سايت ديدگاه

افزایش حمایت ترامپ از کردهای سوری/ارسال تسلیحات سنگین
مهر


سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوری مطرح کرد
افزایش حمایت ترامپ از کردهای سوری/ارسال تسلیحات سنگین
سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوری اعلام کرد ژنرال «جوزف وتل» قول کمک های بیشتر کاخ سفید به نیروهای کرد سوری و ارسال تسلیحات سنگین به آنها در آینده را داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت دیلی، «طلال سلو» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوری در پی دیدار مخفیانه  ژنرال«جوزف وتل» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا از شمال سوریه، اعلام کرد وی در دیدار با مقامات کرد سوری اعلام داشته است که همکاری آمریکا با کردهای سوری در دوره ریاست جمهوری ترامپ افزایش خواهد یافت.
وی همچنین اعلام داشته است که این فرمانده ارشد آمریکایی وعده داده است که در آینده واشنگتن تسلیحات سنگین برای کردهای سوری ارسال خواهد کرد.
این در حالی است که سرهنگ «جان توماس» سخنگوی ژنرال وتل اظهارات سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوری را رد کرده و اعلام داشته است ژنرال جوزف وتل در دیدار از شمال سوریه هیچ قولی نداده است.
جان توماس گفت: ژنرال وتل در دیدار با مقامات کرد سوری با شنیدن نیازهای آنها اعلام داشته است که نیازهای آنها را درک می کند و قول خاصی نداده است.
همکاری آمریکا با نیروهای دموکراتیک کرد سوری موجبات تنش در روابط آمریکا و ترکیه متحد قدیمی واشنگتن در منطقه در زمان باراک اوباما بوده است.
ترکیه نیروهای دموکراتیک سوری را شاخه ای از گروه پ ک ک می داند و آن را گرویی تروریستی می داند.منبع: مهر، 8 اسفند 1395[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.