25/05/2024

آخرین اخبار و جزئیات در خصوص حملات تروریستی در راسک و چابهار و حمله به مقر سپاه در سیستان و بلوچستان اعلام شد.(ویدیو)

آخرین اخبار و جزئیات حملات تروریستی در راسک و چابهار/ ویدئو- کلیک کنید

به گزارش شبکه شرق، شامگاه چهارشنبه «۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳»، سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان در سپاه شهرستانی چابهار، راسک، دریابانی و کلانتری ۱۱چابهار انجام شد؛اعضای گروه تروریستی «جیش‌العادل»، با حمله مسلحانه به چند مقر نظامی در شهرستان‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان، قصد ضربه زدن به این مقرها را داشتند.

نیروهای گروه تروریستی جیش‌العدل، در ابتدای آغاز درگیری در شهرستان راسک، از ارتفاعات سمت بیمارستان راسک به مقر سپاه آتش گشودند که با پاسخ متقابل نیروهای سپاه مواجه شدند.

توضیحات فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره آخرین وضعیت حملات تروریستی در راسک و چابهار

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: در سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان در سپاه شهرستانی چابهار، راسک، دریابانی و کلانتری ۱۱چابهار انجام شد، ۱۵ تروریست تاکنون به کشته شده‌اند.

سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در خصوص آخرین وضعیت عملیات تروریستی در جنوب سیستان و بلوچستان، افزود: از نیمه شب گذشته، که عملیات تروریست‌ها در سپاه شهرستانی چابهار و راسک و دریابانی و کلانتری ۱۱ چابهار شروع شد و بلافاصله، اقدامات اساسی توسط نیروهای نیروی زمینی و فراجا در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: آنچه مهم است، اینکه چند نقطه به صورت هماهنگ عملیات تروریستی در آنها انجام شد و عناصر تروریست شرکت کننده تماماً به صورت انقماسی بودند درگیری در راسک یک ساعت پیش تمام شد و تاکنون پنج تروریست به هلاکت رسیدند، هم اکنون پاکسازی ادامه دارد، شاید آمار به هلاکت رسیدن تروریست‌ها افزایش یابد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار کرد: در چابهار نیز دو منطقه سپاه دریابانی و کلانتری ۱۱ مورد هدف گروهک‌های تروریستی بودند که تروریست‌ها با ورود به ساختمان فنی حرفه‌ای روبروی مقر سپاه و اجبار خدمه برای ورود اقدام کرده نیت آنها این بود که اول نگهبان‌ها را مورد هدف قرار دهند هفت نفر تروریست در این عملیات شرکت داشتند که پنج نفر داخل ساختمان کشته و جلیقه‌های انتحاری‌شان منفجر شد.

وی اضافه کرد: در دریابانی و کلانتری ۱۱ چابهار نیز یک ساختمان مشرف بود که آخر شب از طریق مغازه‌های طبقه همکف تروریست‌ها وارد ساختمان چهار طبقه شده، سه نفر داخل دریابانی رفتند و کشته شدند، هر سه دارای جلیقه انتحاری بودند.

پاکپور گفت: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که داشتیم گروگان‌ها بودند که با ورود نیروها رها یافتند، واحدهای ویژه در حال پاکسازی منطقه هستند.

وی ادامه داد: در این سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان انجام شد، ۱۵ نفر از تروریست‌ها کشته شدند که احتمال افزایش آنها به ۱۸ نفر وجود دارد، پنج نفر از نیروهای حافظان امنیت هم شهید شدند که سه نفر از آنها از نیروهای فراجا و دو نفر نیروهای سپاه پاسداران بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت هم اکنون اوضاع امنیتی در چابهار و راسک به صورت عادی تداوم دارد و مشکلی وجود ندارد.

توضیحات فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره آخرین وضعیت حملات تروریستی در راسک و چابهار

علیرضا مرحمتی در این‌باره اظهار کرد: ساعت ۱۰ شب گذشته، حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار صورت گرفت.

وی از شکست تروریست‌ها در ورود به مقر سپاه در راسک خبر داد و افزود: تروریست‌ها در شهرستان راسک طی حمله مسلحانه، قصد داشتند وارد مقر سپاه شوند که با تبادل آتش نظامیان، ناموفق بودند اما درگیری در این منطقه همچنان ادامه دارد.

مرحمتی گفت: در این حملات سه نفر از نیروی‌های نظامی شهید شده و تعدادی از تروریست‌ها نیز به هلاکت رسیده‌اند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با آمادگی که نیروهای نظامی و انتظامی داشتند با مهاجمان برخورد شده و تعدادی از این مهاجمان کشته و زخمی شدند.

«عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با تروریست‌های جیش الظلم مجروح شده بود، به شهادت رسید. ستوان کریمی از مأموران کلانتری ۱۱ چابهار دومین شهید حمله گروهک تروریستی جیش الظلم به این کلانتری است که پس از جانشین این کلانتری به شهادت رسید.

جیش‌العدل مسئولیت حملات تروریستی در راسک و چابهار را برعده گرفت

گروهک جیش الظلم در بیانیه‌ای مسؤولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفته و در این بیانیه از هدف قرار گرفتن ١٠ نفر در نزدیک بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار در کمین خود خبر داده اما تاکنون هیچکدام از مسؤولین و نهاد امنیتی یا انتظامی و اطلاعاتی این موضوع را تأیید یا تکذیب نکرده است.

بر اساس اطلاعات موجود، سه عملیات تروریستی به صورت همزمان در کلانتری ۱۱ چابهار، سپاه چابهار و سپاه شهرستان راسک انجام شده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از کشته شدن حداقل دو تروریست در حمله به سپاه راسک است. منابع خبری از پایان تیراندازی‌ها در راسک و آغاز عملیات پاکسازی و تعقیب مهاجمان در منطقه خبر داده‌اند.

صدای تیراندازی در دریابانی چابهار نیز به‌دلیل ناتوانی تروریست‌ها در خروج از حلقه محاصره نیروهای مدافع امنیت و ادامه درگیری است.

درگیری‌ها در راسک و چابهار تداوم دارد

سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با شبکه خبر، افزود: تروریست‌ها در راسک در حال حاضر در محاصره کامل قرار گرفته‌اند و درگیری‌ها در این منطقه، همچنان ادامه دارد.

دبیر شورای امنیت کشور اضافه کرد: در چابهار نیز تروریست‌ها توانسته‌اند به محیط مقر دریابانی سپاه وارد شود اما با توجه به اقدام نیروهای نظامی مستقر، در حال حاضر زمین گیر شده‌اند، تعدادی از آنها زخمی شده و خبرهایی مبنی بر کشته شدن یکی از تروریست‌های وارد شده به این مقر نظامی نیز رسیده که صحت آن در حال بررسی است.

وی ادامه داد: تروریست‌های وارد شده به محیط دریابانی، در حال حاضر در محاصره کامل قرار گرفته‌اند، برخی از تروریست‌ها در بیرون این مقر نظامی در ساختمان‌های اطراف مستقر شده و تیراندازی کور به سمت این نهاد نظامی دارند و مقابله با آنان توسط حافظان امنیت به صورت شجاعانه ادامه دارد.

وی هرگونه خبر مبنی بر شنیده شدن صدای تیراندازی و یا حمله تروریستی به جز شهرهای راسک و چابهار را تکذیب و بیان کرد: تروریست‌ها به قصد تصرف مقرهای نظامی و انتظامی اقدام به حمله کرده‌اند که خوشبختانه نه تنها موفق نشده‌اند، بلکه هم اکنون در محاصره کامل قرار دارند.

حجم ویدیو: 19.71M | مدت زمان : 00:06:18
منبع اصلی: تسنیم