19/06/2024

هیئت منصفه دادگاه نیویورک، دونالد ترامپ را در پرونده پرداخت «حق‌السکوت» مجرم شناخت

۴۴ دقیقه پیش

هیئت منصفه دادگاهی در نیویورک دونالد ترامپ در پرونده پرداخت «حق‌السکوت» به یک بازیگر پورن در تمامی ۳۴ مورد اتهامی او را مجرم شناخت.

۱۲عضو هیئت منصفه دادگاه منهتن در نیویورک پس از دو روز مشورت و بررسی مستندات این پرونده، رئیس جمهور سابق ایالات متحده را در تمامی ۳۴ مورد اتهامی گناهکار شاختند.

دونالد ترامپ به هنگام قرائت نظر هیئت منصفه در دادگاه حضور داشت.

آقای ترامپ پس از اعلام نظر هیئت منصفه به خبرنگاران گفت: «این [رای هیئت منصفه] مایه ننگ بود. این یک محاکمه تقلبی توسط یک قاضی متخاصم و فاسد بود.»

رئیس جمهور سابق آمریکا تصریح کرد: «حکم واقعی روز ۵ نوامبر از سوی مردم صادر خواهد شد.»

اشاره آقای ترامپ به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر ۲۰۲۴ است.

قاضی خوان مرچان تاریخ جلسه صدور حکم مجازات را ۱۱ ژوئیه تعیین کرده است.

این تاریخ سه روز پیش از نشست نهایی حزب جمهوری‌خواه برای اعلام رسمی نامزدی دونالد ترامپ به عنوان کاندیدای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

موضوع اصلی در این محاکمه اعلام جرم دادستانی نیویورک است که در آن آقای ترامپ به پرداخت مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دنیلز، ستاره پورن، مدتی قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ با هدف خریدن سکوت او در مورد رابطه جنسی دو طرف متهم شده است.

بیشتر در این باره:

در صورت محکومیت ترامپ در پرونده «حق‌السکوت»، چه می‌شود؟

آقای ترامپ در این پرونده به ارتکاب ۳۴ مورد بزهکاری در دستکاری و جعل اسناد تجاری متهم شده است که به گفته دادستانی هدف آن پنهان کردن پرداخت حق‌السکوت بوده است.

کارشناسان قانون اساسی آمریکا معتقدند که محکومیت آقای ترامپ در این پرونده باعث رد صلاحیت او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و عهده داری این مقام در صورت پیروزی در انتخاب نمی‌شود

این خبر به مرور تکمیل می‌شود.