رسد که درگیری های پراکنده‌ای میان مخالفان دولت و مأموران انتظامی و امنیتی رخ داده است.

سایت کلمه، پایگاه خبری نزدیک به مخالفان دولت، به نقل از شاهدان عینی از شکل گیری تجمع هایی در نزدیکی میدان انقلاب تهران و توسل پلیس به گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان خبر داده است.

این سایت پیش تر از تجمع چندصد نفره معترضان در میدان مادر خبر داده بود.

حضور پرشمار مأموران انتظامی و امنیتی در خیابان ها و میادین اصلی شهر تهران از بعد از ظهر امروز گزارش می شد.

ویدیویی که یکی از مخاطبان بی بی سی فارسی برای ما ارسال کرده است، حضور تعداد زیادی از این مأموران را در میدان پونک، در شمال غرب تهران نشان می دهد.

ویدیوهایی هم در سایت یوتیوب منتشر شده که امروز بارگذاری شده است و در یکی از آنها مأموران پلیس در حال کتک زدن عده ای از معترضان با باتوم دیده می شوند.

ویدیوی دیگری در همین سایت تعداد زیادی موتورسوار بسیجی را نشان می دهد که از یکی از خیابان های نزدیک به میدان انقلاب عبور می کنند.

همچنین شاهدان عینی از حضور نیروهای امنیتی در میدان تجریش، خیابان شریعتی، شهرک غرب، خیابان انقلاب، میدان ولی عصر، میدان محسنی، خیابان میرداماد و خیابان ولی عصر خبر می دهند.

ویدیوها از یوتیوب

·                     برخورد ماموران انتظامی با معترضان در تهران

تماشا کنید

·                     حضور نیروهای امنیتی در خیابان های تهران

تماشا کنید

فعالان حقوق زنان ایران از ایرانیان خواسته اند که در روز جهانی زن برای دفاع از تساوی حقوق زن و مرد و همچنین خواسته های عمومی تر طرفداران آزادی و دموکراسی، به خیابان بیایند.

"شورای هماهنگی راه سبز امید" هم ضمن حمایت از این دعوت، از هواداران جنبش اعتراضی ایران خواسته است که ضمن حضور در خیابان ها و حمایت از خواسته های زنان، به بازداشت یا حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی و فاطمه کروبی اعتراض کنند.

حکومت ایران در روزهایی که مخالفان دولت قصد راهپیمایی و تجمع دارند، از حضور خبرنگاران و عکاسان در خیابان ها جلوگیری می کند.

گفته می شود که برای فعالیت خبرگزاری های بین المللی هم در چنین روزهایی محدودیت های مضاعف اعمال می شود.

 

 منبع: بی بی سی، 17 اسفند 1389[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.