سايت ديدگاه

شلیک جدید‌ترین اژدر «والفجر»
ایران


در سومین روز رزمایش ولایت 95 برای نخستین بار، «والفجر» جدیدترین اژدر نیروی دریایی راهبردی ارتش (نداجا) دیروز با موفقیت از زیردریایی غدیر به سمت هدف شلیک شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در روز پایانی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95، زیردریایی‌های اعزامی به منطقه عمومی رزمایش و مستقر در فاصله 100 کیلومتری از ساحل با بهره‌گیری از سامانه‌های شناسایی نسبت به کشف و رهگیری اهداف شناور سطحی اقدام و با شلیک اژدرهای ضد سطحی عملیات انهدام یگان های شناور هدف را با موفقیت انجام دادند. بنابر این گزارش، دراین روز از رزمایش، همچنین بالگردهای ضد زیردریایی یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول گشت زنی با بهره‌گیری ازسامانه‌های ردگیری زیردریایی‌ها، ضمن کشف اهداف زیرسطحی مستقر در محدوده رزمایش با پرتاب اژدرهای بهینه‌سازی شده توسط جهاد خودکفایی این نیرو نسبت به انهدام آنها اقدام کردند.
همزمان یک فروند بالگرد دریایی که به دو سامانه راکت‌انداز و مسلسل تجهیز شده است نسبت به تیراندازی و پرتاب راکت علیه اهداف شناور اقدام کرد. در این مرحله از رزمایش انواع پهپادهای ساحل پایه و دریا پایه نیروی دریایی راهبردی ارتش طی عملیات‌های روزانه و شبانه با اشراف کامل به منطقه عمومی رزمایش از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار 10 درجه نسبت به شناسایی تمامی یگان های دشمن فرضی در خارج از آبهای سرزمینی اقدام و اطلاعات کسب شده را در اختیار یگان های مربوطه قرار دادند.
رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام رمز یا زهرا(س) از سوی فرمانده نداجا از عرشه پیشرفته‌ترین ناوشکن ایرانی به صورت رسمی روز یکشنبه آغاز شد.
دراین رزمایش به‌طور همزمان در محدوده‌ای به وسعت 2 میلیون کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هند تمرینات مرتبط با تأمین ایمنی شناورهای عبوری بویژه مبارزه با پدیده دزدی دریایی انجام شد.منبع: ایران، 11 اسفند 1395[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.