25/05/2024

وزیر خارجه امارات با محکوم‌کردن دعوت نتانیاهو از این کشور برای مشارکت در اداره فرضی غزه بعد از جنگ تأکید کرد نخست‌وزیر اسرائیل صلاحیت قانونی برای این اقدام را ندارد و اگر یک دولت فلسطینی تشکیل شود ابوظبی از آن حمایت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که از ماه‌های گذشته آمریکا و رژیم صهیونیستی از طرح‌های ادعایی مختلفی برای اداره غزه بعد از جنگ صحبت می‌کنند و اداره مدنی این منطقه توسط نیروهای عربی نیز یکی از همین طرح‌های ادعایی است، «عبدالله بن زاید آل‌نهیان» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی اظهارات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر در زمینه دعوت از امارات برای مشارکت در اداره مدنی نوار غزه را محکوم کرد.

بن‌زاید با انتشار توییتی در این زمینه اعلام کرد: امارات تأکید می‌کند که نخست وزیر اسرائیل هیچ‌گونه صلاحیت قانونی برای انجام چنین اقدامی ندارد و امارات متحده عربی هرگز نمی‌پذیرد که وارد هرگونه طرحی برای سرپوش گذاشتن بر حضور اسرائیل در نوار غزه شود.

وزیر خارجه امارات تصریح کرد: امارات تأکید می‌کند زمانی که یک دولت فلسطینی تشکیل شود که امیدها و آرزوهای ملت فلسطین را برآورده کند و از ویژگی‌هایی چون یکپارچگی و شایستگی و استقلال برخوردار باشد، ابوظبی آمادگی کامل برای ارائه هرگونه حمایت از این دولت فلسطین را خواهد داشت.

این اظهارات بن‌زاید بعد از آن مطرح شد که نتانیاهو روز پنجشنبه در سخنانی درباره اداره غزه بعد از جنگ مدعی شد: شاید به‌نظر من با کمک امارات و عربستان و سایر کشورها یک حکومت مدنی در غزه تشکیل شود.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/+