18/05/2024

توفانی که کشتی حکومت  را سوراخ کرد!

فراسوی خبر… دوشنبه ۱۲ دی

زینت میرهاشمی

همزمان با تداوم جنبش انقلابی، ریزش، نافرمانی، کم آوردن، خستگی و بریدگی در بدنه نیروهای سرکوبگر دیده می شود. گذشت بیش از ۳ ماه از جنبش انقلابی، همچنان برخی از «خواص» مورد نظر خامنه ای، به خواسته او مبنی بر عدم سکوت، تبیین جهادی و محکوم کردن و… پاسخ نداده اند.

سوراخ شدن بی سابقهِ کشتی حکومت دقیقاً دستاورد بزرگ جنبش سراسری انقلابی است که خود را در سخن پراکنیهای پایوران رژیم نشان می دهد.

علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برابر همه گیر شدن شعار «مرگ بر خامنه ای» به ماله کشی روی آورده و گفت: «هر کسی می ‌خواست در کشور گردن‌ کلفتی کند ایشان جلویش می ‌ایستاد و این خوب است. ولایت فقیه برای همین است ولی افراد جوری دیگری می ‌فهمند و این دردآور است…  در کشور ما همه باید بفهمیم که در یک کشتی نشسته ‌ایم تا حرف و رفتارمان کشتی را سوراخ نکند. اگر کشتی سوراخ شد آن وقت همه دچار بحران می ‌شویم.» (جوان آنلاین، ۱۰ دی ۱۴۰۱)

رئیسی قاتل ۶۷، پیام شعار «مرگ بر خامنه ای» را به درستی هدف گیری «عمود خیمه نظام» تعبیر کرده و برای کاهش بار این شعار می گوید: «خیمه نظام به وجود رهبری است… هرجا کاستی وجود دارد، مربوط است به کسانی که یا اعتقاد نداشتند و کارهایی را به‌دست گرفتند یا اعتقاد داشتند و در عمل ناکارآمد بودند.» (روزنامه حکومتی جوان، ۶ دی ۱۴۰۱)

پاسدار حمید اباذری، از مشاوران سرکرده سپاه، گله مندی خود از «خواص» را به صراحت در ویدئویی بیان کرده است. او می گوید: «تو این قدر القاب پشت سرت است؛ کلی بیت‌ ات برو و بیا دارد. چرا حرف نمی ‌زنی؟ مگر نمی ‌بینی با این نظام مقدس و این حقیقت عالی چه رفتارهایی می‌ کنند؟ مگر نمی ‌بینی نسبت به آقا و ولی این جامعه چه رفتارهایی و چه توهینهایی می‌ شود؟ بلند شو حرفت را بزن؛ تو ناسلامتی جزو خواصی؛ تو نان انقلاب را خوردی!»

گوشه ای از بحران درون رژیم را روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در تاریخ ۱۱ دی چنین بیان می کند: «فاجعه شاهچراغ شیراز را گردن نظام انداختند … شهادت کودک ده ساله ایذه ای را گردن نظام انداختند… آمارهای بی مبنا از کشته ها درست می کردند … شهدای مظلوم را کسانی معرفی کردند رفته اند پرچم و قران را بسوزانند، اما تصادفا مورد اصابت قرار گرفته اند و کشته شده اند و حالا صدا و سیما به آنان شهید می گوید … به اندازه سوزن با نظام همراهی نکردند… ..»

با وجود همه رجز خوانیهای کارگزاران ریز و درشت حکومتی، جنبش سرنگونی ۱۰۸ امین روز را پشت سر گذاشت. روز شنبه ۱۰ دی، اعتصاب در بازار بزرگ تهران، جوانرود، سمیرم، کرمانشاه، نجف آباد، اعتصاب کارکنان نفت در آبادان و ایلام، تظاهرات بزرگ در زاهدان و همایشهای اعتراضی در مراسم برگزاری چهلم شهدا و… تداوم جنبشی انقلابی با شعار «مرگ بر خامنه ای» را حکایت می کند.

لینک مستقیم: http://www.iran-nabard.com/farasou/ZOHREH/12%20day%20401.htm