سايت ديدگاه

میلاد مختوم: اشرف
میلاد مختوم


هجوم به اشرف، جنایتی از پیش اعلام شده
شنیدن خبر هجوم وحشیانه نیروهای مختلف ارتش عراق به ساکنین اشرف نفس در سینه ام حبس کرد. از دیدن برخی از تصویرهای تکان دهنده یورش ددمنشان تحت امر مالکی مزدور و تک تیراندازانی که سینه های مجاهدین بی دفاع و بی سلاح را هدف قرار می دادند، سیل اشک بر گونه هایم جاری است. همچنان دندان خشم بر جگر خسته ام نشانده ام و فریادم از ناتوانی ام برای جلوگیری از چنین جنایاتی و محکومیت ام به زنده بودن در این روزهای سیاه و ناظر بودن بر لگد مال شدن ابتدایی ترین حقوق انسان ها بلند است. گویی تبعیدگاه اتاق شکنجه است و شکنجه گران دست و پای مرا به زنجیر کشیده اند و عزیزترین کسان ام را در برابر چشمان بهت زده ام به وحشیانه ترین شیوه ها شکنجه می کنند و می کشند و کسی صدای فریادهای مرا نمی شنود.

 

اولین بار در 9 دسامبر 2003 مزدورانی که پس از اشغال عراق توسط استعمارگران اشغالگر به عنوان "دولت انتقالی عراق" به استخدام در آمده بودند، برای اخراج مجاهدین خلق از عراق بیانیه صادر کردند. همان زمان در اعتراض به این مزدوران در مطلبی تحت عنوان " ناگفته ها را فریاد باید کرد" نوشتم:

 

" ... به هوش باشید یاران! شرایط بس خطیر است و جدیت این خبر، حداقل به اندازه وقاحت بی انتهای "دزدان بغداد"، بسیار بالاست. وظیفه ملی میهنی و انسانی ما ایجاب میکند که با فریادهایمان بر مسئولیت آمریکا و سایر شرکای اشغالگرش برای حفظ جان و حرمت انسانی اعضای مجاهدین خلق ایران در عراق، که بر طبق حقوق شناخته شده بین المللی و بطور رسمی به عهده آنهاست، بطور مدام  تأکید کنیم. هرآنچه امروز در عراق میگذرد، تحت مسئولیت مستقیم و تمام و کمال آمریکا و شرکای اشغالگرش  میباشد. دولت آمریکا بدون شک  بر ماهیت دست نشاندگانش در این باصطلاح " شورای دولتی عراق" به خوبی واقف است و سابقه طولانی امثال طالبانی ها در مزدوری برای ملایان حاکم بر ایران را بهتر از هر کسی میشناسد. بنابراین، تصمیم اخراج مبارزین مجاهد خلق،  حتی اگر به دستور مستقیم آمریکا نیز نباشد، با توافق کامل دولت آمریکا گرفته شده است..."

 

در آن زمان جرج بوش، رئیس جمهور امریکا، به عنوان فردی جنگ طلب و ناقض حقوق بین المللی نه تنها از هیچگونه اعتباری برخوردار نبود، بلکه بخش وسیعی از مردم جهان او را در ردیف جنایتکاران جنگی و جنایتکاران بر علیه بشریت قرار می دانند و بر همین مبنا احتمال انجام هر جنایتی توسط نیروهای تحت امر او می رفت. وقتی در سال 2008 باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور امریکا برگزیده شد، چرخش بزرگی در افکار عمومی در مورد سیاست خارجی امریکا ایجاد گشت. وعده های او در جریان تبلیغات انتخاباتی در مورد پایان دادن به جنگ عراق و تخته کردن زندان گوانتانامو، به عنوان دو لکه ننگ بر دامان دولت امریکا، امیدهای زیادی را برانگیخت. با وجود موج تبلیغات پر هزینه گیج کننده و با وجود اعطای ناروای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما، دیری نپایید که وعده های او توخالی از آب در آمدند و اینک جنایت ها تحت ریاست برنده جایزه صلح نوبل صورت می گیرند.

 

هجوم وحشیانه نیروهای مزدور ارتش عراق به اشرف، کشتن دست کم 33 تن از فرزندان رشید خلق قهرمان ایران و زخمی کردن تعداد زیادی از ساکنین بی دفاع اشرف، جنایتی است که بدون شک با توافق امریکا و چشم پوشی نیروهای اشغالگر در عراق بر وحشیگری های گماشته گان آنها و در تناقض آشکار با تمامی حقوق شناخته شده بین المللی انجام می گیرد. مالکی هر چند مأمور است اما به هیچ وجه معذور نیست و با لذتی حیوانی و برای خوش خدمتی به رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی مرتکب چنین جنایاتی می شود. باراک اوباما، برنده جایزه صلح نوبل، اما نه مأمور است و نه معذور و درست به همین خاطر مسئولیت اصلی این جنایت بیش از هر کس دیگری بر شانه های او سنگینی می کند. محکوم کردن این جنایت ضد بشری کم ترین وظیفه انسانی هر انسان آزاده ای است.

 

در سحرگاه روز جمعه، 8 آوریل 2011، باز هم نامردمان آمدند، زدند، سوزاندند، ویران کردند، کشتند و بردند، علی رغم تمامی هشدارها در طول تمامی این سال ها، علی رغم بیانیه های هشدار دهنده شورای ملی مقاومت در مورد لشکر کشی و تدارکات نیروهای مزدور عراقی در چند روز گذشته، علی رغم تعهد رسمی دولت امریکا برای حفاظت از تک تک ساکنین اشرف،علی رغم حضور وزیر دفاع امریکا در عراق و حضور نیروهای نظارت گر ارتش امریکا در اشرف تا یک شب پیش از جنایت و ...

 

به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خویش را ...

 

میلاد مختوم

10 آوریل 2011

 منبع: سايت ديدگاه[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.