25/05/2024

نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

«کم‌آبی» ابرچالش استان سمنان است

«کم‌آبی» ابرچالش استان سمنان است

ایسنا/سمنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان از «کم‌آبی» به عنوان ابرچالش استان سمنان نام برد و گفت: آقای رئیس جمهور! مردم استان سمنان تشنه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی ۳۰ فروردین در مراسم دیدار رئیس‌جمهور با اقشار مختلف مردم سمنان با اشاره به ویژگی های مردم این استان اظهار کرد: استان سمنان سرزمین شهدا، علما و عرفا است. این استان سرزمین شهدا، دلاورمردان، علما و عرفا است و الحمدلله از جوانان عزیز و پرانگیزه، دانش پژوه و با استعدادهای بالا برخوردار است. 

وی با اشاره به این حدیث از امام علی علیه السلام: وَ أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ افزود: یکی از مصادیق بارز این فرمایش امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، والیان و کارگزاران هستند. امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر فرمود قلبا محبت و لطف خود را نسبت به مردم داشته باش. 

وی ادامه داد: بدون اغراق عرض می کنم خدا را شاکریم که از رئیس جمهوری بهره‌مند هستیم که محبت، رحمت و لطف ایشان شامل همه مردم عزیزمان و مردم استان شده است. 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به استقبال باشکوه از رئیس جمهور در مرکز استان گفت: از همه خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و همه مردم عزیزی که از صبح زود برای استقبال از وجود نازنین رئیس جمهور محبوب و اعضای دولت اجتماع کردند و در این مکان حاضر شدند، تشکر می کنم. 

«کم‌آبی» ابرچالش استان سمنان است

وی به علاقه بالای مردم سمنان به نظام اشاره و خاطرنشان کرد: همینجا عرض شرمندگی دارم خدمت همه مردم عزیزمان که در تمام عرصه‌های مختلف، راهپیمایی‌ها و انتخابات اخیر که در استان با رشد مشارکت روبرو بودیم حضور داشته‌اند. انصافا هرجا در بزنگاه‌ها و مواردی که نیاز به حضور مردم بوده تا به دشمن تودهنی بزنند این مردم عزیزمان حضور داشته‌اند و با همراهی و همدلی و نیز ولایت پذیری از مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در عرصه‌های مختلف حاضر بوده‌اند. همه مسئولان استان و بنده بعنوان کوچکترین عضو این خدمتگزاری شرمنده مردم هستیم که نتوانسته‌ایم آنچنان که شایسته و لایق مردم است به آنان خدمت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بر لزوم حل مشکلات مردم تاکید و تصریح کرد: مشکلات و مسائلی در استان وجود دارد که انشاالله در شورای اداری مطرح می‌شود، من فقط در اینجا به یکی از مشکلات استان که مشکل تمام استان است اشاره میکنم که البته در مسیر نیز بارها مورد مطالبه مردم قرار داشت و آن هم این است که «مردم استان سمنان تشنه هستند» 

امام جمعه سمنان به کم آبی در این استان پرداخت و اظهار کرد: بدون تردید ابرچالش استان که به بحران تبدیل شده است مساله آب و کم آبی است که امیدواریم با دستوراتی که رئیس جمهور در جلسه صبح امروز و در جریان برنامه احیای صنایع راکد صادر کردند این مساله رفع شود. امیدواریم عطش مردم استان پهناور، قهرمان خیز و انقلابی سمنان در تمام شهرها و روستاها، از دورترین نقاط تا مرکز استان و هرجا با مشکل کم آبی روبرو است با حضور آقای رئیس جمهور و هیات همراه برطرف شود.

انتهای پیام