20/05/2024

خودروهای نظامی طالبان که در حمله ۲۸ اپریل جبهه مقاومت در کابل، هدف قرار گرفتند.
خودروهای نظامی طالبان که در حمله ۲۸ اپریل جبهه مقاومت در کابل، هدف قرار گرفتند. © Afghanistan National Resisitance Front

در ادامه حملات چریکی نیروهای «جبهه مقاومت ملی» بر طالبان، ظهر یک‌شنبه ۲۸ اپریل/آوریل نیروهای گشت‌زنی گروه طالبان در ناحیه هشتم کابل، هدف حمله قرار گرفتند. جبهه مقاومت ملی در اعلامیه‌ای که با خبرنگاران شریک کرده، گفته که در این حمله این جبهه، ۱ طالب کشته و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

منتشر شده در: 28/04/2024 – 16:47

۱ دقیقه

توسط:زکریا حسنی

به بنیاد اعلامیه‌ای «جبهه مقاومت ملی»، این حمله حوالی ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر یک‌شنبه ۲۸ اپریل در نزدیکی «استدیوم کابل» راه‌اندازی شده است.

در سه‌روز پسین، این پنجمین حمله نیروهای جبهه مقاومت بر طالبان در کابل و هرات است که به گفته این جبهه، تلفاتی نیز درپی داشته‌اند.

یک روز پیشتر، شنبه ۲۷ اپریل، نیروهای جبهه مقاومت، حمله دیگری را در مقابل حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل راه‌اندازی کردند.

شماری از شهروندان کابل نیز در شبکه‌های اجتماعی از صدای انفجار در این منطقه، گزارش دادند. 

در بخشی از اعلامیه جبهه مقاومت در مورد تلفات این حمله آمده که در نتیجه این حمله «۳ طالب تروریست کشته و ۲ تروریس دیگر زخمی شدند. در این عملیات به افراد ملکی و نیروهای جبهه مقاومت ملی، آسیبی نرسیده است.»

جبهه مقاومت ملی در واکنش به این حملات خود بر طالبان، می‌گوید که «عملیات هدفمند» نیروهای این جبهه در راستای «برچیدن بساط ظلم و جنایت گروه تروریستی طالبان»، طرح و اجرا می‌شود.