19/06/2024

علی ناظر: آش اسرائیل آنقدر شور شده که شورای معلوم الحال هم جنایت فاحش در غزه را پس از 7 ماه جنایت جنگی می خواند، و بحرین تقاصای آغاز روابط حسنه با ج.ا. دارد.

تهران- ایرنا- دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس امروز (دوشنبه) در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در رفح، این حملات وحشیانه را جنایت جنگی خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه «الخلیج آنلاین»، «جاسم محمد البدیوی» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، جنایت رژیم صهیونیستی در بمباران اردوگاهی در رفح و شهادت دستکم ۴۱ فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

البدیوی گفت که تداوم عملیات‌های وحشیانه اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی در غزه و رفح، جنایت جنگی و تأیید این موضوع است که نیروهای رژیم اشغالگر اعتنایی به قوانین، معاهدات بین‌المللی و سازمان‌ ملل و حقوق بشر ندارند و به جنایت‌های خود ادامه می‌دهند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس همچنین خواستار اقدام «فوری» و «جدی» علیه جنگ در نوار غزه، ممانعت از اجرای عملیات‌های خطرناک نظامی رژیم اسرائیل و مؤاخذه مسئولان آن شد.

وی بر موضع ثابت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر حمایت از مساله فلسطین و ملت آن تأکید کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه شب) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دستکم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌ای جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهوری این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف، حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.